poniedziałek, 21 lipca 2014

Zaginiony samolot malezyjski (15)MH-17 - ukraińska tragedia

Kiedy napisałem ostatni materiał na ten temat, to postawiłem sobie pytanie, co sądzą inni ludzie o tym wszystkim. Przejrzałem fora Onet.pl i Interia.pl. Odrzuciłem pyskówki zacietrzewionych rusofobów, bo poza rynsztokiem i plugawymi słowami nie było tam niczego sensownego. To są jedynie reprezentacyjne wypowiedzi spośród kilku tysięcy, które znajdują się w Internecie. I większość z nich wskazuje na winowajców, i tak…  

·        Czytam podłe komentarze uderzające w Polską rację stanu. Nie wyciągacie żadnych nauk z historii, tylko bezmyślnie tłuczecie w klawiatury aby zaistnieć. Bieda w Polsce coraz większa, powiększa się emigracja zarobkowa, rośnie bezrobocie i bezdomność, ale pełno jadu na forach i wymachiwania szabelkami. Zastanawia mnie skąd ta przychylność Polaków do zachodu, USA i Ukraińców nie mających nigdy swojej państwowości ani tożsamości. Po I Wojnie przez zachód i Linię Curzona, Piłsudski walczył o granice Polski kumając się z Ukraińcami. Przed II Wojną i w jej trakcie zachód odwrócił się do nas tyłem, pozwalając Niemcom na eksterminację 6 milionów Polaków, rzeź Wołyńską, ukrywając fakty o Katyniu Po II Wojnie sprzedali nas Sowietom i chcieli aby Polska była w granicach Księstwa Warszawskiego. W latach 70-80 zachód spiskował przeciwko legalnym władzom Polski i porządkowi jaki ustalili w Jałcie. Po 1989 r. zachód rozwalił cały nasz przemysł, przetwórstwo i rolnictwo. Skąd tyle jadu do Rosji? Przecież dzięki Rosji uzyskaliśmy w XX wieku trzykrotnie niepodległość. Po I wojnie od Lenina, po II Wojnie od Stalina i po zimnej wojnie wznieconej przez zachód od Gorbaczowa. To przecież nie Rosja jest przyczynkiem naszego bezrobocia, słabości ekonomicznej, czy masowej emigracji. To nie Rosja prostuje banany i ogórki, nie twierdzi, że ślimak to ryba, nie zakazuje nam budować i wodować okręty, czy wędzić kiełbaski, ryby i sery jak komu pasuje. Trzeba realnie patrzeć na rzeczywistość.

·        Trudno nazwać terrorystami kilkanaście tysięcy powstańców przeciw rządom zdobytym przez juntę w drodze zamachu stanu. Dla mnie to oni są prędzej partyzantami. Walczą na swoim terenie, gdzie mieszkają ich matki, żony i dzieci. Nie terroryzują. Walczą i bronią swoich miast. Po za tym to są ludzie tamtej ziemi z dzida pradziada. Do rządów wdarli się ludzie obcy etnicznie Słowianom. Niektórzy dopiero niedawno uczyli się języka. Tymoszenko, Jacyniuk Kliczko, Kołomojski, Poroszenko, to wszystko krajanie Michnika. Zapraszam upowców i banderowców do minusowania.

·        Ciężką broń zdobyli miesiąc temu w Artiomowsku w bazie armii ukraińskiej. Czołgi, transportery opancerzone, Grady i Uragany, jak i inną ciężką artylerię. Dlatego banderowcy dostają ostatnio straszne baty. Banderowcy wcale nie są mityczni. Prawy Sektor imienia Stjepana Bandery to nie żaden mit, tylko ohydna rzeczywistość i jak za starych, dobrych czasów bestialsko morduje bezbronnych jak np. w Odessie.

·        Co tu wyjaśniać. Jedynie Ukraińcy byli zainteresowani dynamiką sytuacji. Ja winnych znam. Bez wątpienia jest to junta Kijowska. Poza tym nie zapominajmy Wołynia. Liczba zamordowanych maleje z roku na rok - dzisiaj podano, że było to około 100 tysięcy - to chyba i tak więcej niż w Katyniu.. Za 2-3 lata, gdy wymrą ostatni świadkowie tego ludobójstwa, okaże się, że na Wołyniu była bójka weselna na sztachety. Pamiętam pierwsze szacunki ~400 tysięcy zabitych Polaków. Teraz dzięki IPN słyszałem już o 60 tysiącach uciekinierów i kilku ofiarach.

