środa, 12 listopada 2014

Edgar Cayce o przyszłej Rosji i USA

Edgar Cayce z żoną Gertrudą


Tatiana Trubinowskaja


Król Krezus przed wojną z Persami zdecydował zasięgnąć rady u Wyroczni Delfickiej. Ta zaś odpowiedziała, że jeżeli Krezus zaatakuje, to zniszczy wielkie imperium. W rezultacie przepowiednia się spełniła – upadło królestwo Krezusa.

Jak się okazuje, znany wizjoner Edgar Cayce jeszcze na początku ubiegłego wieku wciąż opowiadał o przeciwstawieniu sobie i rywalizacji Rosji i USA, która zaczęła się tej wiosny. Poza tym powiedział on, czym się to zakończy.


Otwarcie stenogramów


Amerykański jasnowidz Edgar Cayce (1877-1945) był jednym z najbardziej znanych wizjonerów na świecie. Swoje prognozy tworzył on w transie – w stanie podobnym do snu i dlatego znano go jako „śpiącego proroka”. Jemu zadawano pytania, na które on odpowiadał bez „wychodzenia ze stanu nadświadomości” [W odróżnieniu od stanu snu i stanu świadomości (jawy), stan osiągany przez Cayce’a proponuję nazwać stanem nadświadomości, w którym działa jego tzw. „wyższe ja” pozwalające mu na widzenie rzeczy w Przeszłości i Przyszłości. Nazywa się to także snem somnambulicznym.] – słowa proroka zapisywała stenografistka, przy czym Cayce nie pamiętał tego, co mówił w stanie transu.

Edgar Cayce przepowiadał przyszłość w transie

Istnieje wiele wydań tych zapisów stenograficznych, z których pierwsze pochodzą z lat 30. XX wieku. Wiele z tych proroctw się spełniło i nadal się spełnia. A społeczeństwo za każdym razem „acha” i „ocha” zdziwione, że Cayce przewidział to na wiele lat do przodu.

Tak więc Cayce przewidział dwie wojny światowe, przy czym dokładnie określił daty ich początków i końców oraz wszystkie ich najważniejsze zdarzenia i epizody. On także przewidział rozpad ZSRR i to, że komuniści stracą swoją władzę. I tu właśnie zaczyna się najciekawsze…

Oddamy teraz głos samemu Edgarowi Caycemu, a dokładniej zapisom stenograficznym. W Internecie mamy tysiące fałszywych przepowiedni Cayce’a, natomiast te są dokumentalnie potwierdzone.

Oto według takich danych, które znajdują się na początku każdego stenogramu można poznać, że te prognozy Cayce’a nie są fałszywką, i tak np.:

Odczyt 3976-29. To pozazmysłowe widzenie zostało dane przez Edgara Cayce’a w biurze Towarzystwa na Arctic Crescent, w dniu 22.VI.1944 roku.
Uczestniczący: Edgar Cayce, Gertruda Cayce, prowadzący, Gladys Davies i Mildred Tansy – stenografki.

W następnych przepowiedniach – ukazanych w tych przepowiedniach – podałem tylko numery i daty, ale każdy z nich posiadał także dane co do świadków i miejsca wydarzenia.


Duch Ameryki


O czymże mówił Cayce tego dnia 22.VI.1944 roku?

Na czym polega duch Ameryki? Większość ludzi dumnie odpowie: na wolności. Wolności od czego? Kiedy wy ograniczacie ludzkie serca i umysły na wiele sposobów – czy to daje im wolność słowa? Wolność religijną? Wolność od pożądań?

Te słowa są aktualne w dniu dzisiejszym, kiedy polityka USA w odniesieniu do słabych i rozwijających się krajów – bombardowania pokojowo nastawionej ludności cywilnej, organizowanie i finansowanie  „kolorowych” rewolt i przewrotów, itd. – wyzwala niezadowolenie i protest u wielu ludzi, w tym w samej Ameryce.

Przypomnijcie sobie, proszę, film amerykańskiego reżysera Jamesa Camerona pt. „Awatar” – w którym alegorycznie krytykowane są zdobywcze zamiary Stanów Zjednoczonych. Ogromna popularność tego filmu na całym świecie i w samej Ameryce mówi o tym, że większość ludzi na całym świecie rozumieją, że USA „ograniczają ludzkie serca i umysły”.

