Powered By Blogger

środa, 18 marca 2026

CE0X(?) z Syreną w Peru

 


Albert Rosales

 

Lokalizacja: Piuray, Cusco, Peru

Data: 2021

Godzina: noc

Młody kupiec z pobliskiej Vilcabamby przybył do Piuray, aby załatwić interesy z lokalnymi kupcami. Tego dnia, po skończeniu pracy, postanowił wrócić do hotelu, wypiwszy kilka piw. W drodze powrotnej szlakiem zobaczył mały „bardzo piękny dom” w pobliżu wodospadu. Była tam również piękna kobieta, która za pomocą czegoś w rodzaju bicza, który miała na ramionach, zaczęła ciągnąć świadka w kierunku „domu”. Świadek, pamiętając swoją rodzinę, stawiał opór i szybko opuścił teren, uciekając w kierunku pobliskiej dżungli. W zaroślach pełnych ran i przy zerowej widoczności, ponieważ zapadała już noc, wrócił do domu. Tam zastał żonę i szwagra w stanie głębokiego zaniepokojenia. Opowiedział im, co go spotkało, a oni powiedzieli mu, że spotkał „syrenę”, która próbowała go pojmać. Miejscowi potwierdzili, że zdarzały się również inne przypadki, w których podróżni lub miejscowi spotykali „syrenę” w pobliżu wodospadu. Według miejscowej legendy, za wodospadem znajduje się głęboka jaskinia, w której widziano coś, co określano mianem „czerwonego koguta”. Miejscowi twierdzą, że kogut jest duchem syreny.

Dodatek HC

Źródło: Victor Hugo Velasquez Zea, „Sirenas y Yakurunas: Mito y realidad de los espíritus del agua en Peru” (wydanie hiszpańskie) (s. 140). Wydanie Kindle. (w przybliżeniu przetłumaczone jako „Sirens and Yakurunas: Myth and reality of the water spirits of Peru”. Typ: E czy G?

Komentarze:

·        Próba porwania?

·        Seksualne bliskie spotkanie z Syreną lub istotą chtoniczną zamieszkującą jaskinię. Nie doszło do aktu seksualnego, ale intencja tej Istoty jest raczej oczywista. Takie „przygody” zdarzały się niejednokrotnie o czym Albert Rosales już pisał niejednokrotnie. Wydaje się, że takie krzyżowanie się ludzi z tymi Istotami ma na celu udoskonalenie zarówno Ich i nas.   

Tłumaczenie z hiszpańskiego: Albert S. Rosales

Opracował - ©R.K.Fr. Sas - Leśniakiewicz