·        No to już widzę panikę w Kijowie, Waszyngtonie i Brukseli. Jaką propagandę trzepną krzewiciele "wolności i demokracji" kiedy okaże się, że malezyjski Boeing został zestrzelony przez banderowski myśliwiec? Dlaczego polskojęzyczne media nie podają faktu, że świadkowie tuż przed wybuchem widzieli nadlatujący do boeinga drugi obiekt i na pewno nie była to rakieta? Cały świat bada sprawę tego "tajemniczego" drugiego obiektu a w Polsce cisza, jedynie w dniu incydentu w Panoramie o godz 18:00 dziennikarka puściła farbę, że drugi obiekt podleciał do boeinga. Od tego czasu polskojęzyczne media wyciszają ten wątek. FB "Protest przeciw wspieraniu przez władze Polski ukraińskiego nacjonalizmu."

·        Powstaje pytanie: dlaczego Ukraińcy nie ostrzegli wszystkich linii lotniczych i nie zakazali wszystkich lotów nad obszarem gdzie toczy się wojna! wiedząc że powstańcy weszli w posiadanie tak dalekosiężnej broni BUK skoro już wiedzieli o tym wcześniej(separatyści ostrzegali, by nie latać nad kontrolowanym przez nich terytorium - ale nikt się tym nie przejmował...)? I dlaczego, choć kapitan "Boeinga" prosił o przelot na wysokości 10,7 km, kazano mu lecieć na wysokości 10,1?

·        W roku 2001 z wyrzutni S200 Ukraińska armia przez pomyłkę zestrzeliła cywilny samolot nad Krymem. Zabito przeszło 70 osób! Do dnia dzisiejszego Armia Ukraińska nie nauczyła sie z niej strzelać!! To ze z tej broni zestrzelono - wiadomo nie bez wielkiego wywiadu. Jeśli do tej pory USA nie rozpoczęli propagandy o okrucieństwie Rosjan świadczy o tym ,ze to jednak nie oni a cudowni żołnierze ukraińscy. Dlaczego do tej pory nie podano tej wiadomości ? Oni dlatego że Amerykanie mogą tak jawnie opowiadać bzdury, ponieważ na pewno nie tylko Amerykańskie satelity mają zdjęcia z tamtego terenu

·        No i po co było bić pianę propagandową i powtarzać te kłamliwe bzdety banderowców? Przecież te rewelacje o ukrywaniu skrzynek, o odmowie wydania zwłok kupy się nie trzymały. Może sami banderowcy ich poszukiwali by je zniszczyć gdyż tam mogą znaleźć się fakty, które trudno będzie wytłumaczyć.

·        Ta sprawa coraz bardziej śmierdzi. Wychodzą na jaw różne fakty, ale najczęściej są to fakty medialne. Nie ma więc powodu, a politykom nie wolno ferować wyroków na tym etapie. Niestety nasze tuzy o tym nie pamiętają. Ciekawe jak będzie rozmawiał z Rosjanami Hoffman, gdy już dorwie się do władzy, po tym jak oskarżył Putina o zamordowanie pasażerów samolotu?

·        Zaraz po zestrzeleniu samolotu Ukraińcy wiedzieli, ze zestrzelone go z systemu BUK a wcześniej nie pozwolili, aby samolot leciał na wyższym pułapie! Całość to sie składa na zaplanowaną prowokację!

·        Ale wam papkę robią z mózgów. Póki nie będzie niezależnego śledztwa to Kerry może sobie gadać jak do ściany.

·        "Raczej jasne"... "Wiemy z pełnym zaufaniem"... No tak, wszyscy na świecie przecież wiedzą, że Ukraińcy nigdy nie kłamią, więc skoro mówią że to nie oni zestrzelili ten samolot, to z pewnością nie oni... J Widać już dobrze, że "jueseje" albo po prostu nie wiedzą kto strzelał, albo wiedzą, ale że strzelał nie ten kto propagandowego punktu widzenia powinien, to cicho sza... Będą udawać głupich, świergolić o "zaufaniu" i podgrzewać temperaturę rozgrywając to propagandowo przeciwko Ruskim...

