poniedziałek, 21 listopada 2011

Gaz łupkowy, a V Rozbiór PolskiW Internecie od jakiegoś czasu krąży szczególna petycja rozpropagowywana przez kręgi związane z PiS i Kościołem katolickim, a brzmi ona tak:

Nie moge w to jeszcze uwierzyc ale ta prawda wkrotce zacznie nas Polakow bardzo bolesnie dotykac. 

Doslownie na Naszych oczach tracimy Nasz Kraj, po cichu przy milczacej zmowie mediow i dziwnym milczeniu politykow (milczenie w obawie o zycie?). Jak? Przed Polskim Spoleczenstwem zatajono Prawde, zostalismy Oszukani !!
Jezeli jeszcze nie obejrzales tego materialu, prosze obejrzyj do konca.

19.09.2011 we Wrocławiu odbyła się Międzynarodowa konferencja "Problem szczelinowania podczas wydobycia gazu łupkowego w Europie".

http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk&feature=player_embedded    - Gaz łupkowy :szokujące fakty i mity (wypowiadają się eksperci z Centrum Zrównoważonego Rozwoju)- pod filmem jest link do protestu przeciw ustawie o Nowym prawie geologicznym i górniczym (bardzo niekorzystne zapisy- Senator Z.Romaszewski nazwał tę ustawę ustawą wywłaszczeniową) -proszę  podpiszcie się może to coś pomoże(ustawa ma wejść w życie od nowego roku 2012)


Krotkie podsumowanie:

Szacowane straty:
1. 16 BILIONOW zlotych (dlug Polski 0,8 bln zl, dziura budzetowa 0,08 bln)
2. Technologie wydobycia gazu lupkowego opracowano w Polsce w l. 70-ych
3. Pelna mapa wystepowania gazu lupkowego zostala opracowana w 1985r. kosztem obecnych 200 mld zl
4. PGNiG przy zysku kwartalnym ponad 1 miliard zl (I kw. 2011) jest w stanie wykupic koncesje i zainwestowac srodki w wydobycie tego rodzaju gazu
5. Wydanie koncesji na "poszukiwanie" gazu lupkowego bezprzetargowo za pieniadze 300 razy mniejsze niz w Bulgarii
6. Wywlaszczenie kazdego podmiotu (dom, ziemia, firma) z terenu objetego koncesja (wydobyciem gazu)
7. Wstrzymanie kazdej innej dzialalnosci gospodarczej na terenie objetym koncesja (wydobyciem gazu)
8. Brak rekultywacji terenu
9. Brak opomiarowania i oplat zuzycia wody i co za tym idzie sciekow
10. Zanieczyszczenie wod podziemnych
11. Bezpowrotne zablokowanie wykorzystania geotermii

A politycy mowia nam, ze ciagle jest za malo pieniedzy w budzecie, ze brakuje na wszystko, na emerytury, renty, szpitale...

Nowa ustawa "Nowe Prawo Geologiczne i Gornicze" uchwalona w dn. 9.06.2011 wchodzi w zycie z dniem 1.01.2012. Prawo to wraz z przyznanymi koncesjami na wydobycie gazu lupkowego jest prosta droga do utraty Naszej Niepodleglosci, utraty terenow dziedziczonych z pokolenia na pokolenie i bronionych danina krwi naszych przodkow. Droga do utraty bogactw naturalnych poniewaz firmy eksploatujace zloza beda sprzedawac je komu zechca. Juz 1/3 terenu wraz ze znajdujacymi sie tam bogactwami zostala przekazana w obce rece a jezeli rzad sprzeda PGNiG to bedzie to ponad polowa Polski! Firma majaca koncesje bedzie mogla wyrugowac kazdego kto ma posiadlosc na terenie wydobywania gazu. Odszkodowanie jakie otrzyma podmiot za utracone mienie bedzie uznaniowe, no bo ile bedzie wart dom, ktory znajduje sie na terenie gorniczym?

Na ponizszej stronie jest
PROTES PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE
Jezeli podpisze ja duza ilosc Polakow moze cos jeszcze uda sie zmienic?


To jest 4 Rozbior Polski. Targowica. Jeszcze paredziesiat lat i bedziemy krajem kolonialnym a nas Polakow zostanie 15 milionow, jako tania sila robocza.

I jezeli masz jeszcze 10 minut obejrzyj takze i to.


