środa, 3 marca 2021

Ostrzeżenie dla Franciszka!

 


Oczywiście chodzi tutaj o papieża Franciszka, który realizując swoją działalność postanowił wybrać się do Iraku na spotkanie w celu próby pogodzenia dwóch wielkich, światowych i zwaśnionych od wieków religii – chrześcijaństwa i islamu.

Sytuacja polityczna w tym kraju jest jaka jest – jak u nas po II Wojnie Światowej. W zasadzie nie obowiązuje tam żadne prawo, poza prawem pięści. I dlatego właśnie tak bardzo niepokojąco brzmią wersy z II Centurii Nostradamusa, które głoszą, że:

 

Rzymski papieżu strzeż się wejść do miasta,

które opływają dwie rzeki.

Krew Twoja i Twych bliskich popłynie

kiedy róże Apamei się rozwiną...

Nostradamus Cen. II/97

 

Przepowiednia jest oczywista i klarowna. Miasto, które opływają dwie rzeki, to Bagdad, a kraj to Mezopotamia – dzisiaj Irak.

Róże Apamei to słynne róże kalifa, które rosną tylko w Apamei. Sama zaś Apameia to miasto położone u zbiegu Eufratu i Tygrysu. W morderczym klimacie tego miejsca, róże kalifa rozkwitały na parę dni tylko w najchłodniejsze dni – na przełomie lutego i marca. Czyżby Nostradamus tak właśnie określił czas zamachu na Ojca Świętego?[1]

Franciszek jedzie do Iraku z misją pojednawczą – rzucenie pomostu (pontiff) pomiędzy chrześcijan i muzułmanów. Jest wielu ludzi, którym się coś takiego nie podoba, którzy mają swój interes w tym, by konflikt ten trwał jak najdłużej.[2] A w grę wchodzą ogromne pieniądze!  

Poza tym Franciszek zabrał się za powolne wprawdzie, ale zawsze, porządkowanie Kościoła katolickiego, oczyszczenie go z brudów i skandali, którymi obrósł w czasie pontyfikatów Piusa XI, Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI i – niestety – Jana Pawła II. I to Franciszkowi najbardziej pasuje przydomek De Solis labor nadany przez św. Malachiasza, bo wykonuje on pracę Słońca – daje nowe życie strupieszałym, spetryfikowanym strukturom Kościoła. A nie wszystkim jest to w smak, jego wrogowie podnoszą coraz śmielej łby, i nie są to bynajmniej ateiści, ale ludzie Kościoła…

Dlatego właśnie Franciszek musi uważać na siebie, by żadna zbrodnicza dłoń nie przekreśliła jego dzieła.  [1] Wg Leszek Szuman – „Tajemnice astrologii”, Zodiak, Warszawa 1992.

[2] Według wielu wizjonerów, III Wojna Światowa ma się zacząć od zabójstwa politycznego bardzo ważnej osobistości na Bliskim Wschodzie.