sobota, 14 czerwca 2014

CE6: Bliskie Spotkania Letalnego Rodzaju – czyli śmiertelne incydenty z UFOJewgienij Sidorow (UFOlats)


Ciekawski rozum człowieka od dawien dawna próbował zrozumieć pochodzenie wszelkich rzeczy obcych a niezrozumiałych. Do dziś dnia UFO-zjawisko poraża naszą wyobraźnię swoją tajemniczością i niemożnością rozwiązania tej zagadki. 

No i w naszych czasach, ten ziemski świat mogą zamieszkiwać zimnokrwiści mordercy-pozaziemianie (coś à la Predatorzy z hollywoodzkich filmów grozy – przyp. tłum.), którzy – jeśli tylko uznają to za stosowne mogą, nie mrugnąwszy nawet okiem – wyprawić bezbronnego człowieka na tamten świat. Ufolodzy niejednokrotnie ostrzegali o niebezpieczeństwie kontaktów z pozaplanetarnym Rozumem i najniezwyklejszymi zjawiskami.

Każdy z nas miał okazję słyszeć historie o zagadkowych zniknięciach ludzi i samolotów, zabójstwach, które wyglądały jak samobójstwo, zgonach bez żadnej przyczyny, uczonych nagle porzucających swe zainteresowania i badania związane z UFO, a także śmiertelnych chorobach na które zapadali ludzie, którzy weszli w kontakt z UFO. A oto przykłady tragicznych śmierci, które wg nieoficjalnych danych były związane z pozaziemskimi cywilizacjami:

W 1947 roku, kiedy fenomen UFO wszedł do pop-kultury, miała miejsce pewna liczba zdarzeń ze śmiertelnym finałem. W czerwcu tegoż roku, wg oświadczeń naocznych świadków, nad Maury Island k./Tacoma, WA, w nieznanych przyczyn eksplodował latający spodek. Zginęło wtedy dwóch żołnierzy i dwóch dziennikarzy. Nie dłużej niż w ciągu dwóch tygodni po tym incydencie, doszło do jeszcze jednej prawdopodobnej katastrofy UFO w okolicach miasta Roswell, NM, po której miało miejsce kilka zagadkowych zgonów i podejrzanych samobójstw.

W 6 miesięcy później, kpt. pil. Thomas F. Mantell z lotnictwa Gwardii Narodowej zginął, kiedy ścigał na niebie Kentucky Nieznany Obiekt Latający – wielu badaczy uważa, że był to pozaplanetarny aparat latający. Ratownicy znaleźli szczątki samolotu i ciało kapitana. Eksperci doszli do tego, że Mantell zmarł wskutek anoksji (niedotlenienie organizmu) jeszcze zanim jego samolot spadł na ziemię. Pilot nie próbował się katapultować.

Następnie w maju 1949 roku, życie sekretarza obrony USA – Jamesa Forrestala zakończyło się tragicznie, kiedy wyskoczył z 16. piętra szpitala marynarki w Bethesda, MD. Krążyło wiele pogłosek o tym, że Forrestal otrzymał od rządu USA dostęp do tajnych informacjach o UFO, które zamierzał ogłosić całemu światu. Jednakże rząd nie mógł do tego dopuścić, by te ultra tajne informacje zostały odtajnione i opublikowane i właśnie dlatego pożegnał się on ze swym życiem.

W listopadzie 1953 roku, sześciu pilotów znikło w czasie próby przechwycenia UFO. Carl Conrad i Wilbur Wilkinson także zniknęli bez śladu, kiedy polecieli na niebo Kalifornii, w celu nawiązania kontaktu z Obcymi. W dwa tygodnie później jeszcze czterech pilotów zaginęło w ten sposób: byli to amerykańscy lotnicy wojskowi, którzy polecieli na rozpoznanie UFO w rejonie Wielkich Jezior.

W 1959 roku miał miejsce kolejny śmiertelny wypadek, także związany z UFO. Według oficjalnej wersji, amerykański astronom Morris Jessup popełnił samobójstwo: znaleziono go martwego w swoim samochodzie, zatrutego gazami spalinowymi. Ale istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że było to pozorowane samobójstwo, wszak zamierzał on opublikować książkę pt. „Obcy w Układzie Słonecznym”, która – jak widać – mogłaby rzucić nowe światło na niektóre rządowe tajemnice.

Najbardziej znaną historią związaną z latającymi spodkami została śmierć Johna Kennedy’ego, którego zamordowano w dniu 22 listopada 1963 roku na Deely Plaza w Dallas, TX. Ale jakkolwiek niewiarygodnym by się to okazało, historia zabójstwa J.F.K. jest wprost usiana wszechmogącymi szpiegami, wywiadowcami i tajnymi agentami, którzy mieli do czynienia z UFO-fenomenem. Być może, 35. prezydent  USA został zastrzelony z powodu informacji o obco-planetarnych odwiedzinach Ziemi, które były w jego posiadaniu.

W końcu lat 60., w także w połowie lat 70., wielu farmerów z całego terytorium USA meldowali o strasznych okaleczeniach dużych okazów bydła przez nieujawnione osoby. Także na niebie widziano tajemnicze światła. Ze wszystkich stanów nadchodziły doniesienia o spotkaniach z UFO. Jednakże strasznym zranieniom i okaleczeniom nie tylko ulegało bydło. Czy wrodzy przedstawiciele nieziemskich cywilizacji używali ludzi w charakterze… żywności?

