Powered By Blogger

czwartek, 23 maja 2024

Portal do innego świata?

Portal Catalina I. (rekonstrukcja)


Albert Rosales

 

Portale istnieją w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

 

Lokalizacja: Zatoka Toyon, wyspa Catalina, Kalifornia

Data: 1974

Czas: różny

Opis incydentów:

„Zielone Drzwi”, o których na przestrzeni lat donosili różni mieszkańcy i goście Zatoki Toyon, to dosłownie jasnozielone drzwi, które w tajemniczy sposób pojawiają się (a następnie znikają) w dopływowych kanionach Toyon. Wędrowcy po kanionach czasami zgłaszają, że widzieli drzwi przylegające do ściany kanionu lub nawet unoszące się w powietrzu. Czasem drzwi są otwarte, innym razem zamknięte. Któregoś dnia w 1974 roku Carolyn Price i trójka jej przyjaciół natknęły się na ten niesławny portal podczas wędrówki.

- Miał może cztery stopy nad poziomem morza i był na równi ze wzgórzem i chaparralem – powiedziała – jakby był tam zawsze – ja po prostu nigdy tego nie widziałam.

Carolyn opisała ten kolor jako jasny, naturalny zielony przypominający trawę na wzgórzach Cataliny wiosną. Boki były wyłożone panelami, a kształt był prostokątny, z wyjątkiem zaokrąglonego wierzchołka – dodała. Ciekawość doprowadziła ją i jej przyjaciół bliżej obiektu, ale przyciągało ich też coś innego. Była siła, energia – instynktowna – ciągnąca nas w tym kierunku. Miałem wrażenie, że nas do tego zabierano; że nie mogliśmy zrobić nic innego.

Jedna z jej towarzyszek zrobiła to, czego nigdy nie powinno się robić w starych horrorach; otworzyła drzwi… Wewnątrz było ciemno, naprawdę ciemno – powiedziała Carolyn – i wydawało się, że ciągnie się to w nieskończoność. W tym momencie Carolyn przypomniała sobie, jak myślała, że siła wessie jej przyjaciółkę do środka „i ją zabierze”. Wtedy właśnie jej przyjaciółka krzyknęła i cała czwórka „wyciągnęła nas jak najdalej i jak najdalej od tego miejsca”. Podczas kolejnych poszukiwań nie znaleziono żadnych śladów Zielonych Drzwi, chociaż według doniesień pojawiały się one – a później znikały – na przestrzeni lat w innych pobliskich obszarach.

Dodatek: HC

Źródło: Jim Watson, „Tajemnicza wyspa: Catalina” (s. 44–45). Kanał Catalina. Wersja Kindle.

Typ: X

 

Przekład z angielskiego - ©R.K.Fr. Sas - Leśniakiewicz