środa, 5 kwietnia 2017

List do redakcji „Angory”

Pogoda, Przyroda & Jordanoviana: List do redakcji „Angory”: Dwa tygodnie temu „Angora” opublikowała mój list będący odpowiedzią na list niejakiego pana Z. M. dotyczącego poczynań ministra Szyszki...


Od Czytelników

 ...no to temat rozszerzę. Ważą się losy obwodnicy wokół Olesna. Lokalna władza, od lat,  ulega jednemu panu notariuszowi (warianty południowe), który cytat: chce mieć ciszę i spokój i nie po to wybudował się za miastem. Za tym idą dziwne brygady protetujących, opłacanych min. przez tegoż. Trasa/trasy,  biegnie przez pola, omija osiedla i jest tania. A użytki rolne w tym rejonie nie są czarnoziemami - żeby nie było. I stanie się za chwilę katastrofa ekologiczna, bo wariant północny, biegnie wyłącznie przez lasy! Tereny bagniste-uroczyska, mokre. Jest kilka stawów śródleśnych, przy których gniazduje i ma się dobrze bielik (strefa ochronna!).  Całość jest ogromnym, silnym, zwartym fragmentem Borów Stobrawskich. Dzięki temu obszarowi omijają nas huragany, nawałnice, trąby powietrzne i wszystkie inne kataklizmy. Budowa tej drogi na "dzień dobry" pochłonie ok 200 ha lasu glebochronnego i wodochronnego. Zniszczy naturalną sieć wód podziemnych. Dodam za "starymi ludżmi" : Panie, tego Hitler nawet bał się ruszyć! Czego by nie powiedzieć, to akurat drogi wybudowane wtedy funkcjonują do dziś. Są niemal niezniszczalne. Mamy takie w okolicy. Cały obszar opisany przeze mnie jako mokry, od niepamiętnych czasów nazywa się Pieklisko i chyba nie bez powodu.   Z pozycji kolan tutejsza władza tego nie widzi! Wróć! Widzi. Umiłowanie Szyszko-rydzyka... Tutejsze persony, nie bez kozery, co chwilę jeżdżą do "W-waki", by z rąk jedynie słusznej władzy odebrać statuetkę, pucharek, liścik, poklepać się po ramieniu... "Szyszek" jednym podpisem wyrazi zgodę na wylesienie, bo to przecież skarb -nomen omen- państwa. Zatem, w ich mniemaniu,  niczyje i nie będzie walki o ekwiwalent za piaszczyste role. A głosik chłopa może się przydać niedługo. I nie jest ważne, że tzw. rolnicy siedzą w Niemczech i Holandii, i w nosie mają gospodarowanie na roli!
Mam nadzieję, że Pieklisko już czeka, na tych morderców Natury...
Tu wizualizacja:
http://ool24.pl/2017/03/12/bedzie-wygladala-obwodnica-olesna-szczegolowe-wizualizacje/
Dobrego odbioru... (Artemida)
---

Przeraża pogarda PiS-u dla Natury i Jej darów. A przecież to wszystko są ludzie wierzący, praktykujacy, chodzący do koscioła i przyjmujący sakramenty! Rzecz w tym, że oni robią to na pokaz i tylko dla ciemnego ludu. Wiadomo - ciemny lud to kupi. No i kupuje tak, jak dał sie kupić na 500+. A tymczasem wygląda na to, że Kaczyński chce powtórzyć numer Mojżesza: spowodować eutanazję pokolenia pamiętającego PRL, które wie, że lepiej już było. Potem wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej i wreszcie stworzyć samodzierżawie rządząc masami ogłupiałych Polaków. O to chodzi w tym szaleństwie - w którym jest metoda: dążenie do nieograniczonej władzy. Taki drugi firerek, który jak poczuje grunt pod nogami, to wytnie tych, dzięki którym wspiął się na szczyty, wszystkich swych b.m.w. A jak na razie, to robi to, czego nie odważyli się zrobić ani hitlerowcy ani stalinowcy - podnosi rękę na polskie lasy. (Daniel Laskowski)Skrajna głupota, tępota i tego typu określenia. Jak tak można, jak tak można!!!!I te typy są wybierane w narodowym głosowaniu. Tylko, że ludziska nie idą głosować, albo nie zadają sobie trudu by posłuchać/poczytać co partie chcą zrobić z Przyrodą. A potem krajem rządzą ci wybrani przez lud. Cóż, Ziemia obroni się sama, bo kataklizmy nie są szkodliwe dla Ziemi tylko dla zamieszkujących ją stworzeń, rozumnych i bezrozumnych. (Basia z Holandii)

Co za dno, co za dno...