Powered By Blogger

sobota, 9 września 2023

Tajemnica UFO-katastrofy w Kecksburgu: wciąż nierozwiązana tajemnica

 


LUFOS

 

Był chłodny wieczór 9.XII.1965 roku, kiedy niebo nad Kecksburgiem, PA, otworzyło się przed tajemniczą kulą ognia. Spektakularne smugi światła przerywały niebo, widoczne nie tylko w Pensylwanii, ale także w kilku stanach USA, a nawet w Kanadzie. Dla wielu był to być może przelotny moment niebiańskiej wspaniałości, ale dla mieszkańców Kecksburga był to początek trwającej dziesięciolecia układanki, w którą zaangażowany był personel wojskowy, naukowcy, badacze UFO i teoretycy spiskowi. Wydarzenie to, znane jako incydent z UFO w Kecksburgu, pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych i dyskutowanych przypadków UFO w historii.

 

Ogniste zejście

 

Osoby, które widziały obiekt, twierdzą, że wyglądał on jako ognista kula z ogonem, poruszająca się po niebie w sposób wyraźnie odróżniający go od typowego meteorytu. Naoczni świadkowie podali, że obiekt zdawał się nawigować i zmieniać kierunek, aż w końcu uderzył w las w pobliżu małego miasteczka. W ciągu kilku godzin okolica stała się centrum szaleńczej aktywności. Wojskowe ciężarówki i personel przybyły szybko, odgradzając teren i uniemożliwiając ciekawskim mieszkańcom wejście na miejsce katastrofy.

 

Obiekt w kształcie żołędzia

 

Ci, którym udało się dostrzec rozbity obiekt, opisali go jako kształt żołędzia, mniej więcej wielkości volkswagena garbusa, ozdobiony oznaczeniami i symbolami przypominającymi hieroglify. Z pewnością nie był to typowy samolot, a oficjalne wyjaśnienie – że był to meteoryt – nie zgadzało się z relacjami świadków. Tutaj tajemnica się pogłębia. Według doniesień wojsko szybko usunęło obiekt i przetransportowało w nieznane miejsce.

 

Zatuszowanie

 

Niemal natychmiast zaczęły krążyć szepty o tuszowaniu sprawy. Agencje rządowe wydawały się powściągliwe, jeśli chodzi o otwarte omawianie wydarzenia. Wstępne raporty USAF sugerowały, że nic nie znaleziono, w przeciwieństwie do relacji naocznych świadków o wojskowych ciężarówkach przewożących duży obiekt przykryty plandeką. Wojsko zmieniło później swoje oświadczenie, twierdząc, że spadł rosyjski satelita lub śmieci kosmiczne, jednak opinii publicznej nie pokazano żadnych fragmentów potwierdzających tę tezę.

 

Teorie i wyjaśnienia

 

Przez lata powstało wiele teorii. Niektórzy uważają, że obiektem był eksperymentalny samolot wojskowy. Inni sugerują, że mogą to być pozostałości nieudanej radzieckiej sondy Wenus, Kosmos 96. Bardziej egzotyczna teoria zakłada, że obiektem był pozaziemski statek kosmiczny.

 

Związek z nazistowskim dzwonem

 

Bliska teoria łączy nawet incydent w Kecksburgu z rzekomym tajnym nazistowskim projektem znanym jako Die Glocke (Dzwon), urządzeniem opisywanym jako w kształcie dzwonu i mającym zdolność zakrzywiania czasu. Legenda głosi, że technologia ta została przejęta przez Stany Zjednoczone w ramach operacji Paperclip i była testowana w tajemnicy.

 

Związek z Roswell

 

Teoretycy spiskowi często dokonują porównań między Kecksburgiem a niesławnym incydentem w Roswell w 1947 r. W obu przypadkach niezidentyfikowane obiekty rozbiły się, szybko przybyło wojsko, a wydarzenia były owiane tajemnicą.