Kadr z filmu "Awatar" Jamesa Camerona

Przypomnę tylko, że w filmie pokazano uzbrojonych po zęby ludzi ze Stanów przeprowadzających operację ograbiania wolnych, ale (militarnie) słabych tubylców z fantastycznej planety Pandora, we wnętrzu której znajdują się pokłady cennego minerału. Jednakże Pandora potrafiła się obronić przed agresorami. Kto to może zrobić, będący słabym i przytłoczonym w rzeczywistości, a nie w filmie sci-fi?

Edgar Cayce daje odpowiedź na to niełatwe pytanie, w już tu powołanym Odczycie 3976-29 z dnia 22.VI.1944 roku:

Z Rosji przyjdzie nadzieja dla świata; ale nie od komunizmu, czy bolszewizmu, nie, ale z wolnej Rosji. Każdy człowiek wtedy będzie żył dla swego współbrata…

Trzeba powiedzieć, że w tej frazie znajduje się głęboki sens. W mentalności Rosjan (do których odnoszą się nie tylko Rosjanie) zawsze odnosiła się ta myśl: żyć nie tylko dla pieniędzy, ale dla czegoś większego – przyjaźni, powszechnego szczęścia, dla ludzi. wystarczy wspomnieć nasze bajki, przekazania, powiedzenia: „Pieniądze szczęścia nie dają”, „Zgiń samemu, pomagając towarzyszowi”, „Nie miej 100 rubli, miej 100 przyjaciół”…

Jeśli na Zachodzie, a szczególnie w USA zawsze królował kult pieniądza i indywidualizmu, to w Rosji naród żył „dla świata”, tzn. był cząstka społeczeństwa. I ludzie skłaniali się zawsze ku czemuś wyższemu. Nieprzypadkowo nasza rosyjska literatura z jej duchowymi skarbami – ideami i myślami – Czechow, Tołstoj, Dostojewski – do dziś dnia stanowi wskazówkę dla całego świata.


Siła – w prawdzie


Cayce mówił:

Misja narodów słowiańskich polega na tym, żeby zmienić jakość ludzkich stosunków interpersonalnych, wyzwolić je od egoizmu i innych materialnych wad, i ustanowić je na nowej bazie – miłości, wierze i mądrości.

Rosjanie będą bardzo silnymi i zawsze chętnymi do pomocy słabym. Mamy masą przykładów na to w naszej historii. Można wspomnieć tutaj wiele wydarzeń historycznych, pokazujących różnicę pomiędzy mentalnością Rosji a Zachodu, ale ograniczę się tu do jednego, i wszystko stanie się zrozumiałe. Zwycięstwo nad faszyzmem w II Wojnie Światowej – czyją krwią było ono okupione, wszyscy wiedzą.

[Owszem to prawda, tylko nie zapominajmy, że pierwej Sowieci podpisali z Hitlerem haniebny pakt, na mocy którego dokonano IV Rozbioru Polski i wielu zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, wraz z hitlerowską III Rzeszą. Inną rzeczą jest to, że ani Stalin ani nikt z jego otoczenia nie był Rosjaninem z czystej krwi, a przede wszystkim przedstawiciele mniejszości narodowych w ZSRR, które odkupiły swe winy rosyjską krwią, co napisał w jednej ze swych demaskatorskich książek renegat z GRU Wiktor Suworow – przyp. tłum.]

Nawet w szalonych latach 90., kiedy Rosję zaczęto rozkradać i mordować – to w głębi narodu pozostało coś nadzwyczajnego. Przypomnijcie sobie filmy „Brat-1” i „Brat-2” – ich popularność w naszym kraju mówi o tym, że idee zawarte w tym filmie odbiły się echem w sercach milionów ludzi.

Kadr z filmu "Brat", którego popularność sięgnęła szczytów

Jest to film o tym, jak to Daniła Bagrow usiłuje znaleźć sprawiedliwość, przy czym w drugim filmie – w USA. Jest samotny, w Rosji bałagan i bandytyzm i nie ma czym się oprzeć. Daniła działa wbrew prawom, ale wciąż szuka swej prawdy.