·        Te pajace zmanipulowane przez garbate nosy dążą do wojny z Rosją ale to może wszystkim odbić się czkawką naród polski jest za pokojem nie da się zmanipulować

·        Jestem rozsądnym człowiekiem i nie wierzę w ani jedno słowo Ukraińców.

·        Uwaga!!! na forach internetowych aktywnie działają IDIOCI którzy kompromitują normalnych, trzeźwo myślących Polaków. IDIOCI wszędzie widzą rosyjskich agentów. Niestety głupoty nie da się wyleczyć, można im tylko współczuć i mieć nadzieję że nie będą się rozmnażali. Pozdrawiam trzeźwo myślących.

·        Dlaczego USA nie chciało się wypowiadać na temat Smoleńska a w przypadku samolotu malezyjskiego "palcem wskazuje"?

·        Wysyp ukraińskich trolli na forum.

·        Powiem szczerze. Byłem umiarkowanym popierającym Ukraińców obserwatorem. Po tym co zrobiła Ukraina straciła wszystko u mnie. W mojej ocenie Ukraina posunęła się do najgorszego aktu terroryzmu. Najpierw Ukraina bez wystrzału oddała Krym pokrzykując i szukając chętnych do walki zamiast ukraińskiej regularnej armii. Zachód na pomoc USA zróbcie coś - to Ukraińska fałszywa odwaga. Teraz Ukraina zestrzeliła samolot tylko po to, żeby zwalić winę na Rosję. To nie Rosji był potrzebny zestrzelony cywilny samolot tylko Ukrainie. Ukraina okazała się podła i bez człowieczeństwa.

·        I po co te ofiary, ta wojna i zaangażowanie Europy, a zwłaszcza Polski w obronę banderowców? Jeżeli wschodnia Ukraina nie chce być pod panowaniem banderowców, to właśnie Polska i Polacy powinni pomagać im w zdobyciu niepodległości.

·        Żal mi was - nie widzicie że sprawa Ukrainy to rozpaczliwa agonia USA które widząc swój marny koniec za wszelką cenę prze do wojny ???? Dlaczego nasze środki masowej DEZINFORMACJI nic nie piszą o BRICS??? Powstanie dzisiaj gigantycznego bloku militarno-gospodarczego Brazylia-Rosja-Chiny-Indie-RPA podpisane parę dni temu w Brazylii powoduje że szala potęgi przechodzi na drugą półkulę i system walutowy oparty na dolarze WALI SIĘ !! Dla czego żaden szmatławiec nie pisze że Argentyna podpisała z Rosją potężne kontrakty na wspólne wydobycie ropy i gazu w Patagonii i budowę olbrzymiej elektrowni atomowej przez Rosję??? Dlaczego ani słowa o tym że Putin w sposób genialny podciął interesy USA w Ameryce Pd. co spowodowało wściekłość Wall Street i rządzącego nim żydostwa????? A teraz NAJWAŻNIEJSZE !!!!!!- Turcja pomimo że jest w NATO jako PIERWSZA PRZECHODZI NA ROZLICZENIA W ZŁOCIE!! Już dziś rozliczenia z Iranem Ankara realizuje w ten sposób i złożyła ofertę Rosji aby PRZEJŚĆ NA ZŁOTO ODCHODZĄC OD ZIELONEGO SZMATŁAWCA ! Nie zauważyliście że Turcja dziwnie milczy na temat Ukrainy ??? To powolny i bolesny koniec pewnej epoki i USA utopią w krwi cały świat aby do tego nie dopuścić. A teraz oczekuję epitetów że jestem ruskim agentem i śmierdzącym kacapem -pozdrawiam !

·        A czy ktoś na tym forum pomyślał chociaż raz o tym czy aby na pewno to sprawka Rosji? Dziwnym trafem w tym samym czasie Izrael napada na Palestynę i morduje cywilów! A w TV już tylko o samolociku. Nie wierzcie propagandzie z telewizorni. Zacznijcie ludzie myśleć.

·        A co ten gościu powie jak się okaże że samolot strącili ulubieńcy Zachodu? Banderowscy mordercy są pod szczególną ochroną i to daje wiele do myślenia. Obciążają Rosję winą nie mając dowodów i dążą do podpalenia Świata straszliwą w skutkach wojną.

