Powered By Blogger

niedziela, 10 listopada 2019

Odszedł Stanisław Barski
Zmarł Stanisław Barski. Włocławski badacz zjawisk paranormalnych przegrał walkę ze szpiczakiem.

Stanisław Barski zmarł we włocławskim szpitalu. Od jakiegoś czasu zmagał się ze szpiczakiem (nowotworem układu krwiotwórczego). Jeszcze na początku tygodnia jego córka informowała w mediach społecznościowych, że jej ojciec walczy z chorobą, choć jego stan jest ciężki.

Dziś (30.10.) Włocławek obiegła informacja o jego śmierci.

Włocławianin był znany ze swojego zainteresowania zjawiskami paranormalnymi. Poświęcał się tej pasji przez blisko pół wieku. w ostatnich latach chętnie opowiadał o niej w lokalnych mediach, m.in. w telewizji i stacjach radiowych. Z jego wiedzy i doświadczenia, przy sprawie domniemanej chupacabry z Kryuszynka, korzystała także nasza redakcja.


Moje 3 grosze


Szkoda Stanisława - bo choć głosił kontrowersyjne poglądy, to miał odwagę powiedzieć NIE, kiedy wszyscy mówili TAK. Miał wspaniały, racjonalny umysł. Poznaliśmy się w Pigży, gdzie badaliśmy tamtejsze agroznaki. Potem współpracowaliśmy na ufologicznej niwie przez parę lat. Niestety – Stachu poszedł inną drogą, ale nie potępiam Go za to, bo każdy ma swoją ścieżkę. Niech Mu ta ziemia lekką będzie! Niech spoczywa w spokoju – in pace requiescat...