* * *
Zacznę od tego, że jeżeli już, to jest to V Rozbiór Polski. IV był w 1939, o czym autorzy tego apelu jakoś zapomnieli. I ta Targowica… - odwieczny straszak z upodobaniem przywoływany na różne okazje.

A tak w ogóle to i straszno i smieszno. Strasznie dlatego, że straszy się nas najgorszymi konsekwencjami – do utraty niepodległości włącznie, a smieszno dlatego – że sygnatariusze tej odezwy (kimkolwiek są) wiedzieli o tym stanie rzeczy i niczego nie zrobili, by ten stan zmienić. Dla mnie to Mt. Everest obłudy i hipokryzji. Wspomniany tutaj Z. Romaszewski jakoś nie zrobił niczego, by utrącić wspomnianą ustawę, a będąc senatorem mógł to zrobić. No, ale on ścigał esbeków i ubeków, bo to uznał za swoją misję dziejową, więc co tam jakieś gazy łupkowe! PiS rządził niepodzielnie krajem przez dwa lata i czego dokonał w tej sprawie? Niczego. No może poza zapoczątkowaniem budowy Gazoportu w Świnoujściu – który nie będzie mógł przyjmować większych gazowców ze względu na leżący na dnie Bałtyku rurociąg Nord Stream.

Gazowa bonanza – patrz mapka ze strony http://historia-geopolityka-strategia.blogspot.com/2011/04/rosja-gruzja-i-upkowy-gaz.html, jaką jest Polska stanie się wkrótce łakomym kąskiem dla ponadnarodowych koncernów energetycznych, które po prostu rozdrapią nasze bogactwa narodowe, bo zostaną one sprzedane za nasze długi, tak jak rozdrapano polski węgiel za długi administracji Gierka, które spłaciliśmy dopiero w 2010 roku.

Poprawka – długi zaciągnięte przez wszystkie rządy po 1989 roku, odkąd Polska „odzyskała” tzw. „niepodległość”. Rosjanie poszli sobie w 1993 roku, ale jeszcze wcześniej do Polski weszły międzynarodowe koncerny i korporacje, co było m.in. jednym z celów Planu Balcerowicza. Proces tzw. „prywatyzacji” majątku narodowego był zwykłym szwindlem – było to de facto rozkradanie majątku narodowego, który gromadzono przez 45 lat tzw. „komuny”. Doprowadzono do upadłości polskie zakłady produkcyjne, zamknięto polskie kopalnie i stocznie. Robotnicy polecieli na bruk i wyjechali z kraju, by pracować dla rozwoju innych krajów – i nie Polski bynajmniej. Ci, którzy nie wyjechali musieli się przebranżowić, by przeżyć. Taka właśnie jest cena „wolności”.

Ci, którzy się cieszą z tego, że w Polsce będzie drugi Kuwejt niech porzucą nadzieję – lwia część zysków pójdzie za granicę, a tylko ochłapy zostaną w Polsce. I całkowita rujnacja środowiska w strefach wydobycia gazów łupkowych, którego rekultywacja pochłonie tyle środków, że po prostu będzie ona nieopłacalna. A do tego jeszcze 10 jądrówek, które planuje Tusk & Company. Kiedyś już proponowałem, by w Polsce zrobić energetyczną bonanzę Europy: postawić 10 czy nawet 20 elektrowni jądrowych o dużej mocy- a jak! Do tego postawić na wydobycie reszty polskiego węgla i na gaz łupkowy. Kraj zostanie zniszczony przez te inwestycje, ale w zamian Polacy mogliby się osiedlać i pracować, gdzie tylko by chcieli. Tym sposobem rozwiązałoby się wszystkie problemy polityczne, demograficzne i ekonomiczne naszego narodu – i co najciekawsze – spełnieniem jego Misji Dziejowej! Polska diaspora mogłaby odegrać rolę integracyjną całej Europy – od Atlantyku po Ural – od Morza Norweskiego do Morza Śródziemnego! Polacy staliby się zaczynem Nowej Europy, nowego państwa Stanów Zjednoczonych Europy! Amen i OK.!

A że to głupie? Oczywiście – równie głupie, jak mrzonki o gazowym Kuwejcie Europy i o energetycznej niezależności Polski przy rządach tak nieudolnych i ułomnych jak przez ostatnie dwie dekady. Dlatego też nigdy nie podpiszę się pod tym protestem. Po prostu on niczego nie da, a ja nie mam najmniejszego zamiaru brać udziału w poronionych przedsięwzięciach…