A teraz obszerniejsza wypowiedź na temat stosunków ukraiński-polskich:

Obudź się Polsko!! : Ku Pamięci Naszej Narodu, bo na ich Pamięć naszego koszernego rządu działającego na smyczy USraela nie mamy co liczyć..
11 LIPCA - KRWAWA NIEDZIELA NA WOŁYNIU
Jak pisze F. Budzisz – „w latach 1943-1944 trudno jest znaleźć dzień w którym by nie dokonano mordów na ludności polskiej , a były to dni w których zabito tysiące np. 10, 11, 12 lipca i 30 sierpnia 1943 r. Na 11 lipca 1943 przypada apogeum zbrodni ludobójstwa. Była to NAJKRWAWSZA NIEDZIELA w historii polskiego narodu. Pod względem zasięgu terytorialnego , ilości ofiar i barbarzyństwa oprawców – zbrodnie dokonane w tę niedzielę przewyższają wszystkie inne, dokonane kiedykolwiek na ludności polskiej w ciągu jednego dnia. W blisko 100 miejscowościach Wołynia, wsiach i osadach, w tę niedzielę najbardziej bestialskimi metodami wymordowano ponad 10 000 osób .” W siedmiu wołyńskich kościołach nacjonaliści ukraińscy z OUN-UPA zabili ponad 1000 wiernych, nie oszczędzając dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. ani księży. Rozległość obszaru na którym dokonano tych zbrodni i wybór momentu ich dokonania (niedziela) świadczy o tym, że była to starannie zaplanowana i skoodrynowana, przez kierownictwo OUN, akcja.
A oto jedynie kilka przykładów:
11 lipca 1943 r. W okolicach RADZIWIŁŁÓW, pow. dubieński, spalono kilkanaście osiedli polskich oraz wymordowano ich mieszkańców.
11 lipca 1943 r. JEZIORANY SZLACHECKIE, pow. dubieński, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 43 osoby narodowości polskiej .
11 lipca. 1943 r. LINIÓW, wieś, gm. Świniuchy, pow. horochowski nacjonaliści ukraińscy wymordowali całą wieś…
11 lipca 1943 r. KISIELIN, siedziba gminy, pow. horochowski. Duża liczebnie banda nacjonalistów ukraińskich otoczyła zgromadzoną w tamtejszym kościele ludność polską… Cześć ludzi wyszła z kościoła, wówczas zamordowane zostały 62 osoby. Pozostali — około 200 osób — przeszli na plebanię… podjęli na piętrze desperacką obronę… Po północy napastnicy wycofali się… Pomocy rannym udzielili miejscowi Ukraińcy, przeciwnicy UPA.
11 lipca 1943 r. RUDNIA, wieś, gm. Kisielin, pow. horochowski, ludność polska napadnięta przez ukraińskich nacjonalistów… cała wieś została doszczętnie spalona. Zginęło około 100 osób.
11 lipca 1943 r. ZAMLICZE, wieś, folwark, gm. Chórów, pow. horochowski… Ukraińcy wymordowali 118 osób narodowości polskiej.
11 lipca 1943 r. GUCIN, kolonia polska, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, kilkusetosobowa grupa nacjonalistów ukraińskich dokonała o świcie napadu na kolonię. Wszystkich mieszkańców około 140 osób (35 rodzin) oprawcy spędzili do starej, nie używanej kuźni, którą zaryglowano, oblano obficie benzyną i podpalono. Pośród dantejskich scen w palącej się kuźni, kilku mężczyzn zdołało zrobić wyłom w ścianie i część ludzi uciekła… Większość jednak zginęła w płomieniach. Troje dzieci Jana Krzysztonia uratowała stara Ukrainka. Następnego dnia dzieci zostały siłą zabrane i żywcem utopione w studni…