W październiku 19078 roku młody australijski pilot o nazwisku Frederick Valentich w czasie przelotu przez Cieśninę Bassa, zauważył niewielki statek powietrzny, które zaczął go gonić. Potem utracono z nim łączność. Pilot i samolot przepadł. Powstała wersja o tym, że Frederick Valentich został ofiarą kosmicznego kidnapingu.

Od początku lat 80. i do lat 90. dziesiątki naukowców pracujących dla brytyjskiej kompanii GES Marconi zginęło w dziwnych okolicznościach. Wielu z nich było zaangażowanych w programie SDI, którą wprowadził w życie prezydent USA Ronald Reagan. Zasadniczym celem tego programu było stworzenie obrony przeciwrakietowej z elementami kosmicznego bazowania, zakładającej także rażenie naziemnych i morskich celów z kosmosu. I vice-versa. W tym czasie program ten wyglądał na tyle niewiarygodnie, że media określiły go mianem programu „gwiezdnych wojen”. Na temat śmierci tych uczonych powstało wiele dziwnych hipotez. Mówiono, że uczonych tych likwidowali Kosmici przy pomocy zaawansowanych środków kontroli nad mózgiem, żeby opóźnić lub w ogóle zatrzymać realizacje danych programów. A w 1990 roku, powiesił się dziennikarz magazynu „Defense”, który prowadził w tej sprawie osobne dziennikarskie śledztwo.

W 1999 roku zginął tragicznie badacz, ekspert ds. wywiadów i autor wielu książek na temat konspiracyjnej teorii UFO – Jim Keet. Czuy był to tylko nieszczęśliwy wypadek czy spisek manipulatorów – pozostanie to tajemnicą.
Podsumowując należy stwierdzić, że ta lista przedwczesnych, niezwykłych zgonów jest dalece niepełną. Ludzie zaangażowani w badania  związane z ufologią i UFO, ryzykują swym życiem by dowieść, że prawda jest gdzieś tutaj obok.


Moje 3 grosze


Temat jest nadzwyczaj ciekawy i sensacyjny, bowiem sam onegdaj się nim zajmowałem. I tak lwia część mojej pracy „Projekt Tatry” jest poświęcona właśnie dziwnym zniknięciom lub zgonom ludzi w Tatrach i innych górach naszego kraju – aktualnie praca ta jest w Internecie na stronie - http://hyboriana.blogspot.com/2014/05/maopolskie-centrumbadan-ufo-i-zjawisk.html i dalszych.

Jeżeli idzie o przypadek obserwacji UFO-katastrofy nad Maury Island, WA, to sprawa ta została wyjaśniona przez Johna Keela, który ponad wszelką wątpliwość ustalił, że była to bajka wymyślona przez agentów amerykańskiej Komisji ds. Energii Atomowej mającej na celu stworzenie „przykrycia” dla katastrofy samolotu transportującego wysoce radioaktywne „popioły” z zakładów przeróbki paliwa jądrowego w Hanford, WA, które topiono w Pacyfiku. KEA chciała w ten sposób nie dopuścić do przedostania się przecieków o skażeniu do szerokiej publiczności i w tym celu rozpuściła plotkę o skażeniu radioaktywnym wywołanym przez… katastrofę UFO.

Sprawa zabójstwa J.F.K. nadal pozostaje zagadką, ale wydaje się niemal pewne, że J.F.K. został zamordowany przez banksterów, zaś jego brat Robert „Bobby” Kennedy przez gangsterów. W obu przypadkach za tymi zbrodniami stoi mafia, której wypowiedzieli wojnę. NB, tak samo, jak mafia stoi za zamachem na Jana Pawła II, zaś w tle tego zamachu są pieniądze: 4 mln $ USA w złocie m.in. dla „Solidarności” w Polsce.

No i programy związane z projektem SDI/NMD – wedle niektórych autorów, w tym nieżyjącego już płk dr Kolomana S. von Keviczky’ego – były one wymierzone nie tyle w Związek Radziecki i kraje socjalistyczne, ale także i przede wszystkim w statki kosmiczne Obcych, którzy by mogli zawładnąć Ziemią. Dlatego właśnie – jak twierdził on w czasie swego wykładu w dniu 16.IX.1996 roku w Debreczynie – systemy obronne programu SDI/NMD były wielopoziomowe i miały sięgać w daleki Kosmos, nawet do orbity Księżyca i punktów libracyjnych L4 i L5, gdzie miały być zainstalowane kosmiczne platformy bojowe. Można by z tym dyskutować – bo jak dotąd, to program Wojen Gwiezdnych był elementem wykańczania ekonomicznego ZSRR, co się powiodło o tyle, że ZSRR już nie ma, ale powstała na jego miejsce Federacja Rosyjska zaczyna się odradzać w duchu carskiego samodzierżawia – jak wmawia nam to propaganda – a co może być jeszcze gorszym od Czerwonego Imperium Zła, którym tak namiętnie straszył nas Hollywood i stworzone przezeń Imperium Zjednoczonego Matactwa…     
  


Przekład z j. rosyjskiego – Robert K. Leśniakiewicz ©