 

Dziesięciolecia poszukiwania prawdy

 

Na przestrzeni lat złożono liczne wnioski wynikające z ustawy o wolności informacji (FOIA), wyprodukowano filmy dokumentalne, a organizacje takie jak Mutual UFO Network (MUFON) przeprowadziły dochodzenia. Pomimo tych wysiłków nie pojawiło się żadne ostateczne wyjaśnienie. Upublicznione skąpe dokumenty są często mocno zredagowane, co podsyca dalsze spekulacje.

 

Humanizowanie nierozwiązanego

 

Wśród wszystkich teorii spiskowych i oświadczeń rządowych łatwo zapomnieć o elemencie ludzkim. Dla mieszkańców Kecksburga to wydarzenie jest nie tylko fascynującą zagadką; to część folkloru ich społeczności. Rodziny przekazują historie o tym tajemniczym wieczorze jako cenioną, choć kłopotliwą część swojego dziedzictwa. Dla nich pytania bez odpowiedzi to nie tylko kwestie naukowe lub konspiracyjne, ale fragmenty wspólnej pamięci, które mogą nieść głębokie implikacje dotyczące naszego miejsca we wszechświecie.

Incydent z UFO w Kecksburgu przypomina bogaty, misternie zaprojektowany gobelin tajemnic, utkany z wątków zagadek naukowych, tajemnicy rządowej i ludzkiej ciekawości. Niezależnie od tego, czy jest to sonda kosmiczna, eksperymentalny samolot, czy coś znacznie bardziej nieziemskiego, obiekt, który spadł tamtego pamiętnego wieczoru w 1965 roku, pozostaje niepokojącą zagadką. Do dnia, w którym odkryte zostaną bardziej rozstrzygające dowody, niebo nad Kecksburgiem będzie nadal kryć nierozwiązaną zagadkę, zachęcając nas wszystkich do patrzenia w górę i zastanawiania się.

Czy jest to historia utkana z półprawd i oszustw, czy też jest to okruszek chleba w nieustannym dążeniu ludzkości do zrozumienia tego, co leży poza naszym ziemskim królestwem? Tylko czas i być może dalsze ujawnienia pokażą.

 

Moje 3 grosze

 

Na temat wydarzeń w Kecksburgu pisałem już na tym blogu – zob.:

https://wszechocean.blogspot.com/2015/06/i-zadrzay-domy.html

https://wszechocean.blogspot.com/2021/07/die-glocke-tajemnicza-technologia-iii.html

i zasadniczo jestem niemal pewien, że ma to coś wspólnego z niemieckimi broniami V, co więcej – tradycyjne bronie V – te rakietowe i odrzutowe – są jedynie pewnym odpryskiem tego, nad czym naziści pracowali naprawdę!

O czym mowa? Oczywiście o możliwościach przemieszczania się w Czasie, a nie tylko w Przestrzeni. Niemcy nie byli idiotami i zdawali sobie sprawę z tego, że by wygrać II Wojnę Światową potrzeba czegoś bardziej rewolucyjnego niż samoloty odrzutowe, drony V-1, rakiety V-2 czy inne BMR. Przemieszczanie się w Czasie dawało nazistom absolutną przewagę nad Aliantami i właśnie nad tym pracowano w tajnych laboratoriach Gór Sowich i innych. A że nie ma na to dokumentów? Albo je zniszczono, by nie wpadły w ręce wroga, albo zabrano je i ukryto. Być może jakiś ultratajny i udany eksperyment wymknął się im spod kontroli i ten bell-jar przeleciał z Dolnego Śląska w 1945 roku do USA w 1965 roku. Ot i cała tajemnica, zakładając, że takie urządzenie zostało skonstruowane…   

 

Źródło - https://www.latest-ufo-sightings.net/2023/09/the-enigma-of-the-kecksburg-ufo-crash-1965s-unsolved-mystery.html#comment-660067

Przekład z angielskiego - ©R.K.F. Sas - Leśniakiewicz