Powered By Blogger

wtorek, 3 października 2023

Obserwacja DD/RV nad Cieśniną Gibraltarską

 


Albert Rosales

 

Raport z obserwacji UFO:

Radziecki statek handlowy zaobserwował UFO na Morzu Śródziemnym

Data: czerwiec 1984

Lokalizacja: Cieśnina Gibraltarska, Hiszpania

Streszczenie: Poniżej znajduje się Raport o UFO Aleksandra G. Głoby, rosyjskiego marynarza i inżyniera, który w czerwcu 1984 roku obserwował z bliska UFO nad Morzem Śródziemnym przez lornetkę. Raport ten został zawarty w odtajnionych aktach UFO należących CIA dotyczących obserwacji sowieckich UFO. UFO przypominało mu „odwróconą patelnię” i miało szarawo-metaliczny połysk. Dolna część statku miała precyzyjnie okrągły kształt, a jego średnica nie przekraczała dwudziestu metrów. Wiele świateł oświetlało jego dolną część.

Rodzaj sprawy/raportu: Standardowy przypadek

Klasyfikacja Hynka: DD

Kształt przedmiotu(ów): Dysk

Liczba świadków: wielu

Funkcje specjalne/charakterystyka: związane z wodą, światła z UFO

Źródło: Robert Morningstar & Paul Stonehill

Poniżej znajduje się Raport o UFO Aleksandra G. Głoby, rosyjskiego marynarza i inżyniera, który w czerwcu 1984 roku obserwował z bliska UFO nad Morzem Śródziemnym przez lornetkę. Raport ten został zawarty w odtajnionych aktach CIA dotyczących UFO dotyczących sowieckich obserwacji UFO. Został także uwzględniony w Wodnych UFO. Przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych raportów na temat wewnętrznej struktury UFO, jakie kiedykolwiek zarejestrowano. Z akt i notatek redakcyjnych Roberta Morningstara.

Obserwacja UFO z radzieckiego statku handlowego:

Data: czerwiec 1984

Lokalizacja: Morze Śródziemne, 20 mn/37 km na wschód od Cieśniny Gibraltarskiej.

Zeznanie: Alexander G. Globa, marynarz z MT Gori, radziecki tankowiec

Źródło: Magazyn „Zagadki Sfinksa” (nr 3/1992) Odessa.

W czerwcu 1984 roku radziecki tankowiec MT Gori znajdował się na Morzu Śródziemnym, dwadzieścia mil morskich od prostej Gibraltarskiej. O godzinie 16:00 wachtę pełnił Aleksander G. Globa. Towarzyszył mu I oficer S. Bołotow. Stali na wachcie przy lewym skrzydle przedłużenia mostka, kiedy obaj mężczyźni zaobserwowali dziwny, wielokolorowy obiekt.

Gdy obiekt znajdował się na rufie, nagle się zatrzymał. S. Bołotow był wzburzony, potrząsał lornetką i krzyczał: „To latający spodek, prawdziwy spodek, mój Boże, pospiesz się, pospiesz się, spójrz!” Głoba spojrzał przez własną lornetkę i w oddali nad rufą zobaczył spłaszczony obiekt (przypominał mu odwróconą patelnię). UFO lśniło szarawym, metalicznym połyskiem. Dolna część statku miała precyzyjnie okrągły kształt, a jego średnica nie przekraczała dwudziestu metrów. Wokół jego dolnej części Globa również zaobserwowała „fale” wypukłości na zewnętrznym poszyciu.

Podstawa korpusu obiektu składała się z dwóch półdysków, z których mniejszy znajdował się na górze; powoli obracały się w przeciwnych kierunkach. Na obwodzie dolnego dysku Głoba dostrzegł liczne świecące, jasne światła przypominające paciorki. Uwaga marynarza była skupiona na dolnej części UFO.

Wyglądało, jakby było całkowicie równe i gładkie, miało kolor żółtka, a pośrodku Głoba dostrzegł okrągłą plamę przypominającą jądro.

Nota wydawcy: Kolor „żółtka” na dole to oczywiście często opisywana żółta poświata lub bursztynowe światło. Do tej obserwacji doszło w ciągu dnia.

Na krawędzi dna UFO, która była dobrze widoczna, znajdowało się coś, co wyglądało jak rura. Świeciła nienaturalnie jasną różową barwą, niczym neon. Wierzchołek środkowego dysku zwieńczono czymś w kształcie trójkąta. Wydawało się, że porusza się w tym samym kierunku, co dolny dysk, ale w znacznie wolniejszym tempie.

Nagle UFO podskoczyło kilka razy, jakby poruszone niewidzialną falą. Wiele świateł oświetlało jego dolną część. Załoga Gori próbowała przyciągnąć uwagę obiektu za pomocą projektora sygnałowego. W tym czasie kapitan Sokołowskij był już na pokładzie ze swoimi ludźmi. On i jego zastępca intensywnie obserwowali obiekt.

Jednakże uwagę UFO odwrócił inny statek, zbliżający się lewą burtą. Był to arabski statek do przewozu ładunków suchych, płynący do Grecji. Arabowie potwierdzili, że obiekt wisiał nad ich statkiem. Półtorej minuty później obiekt zmienił trajektorię lotu, przestawiony po prawej stronie, nabrał prędkości i szybko wzniósł się w górę. Radzieccy marynarze zaobserwowali, że kiedy wznosił się ponad chmury, pojawiał się i znikał, od czasu do czasu świecił w promieniach słońca. Następnie statek rozbłysnął niczym iskra i natychmiast zniknął.

 

Identyfikator sprawy: 1112, edycja: 1112

http://ufoevidence.org/cases/case1112.htm.

Przekład z angielskiego - ©R.K.F. Sas - Leśniakiewicz