czwartek, 29 czerwca 2017

Dla Puszczy!!!Drogi Czytelniku!

Siadam do klawiatury z ciężkim sercem, bo cały czas mam przed oczami widok ciężkich maszyn wycinających Puszczę Białowieską, ale i z nadzieją, że z Twoim wsparciem możemy je powstrzymać. Ostatnie tygodnie spędziłam w Puszczy Białowieskiej z ekipą wspaniałych, dzielnych ludzi, z którymi działamy przeciwko trwającym w niej wycinkom. Pięć razy własnymi ciałami blokowaliśmy potworne maszyny, które w zatrważającym tempie tną Puszczę. Udało nam się zapewnić Puszczy odrobinę spokoju i uratować kilka tysięcy drzew. Zdjęcia z naszych dotychczasowych działań w Puszczy możesz obejrzeć tutaj. Ale musimy dalej działać dla Puszczy, dlatego piszę do Ciebie z prośbą o wsparcie naszych działań.
Wiem, że są z nami setki tysiący osób z całej Polski, część z nich przyjechała do Białowieży, by wspólnie zamanifestować niezgodę na dewastację najcenniejszego lasu nizinnej Europy. Zielone serca biją dla Puszczy nie tylko w Puszczy – w całym kraju organizowane są protesty, koncerty i spotkania solidarnościowe, a w ostatni weekend w Warszawie zorganizowaliśmy największy w wolnej Polsce protest w obronie przyrody – pod Ministerstwo Środowiska przemaszerowało ponad 5 tysięcy osób pod wspólnym hasłem: Stop wycince - cała Puszcza parkiem narodowym!

Wesprzyj ochronę Puszczy »
Przed nami jeszcze długa droga do zapewnienia Puszczy Białowieskiej odpowiedniej ochrony. Nie odpuszczamy i wspólnie, między innymi dzięki Tobie, uda nam się! Chciałam Cię prosić o wsparcie naszych działań – jednorazową darowizną lub regularnym wsparciem choćby niewielką kwotą przekazywaną co miesiąc. Obecność w Puszczy i jej obrona – blokady, leśne patrole, ale i organizacja protestów generują ogromne koszty, mimo, że ludzie biorący w nich udział robią to woluntarystycznie. Greenpeace nie przyjmuje darowizn od firm, nie przyjmujemy grantów publicznych ani wsparcia od państw czy partii politycznych. Dzięki temu możemy pozostać w pełni niezależni i zawsze kierować się w pierwszej kolejności dobrem przyrody. Dlatego też Twoje wsparcie jest dla nas tak ważne. Ratuj razem ze mną i wszystkim Obrońcom Puszczy nasz największy przyrodniczy skarb.


Wesprzyj ochronę Puszczy »

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Bojarowska
Greenpeace