poniedziałek, 9 maja 2011

Czy Prąd Zatokowy się zatrzymuje?

George Filer (MUFON)

W dniu 12 czerwca 2010 roku, prąd Loop Current w Zatoce Meksykańskiej najwidoczniej się zatrzymał najprawdipodobniej przez wyciek ropy naftowej. To, w konsekwencji, zatrzymało Prąd Zatokowy. Jak stwierdziła gazeta Johna Moore'a - "Golfstrom się zatrzymał" - co opublikowano jesienią 2010 roku, co stało sie jedną z dwóch najważniejszych gazetowych "story" napisana w ciągu ostatnich 2000 lat. Gazeta Moore'a jest poważnym czasopismem i jest redagowana przez dwóch naukowców i trzech wydawców, cytuje bardzo poważne i wiarygodne, naukowe źródła - w tym US Navy.

Żeby było ciekawiej, Departament Obrony USA opłacił studium Petera Schwartza i Douga Randalla w temacie: "Gwałtowne scenariusze zmian klimatycznych i ich implikacje dla stanu bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych".

Dramatyczne zwolnienie biegu Prądu Zatokowego. Czy do niego dojdzie? Możnaby powiedzieć, "O co właściwie chodzi"? Co powiemy na rozpoczęcie małej epokii lodowej (5-10 lat)? A co powiemy na długotrwałe zlodowacenie trwające całe pokolenia? Moore twierdzi:
- To, co oglądamy w czasie zimy 2010/2011 jest czymś w rodzaju filmu "The Day After Tomorrow" puszczonym w zwolnionym tempie. To, co widzimy (gwałtowne zmiany klimatu) w Anglii, Irlandii i Szkocji jest początkiem czegoś znacznie gorszego, gwałtownej zmiany klimatu o zasięgu ogólnoświatowym.

Dokumentacja Moore'a dotyczy wiedzy, jaką posiada rząd na ten temat od roku 1979, którą zawarł on w dwóch płytach DVD pt. "Globalne ocieplenie: To, o czym rząd nie mówi Tobie". Większa część pracy Moore'a o GO stanowią relacje amerykańskich weteranów - podwodniaków z odpraw służbowych, w których uczestniczyli służąc w US Navy od 1979 roku.

John Moore był uczestnikiem audycji radiowej sześć razy w tygodniu, emitowanej przez trzy rozgłośnie. Jest on weteranem w Wietnamu, gdzie wykonał 57 lotów bojowych i brał udział w ofensywie święta Tet, a od 1973 roku detektywem z Wydziału Zabójstw. John Moore dwukrotnie pokazał się w ogólnokrajowych wiadomościach Fox News-TV.

John udziela wywiadów przez telefon lub osobiście - wystarczy zadzwonić do niego na numer +1-866 956 3007, albo napisać do niego email na adres na stronie: www.jrliberty2001yahoo.com, także gdybyście chcieli przejrzeć jego dwupłytowe opracowanie na temat GO.

W tej chwili siedzę w mym domu w New Jersey i widzę za oknem zawieję i zamieć zasypującą nas tonami śniegu. Można zobaczyć  to na video - http://www.youtube.com/watch?v=VWmRwf3cGk8. Można też sciągnąc raport Schwartza i Randalla ze strony - http://info.themicroeffect.com/wp-content/uploads/2011/01/3-Articles.pdf

* * *

Od siebie dodam tylko tyle, że przed zatrzymaniem się Golfstromu i związanym z tym efektem zalodzenia Eurazji ostrzegano jeszcze na łamach "Problemów" (To taki popularno-naukowy digest wydawany w PRL) na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego stulecia, a zatem sprawa nie jest taka nowa, jakby się wydawało...

Przekład z j. angielskiego -
Robert K. Leśniakiewicz ©