11 lipca 1943 r. KALUSÓW, kolonia polska, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski. Grupa upowców spędziła do stodoły gospodarza Grabowskiego wszystkie kobiety, mężczyzn zaś do stodoły Urbaniaka, gdzie wszyscy zostali wymordowani. Ogółem wymordowano 107 osób… Podczas rzezi… kilku oprawców wpadło do domu Józefa Fili, gdzie zamordowali jego żonę lat 23, paromiesięczne dziecko rozerwali za nóżki, a szczątki położyli na stole.
11 lipca 1943 r. MIKULICZE, siedziba gminy, pow. włodzimierski, przyjechał tam na ponad 80 furmankach oddział UPA (około 600 ludzi)… Kolejno mordowali ludzi w poszczególnych domach, bądź wyprowadzali całe rodziny do lasu i tam je zabijali. W ten sposób wymordowana została cała osada…
11 lipca 1943 r. BISKUPICZE, wieś, gm. Mikulczyce, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy dokonali masowego mordu ludności spędzonej do budynku szkolnego…
11 lipca 1943 r. OKTAWIN, kolonia, gm. Mikulicze, pow. włodzimierski… grupa oprawców (UPA) dokonała mordu w oktawińskim kościele. Po rzezi wewnątrz kościoła podpalono go granatami…
11 lipca 1943 r. DOMINOPOL, wieś, gm. Werba, pow. włodzimierski, upowcy wymordowali całą ludność Dominopola liczącą około 60 rodzin (około 490 osób)… Mordowali nożami, siekierami, widłami itp…
11 lipca 1943 r. TERESIN, gm. Werba, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali w kolonii Teresin 88 osób dorosłych i 28 dzieci narodowości polskiej, razem 116 osób…
11 lipca 1943 r. KRYWNO, wieś, gm. Krymno, pow. kowelski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali ludność polską zgromadzoną w kościele na niedzielnym nabożeństwie.
11 lipca 1943 r. TURÓWKA, kolonia, gm. Korytnica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 49 osób ludności polskiej. 22 osoby wrzucono do studni.
11 lipca 1943 r. ORZESZYN, kolonia, gm. Poryck, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 306 osób narodowości polskiej…
11 lipca 1943 r. WYDRANKA, wieś, gm. Korytnica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali kilkadziesiąt osób narodowości polskiej.
11 lipca 1943 r. ZYGMUNTÓWKA, kolonia, gm. Mikulicze, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali sto kilkadziesiąt osób narodowości polskiej…
11 lipca 1943 r. WITOLDÓWKA, kolonia, gm. Poryck, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali kilkadziesiąt osób narodowości polskiej.
11 lipca 1943 r. CHRYNÓW, wieś, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy zaatakowali w czasie nabożeństwa rzymskokatolicki kościoł-kaplicę. Księdza Jana Kotwickiego zabili przy ołtarzu… W innym miejscu Chrynowa, w dwóch stodołach oprawcy wymordowali około 200 osób.
11 lipca 1943 r. NOWINY, wieś, gm. Korytnica, pow. włodzimierski… Tego dnia (z rąk UPA) zginęło w Nowinach 66 osób narodowości polskiej.
11 lipca 1943 r. STĘZARZYCE, wieś, gm. Korytnica, pow. wtodzimierski, oddział UPA dowodzony przez „Krwawego Potapa” zamordował 80 Polaków.
11 lipca 1943 r. SMOŁOWA, wieś, gm. Mikulicze, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy dokonali zbiorowego mordu na Polakach. Pośród ofiar była rodzina Jana Wargackiego… żonie w ciąży rozcięto brzuch, aby „pomóc | urodzić proklatoho Lacha”… Ogółem wymordowano 19 osób.
