wtorek, 16 sierpnia 2016

STOP LUDZKIEJ CHCIWOŚCI I WARIACTWU!!! - APEL AVAAZ





Przyjaciele i Przyjaciółki!


 Kanadyjska korporacja górnicza uzyskała zgodę na szaloną inwestycję, która może się skończyć światową katastrofą: pierwszym na świecie wierceniem dna oceanicznego.

 Widzimy na własne oczy, jak przemysł wydobywczy jest w stanie niszczyć ekosystemy na powierzchni ziemi. Wyobraźcie sobie teraz, że korporacje penetrują dno oceaniczne w poszukiwaniu surowców z daleka od jakiegokolwiek nadzoru. To ostatnia rzecz, jakiej potrzebują umierające oceany!

 Dobra wiadomość jest taka, że firma ta ma problemy ze zdobyciem funduszy. Wykorzystajmy to! Zalejmy ich falą potępienia i odstraszmy wszelkich potencjalnych inwestorów, aby to kolejne tragiczne zagrożenie dla środowiska nigdy nie stało się faktem. Kliknij i podpisz petycję. Upublicznimy ją i wyślemy do każdego potencjalnego inwestora: https://secure.avaaz.org/pl/png_nautilus_loc/?bxMBekb&v=79766&cl=10455743723&_checksum=a2fec7f11306622d2e6377d969ce582d9ddf14cef85ae723fab41757802ccb99

 Jakby tego było mało, teren wybrany do wiercenia znajduje się tuż obok jednego z największych skarbów oceanów – niezwykłego podwodnego świata u wybrzeży Papui Nowej Gwinei, bogatego w rafy koralowe i majestatyczne kaszaloty. Ta decyzja to może być przedsmak tego, co nas czeka, jeśli nie zatrzymamy tego potwornego przemysłu, zanim nie rozwinie się na dobre.

 Ta firma górnicza nigdy nie działała na taką skalę i już ma problemy finansowe. Inwestycja jest niepewna, a my możemy ją zatrzymać, jeśli pokażemy całemu biznesowi, jak bardzo niepewny jest to zysk! Będzie to odpowiedni morał historii o tym, dlaczego nie warto zadzierać z oceanami.

 Walka o zachowanie zdrowej równowagi między działalnością człowieka a przyrodą toczy się w wielu miejscach planety. Wygrana da nam nie tylko zrównoważony rozwój, ale – zdaniem naukowców – jest po prostu niezbędna dla przetrwania nas oraz wielu innych gatunków. To walka chciwości ze zdrowym rozsądkiem. Zróbmy wszystko, by wygrało to drugie: https://secure.avaaz.org/pl/png_nautilus_loc/?bxMBekb&v=79766&cl=10455743723&_checksum=a2fec7f11306622d2e6377d969ce582d9ddf14cef85ae723fab41757802ccb99

Naukowcy podkreślają, jak bardzo różne ekosystemy zależą od siebie nawzajem. Przetrwanie człowieka w dużej mierze zależy od przetrwania tak z pozoru nieznaczących, małych istnień, jak plankton czy jeżowce. Niektórzy postrzegają ludzkość jako wirus albo drapieżcę zagrażającego życiu na Ziemi. Ale Avaaz jest ruchem dla ludzi, którzy nie chcą być szkodnikami, a strażnikami i obrońcami przyrody, którzy dążą do życia z nią w harmonii.

 Ta kampania jest o naszej roli w ekosystemie – roli strażników tej cudownej planety, naszego domu. Zespół Avaaz jest niezwykle wdzięczny, że razem z Wami może tworzyć ten wspaniały ruch.

Z nadzieją,

 Ricken, Nell, Christoph, Lisa, Luis i Risalat wraz z całym zespołem Avaaz


 Dowiedz się więcej: