Powered By Blogger

czwartek, 25 maja 2023

Atomowa wisienka na wyborczym torcie?

 


Wbrew propagandzie małe elektrownie jądrowe nie mogą być budowane w Polsce.

Minister Klimatu i Środowiska RP, Anna Moskwa: Bezpieczeństwo energetyczne Polski – odpowiada OD RZECZY. Nie odpowiada jej… prawda.

 

Inspektor nadzoru jądrowego stwierdza:

 

„Ta sprawa obnaża zupełnie telewizyjną propagandę, chwalącą SMR – małe podziemne elektrownie jądrowe, określane jako „nowoczesne i bezpieczne”.

Nikt do tej pory nie powiedział, że nie są takie bezpieczne (choć to oczywiste) i że nie mogę być zbudowane w Polsce, bo są prototypami, a prototypów na mocy prawa jądrowego nie wolno budować!

Można budować elektrownie jądrowe, które gdzieś pracowały co najmniej rok” – mówi inspektor, zadający pytanie pani minister.

Pani minister – nie odpowiada!!!

 

Moje 3 grosze

 

To oczywiste – na rozkaz Wielkiego Białego Ojca z Białego Domu Polacy mają być królikami doświadczalnymi, a Polska nuklearnym poligonem doświadczalnym. Już to raz przetrenowano na Japończykach – skończyło się Fukushimą. Czy czegoś takiego naprawdę nam potrzeba???

A tak na razie, to elektrownie atomowe są ładną wisienką na wyborczym torcie. Miejmy nadzieję, że polskie elektrownie jądrowe nie wylądują obok CPK, promów morskich, i innych poronionych inwestycji PiS. Zobaczymy…

 

Za: https://www.dakowski.pl/male-elektrownie-jadrowe-nie-moge-byc-zbudowane-w-polsce-bo-sa-prototypami-a-prototypow-nie-wolno-budowac-na-mocy-prawa-jadrowegominister-klimatu-odpowiada-od-rzeczy-nie-odpowiada-jej/