11 lipca 1943 r. PORYCK, miasteczko, siedziba gminy, pow. włodzimierski. Podczas nabożeństwa niedzielnego o godz. 11.30 banderowcy napadli na ludność polską zgromadzoną w miejscowym kościele. Nawę kościelną obrzucili granatami, a do ludzi otworzyli ogień z broni ręcznej i maszynowej powodując masakrę, pokotem kładąc wszystkich na posadzce kościelnej. Przy ołtarzu zginęli ministranci, a ksiądz Bolesław Szawłowski został ciężko ranny i udawał zabitego. Po tej wstępnej kanonadzie banderowcy weszli do kościoła j i strzałami w głowę dobijali wszystkich, którzy ruszali się jeszcze… Po tej masakrze oprawcy naznosili słomy i podpalili kościół… W tym czasie spadł ulewny deszcz, który wygasił ogień… Ks. Szawłowski zmarł, uzupełnił grupę 500 osób, które zginęły tego samego dnia w kościele bądź obok kościoła…
11 lipca 1943 r. KORYTNICA, siedziba gminy, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy zamordowali ks. Karola Barana z miejscowej parafii. Po zadaniu mu wielu ciosów nożem, przecięli w poprzek ciała piłą w drewnianym korycie.
11 lipca 1943 r. ZABŁOCIE, wieś, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 76 osób.
11 lipca 1943 r. MIKOŁAJPOL, kolonia, gm. Werba, pow. Włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali 50 osób…
11 lipca 1943 r. WÓLKA SWOJCZOWSKA, kolonia, gm. Werba, pow. włodzimierski, nacjonaliści ukraińscy wymordowali ludność polską…
11 lipca 1943 r. SWOJCZÓW, osada, gm. Werba, pow. włodzimierski, banderowcy wymordowali kilkaset osób narodowości polskiej. Rzeź rozpoczęła się od próby wysadzenia murów miejscowego kościoła, co było hasłem j do mordowania Polaków… zgromadzonych na niedzielnym nabożeństwie…
11 lipca 1943 r. STASIN, kolonia polska, gm. Grzybowica, pow. włodzimierski, uzbrojony oddział upowców okrążył kolonię, do stodół spędzono i osobno kobiety z dziećmi a osobno mężczyzn, następnie wszystkich wymordowano — stosując wymyślne tortury…
11 lipca 1943 r. ZWIERZYNIEC, kolonia, gm. Werba, pow. włodzimierski, miejscowi nacjonaliści ukraińscy zamordowali Łukasza i Antoninę Gaczyńskich. Łukasza żywcem wrzucono do studni i zabito kamieniami. Antoninie ucięto głowę, którą dzieci ukraińskie za włosy ciągnęły po drodze.
11 lipca 1943 r. BOŻA WOLA, kolonia, gm. Werba, pow. włodzimierski, banderowcy żywcem wrzucili do studni Antoniego Stelmacha i dwunastu innych młodych chłopców, którzy ponieśli śmierć przez utonięcie bądź od kamieni wrzuconych do studni"
Przypominam, że był to tylko JEDEN DZIEŃ
O zakłamaniu polskiego rządu i mediów:
W dniu 11 lipca minęła 71 rocznica „krwawej niedzieli” która zapoczątkowała pogromy i ludobójstwo na Polakach. Co na ten temat miały do powiedzenia nasze? polskie? media.
Najpierw przejrzałem te które krzyczą że są najbardziej patriotyczne.
„Niezależna” – ani słowa.
„Gazeta Polska” – artykuł „Niebiańska sotnia” myślałem że to o tym ale okazało się że o bohaterach Majdanu.
„Gazeta Polska Codziennie” – ani słowa
„Nasz Dziennik” – jest artykuł „Wypełnijmy obowiązek pamięci”. Brawo za to.
„Wyborcza” – jest artykuł „Dziś 71. rocznica rzezi wołyńskiej. "To nie nacjonaliści dyktują, w jaki sposób Ukraińcy myślą o Wołyniu" ale raczej nie o zbrodni tylko o współczesnych Ukraińcach którzy się nie solidaryzują z UPA.
„Wprost” – ani słowa.
„Newsweek” jest artykuł „Mija 71 rocznica zbrodni wołyńskiej”. Brawo.
„Polityka” – ani słowa.

I dalej:

·        Nie podałeś nazwiska, bo chodziło tobie o prezydenta USA. Wymordował Jugosłowian, Afgańczyków, Irakijczyków, wcześniej Wietnamczyków. A może powiesz jaka bronią walczą "bohaterowie" w Syrii? Czy najemnicy walczący w Syrii z prawowitym rządem strzelając z amerykańskiej broni są USprawiedliwieni? Czego usamani szukaj na Ukrainie? Zachciało sie im stacjonować bliżej Rosji, a ta nie pozwoliła i dlatego wyzywasz ich od mend? Jesteś zapewne polskim katolikiem jako ze wyzwiska i nienawiść to podstawowa cecha takich jak ty. Pokaż mi kraj, w którym Rosja zrzuca bomby na cywilów. A USA? Co złego zrobili Rosjanie Polsce w dzisiejszej dobie? Ukraińcy po słynnych zbrodniach nadal chwalą Banderę i mają do nas roszczenia terytorialne. Jesteś żałosny. Zauważ, że z nami już nikt nie liczy się. Może jeszcze trochę szacunku mają misie na stacji Arctowskiego.

·        Dlaczego żydzi amerykańscy mówią półprawdy, to oczywista oczywistość że system rakietowy Buk pochodzi z Rosji (tam został wyprodukowany) i jest na wyposażeniu banderowców a jeden niesprawny na wyposażeniu żołnierzy Republiki Donieckiej. Problem w tym dlaczego banderowcy nie przyznają się do strącenia samolotu a winę zrzucają na żołnierzy Republiki Donieckiej. Na świecie 65 % ludzi ginących w konfliktach zbrojnych ginie od broni wyprodukowanej przez koncerny należące do amerykańskich żydów.

·        Razem z gazetą lokalną kupiłem piątkową "Wyborczą" Czytam felieton (chyba) Mariusza Zawadzkiego z Waszyngtonu. I co widzę? Obama dlatego nakłada sankcje na Rosję, bo wszystkie narody (w tym ukraiński) mają prawo do samostanowienia, a Rosja zagraża porządkowi, który panuje w Europie od II wojny światowej. Autor ma nas chyba za głupich. Czy Amerykanie uznają prawo Kurdów albo Basków do samostanowienia? Szczególnie ci pierwsi są pokrzywdzeni, bo to naród kilkudziesięciomilionowy, mieszkający w kilku państwach, w tym w natowskiej Turcji - a więc chyba tego prawa nie ma. Czy Palestyńczycy mają prawo do samostanowienia w sytuacji, gdy USA popierają Izrael? I druga kwestia. Można przypomnieć, że porządek powojenny złamali Amerykanie, ustanawiając mafijne państewko Kosowo. To jednak mały pikuś. Zawadzki chyba zapomniał, że na przełomie lat 80/90 ubiegłego wieku (więc kilkadziesiąt lat po wojnie) nastąpiły kolosalne zmiany na mapie państw w Europie. Powstało kilkanaście nowych państw, w tym Ukraina, i jakoś Stany nie krzyczały o łamaniu porządku powojennego. Nie jestem zwolennikiem Rosji, ale to państwo ma takie samo prawo do wyrażania swoich dążeń, jak USA, Niemcy czy Polska. A "wyborczy" autor nawet nie podał swojego czy redakcyjnego maila. Dlatego odpowiadam mu na tym forum. Pozdrawiam

·        Cały świat wie że separatyści są podsłuchiwani tylko nie oni sami. Absurdem jest myślenie że po ujawnieniu wcześniejszych nagrań separatyści dalej pozwalają się nagrywać obciążając siebie i Rosję. Jeżeli SBU z taką łatwością przechwytuje tego typu informację to konflikt już dawno powinien się zakończyć - znaliby każde posuniecie separatystów.


I tak dalej i temu podobnie. I coraz więcej ludzi nie wierzy naszym propagandowym szczekaczkom. Dla mnie najdobitniejszym faktem „przyjaźni” ukraińskiej jest to, że pomimo przyjaznego bełkotu władze ukraińskie nie odwołały nałożonego na polskie towary embarga. I koniec. Embargo jest aktem wojny ekonomicznej, którą prowadzi się przeciwko Polsce. Nie ma o czym dyskutować. To tak jak z wizami do USA – dużo się mówi o przyjaźni, ale przecież przyjaźń rozwija się poprzez osobiste kontakty. A te są nam limitowane wizami, więc o przyjaźni nie może być mowy. Dlatego prędzej uwierzę w to, że samolot zestrzelili Ukraińcy, niż Rosjanie czy separatyści.

Wracając jeszcze do Ukrainy, to Ukraina NIGDY nie przeprosiła Polaków za swe zbrodnie. Niemcy przeprosili, Rosjanie też, nawet dwa razy, zaś Ukraińcy – nigdy! Wniosek jest jeden – Ukraińcy nigdy nie rozliczyli się ze swą krwawą przeszłością i duch Hitlera i Bandery ma się tam dobrze, co mieliśmy okazję zobaczyć na Majdanie. Dlatego nie wierzę Ukraińcom i tym, którzy włażą im sami-wiecie-dokąd bez mydła i wazeliny.


CDN.