Przypomnijcie sobie cytat z tego filmu:

No powiedz mi Amerykańcu, w czym zawiera się siła? Czy w pieniądzach? Oto brat mówi, że w pieniądzach. Masz kupę kasy i co z tego? Myślę, że siła leży w prawdzie: kto ma prawdę, ten silniejszy! Oszukałeś kogoś, nagrabiłeś kasy i co – stałeś się silniejszy? Nie, nie stałeś się, bo nie stoi za tobą prawda! Prawda jest za tym, kogo oszukałeś. Czyli to on jest silniejszy!

Teraz wiele się zmieniło, nasz kraj się obudził, poczuł swoją siłę i nasza prawda ma swe podstawy. I wiele narodów poczuło, że może związać swoją przyszłość z Rosją – wszystko tak, jak przedstawiał to Cayce:

Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

Nieco potem Cayce powiedział tak:

Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.

[Ciekawe, bo o czymś podobnym jako o rewolucji młodości w kontekście New Age pisze także sir Brinsley le Poer-Trench w książce „Operacja Ziemia”, gdzie pisze on tak:

Wielu ludzi ze starszego pokolenia spogląda z niepokojem na wzrastającą młodzież, która odbija się od ich towarzystwa. Ci rebelianci przeciwko egzystującemu establishmentowi noszą długie włosy, często do ramion i kolorowe, niecodzienne stroje. A przecież wielu z nich nie wie, że za czasów Karola I długie włosy były szczytem elegancji i mody, co łatwo można sprawdzić w każdym sądzie.
„Odrzuceni” od społeczeństwa młodzi ludzie znani są dzisiaj pod nazwami Beatników, Dzieci Kwiatów i Hippisów. Jednakże od pewnego czasu zarówno krytycy jak i sympatycy ze starszego pokolenia zdali sobie sprawę z tego, że to ci właśnie „młodzi gniewni” zajmą kiedyś miejsce w ogniwach decydenckich. W ostatnim z serii trzech interesujących artykułów, ich autorka Sheila More napisała tak: ...Wielu z nich idealizuje antyczne wartości duchowe i ogłasza przeżytek wyższych klas. Drudzy pracują na roli, starając się żyć bliżej natury dążąc do samowystarczalności.[...] Przez świat przetoczy się potężna rewolucja młodości… – przyp. tłum.]


Centrum świata


Ciekawą rzeczą jest iż Cayce twierdził, że Rosja będzie nowym centrum świata. A do tego jeszcze to, że Amerykanie i Rosjanie będą się przyjaźnić:

Z Rosji przyjdzie nowa nadzieja dla świata. Czy wiadomo, czego? Przyjaźń z narodem, na pieniądzach którego napisano: „W Bogu nasza ufność” – In God we Trust…  (napis na banknotach dolarów USA – przyp. aut.)

Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że Cayce ma na myśli zmiany w rządzie USA, pojawią się inne siły, które będą rozumieć „w czym jest siła”.

Ale nie tylko o to chodzi – według słów proroka – USA oczekują prawdziwe trudności i mieszkańcom Ameryki przyjdzie – czy tego chcą czy nie – przyjaźnić się z Rosjanami. Zresztą już dochodzi do tego, że najbardziej doinformowani Amerykanie zwracają się do naszego kraju, ze wspomnę tylko byłego pracownika CIA i NSA Edwarda Snowdena, który uciekł do Rosji, bowiem nie zgadzał się z polityką Stanów Zjednoczonych.  

Według słów Caycego – USA i inne kraje czekają straszne naturalne kataklizmy i globalne ocieplenie:

Odczyt 3976-15 z dnia 19.I.1934 roku:
Ziemia rozpadnie się w zachodniej części Ameryki. Większa część Japonii pogrąży się w morzu. Większa część Europy zostanie zmieniona w mgnieniu oka. Będą zmiany w Arktyce i na Antarktydzie, co doprowadzi do zwiększenia ilości erupcji wulkanicznych z cieplejszych częściach świata. Poza tym nastąpi przemieszczenie się biegunów, tak że chłodny i subtropikalny klimat stanie się bardziej tropikalnym, i tam będą rosły mchy i paprotniki.

Potem Cayce jeszcze sprecyzował tą przepowiednię:

Odczyt 1152-11 z dnia 13.VIII.1941 roku:
Znikną duże rejony wschodniego wybrzeża okolicy dzisiejszego Nowego Jorku albo nawet większa część samego Nowego Jorku. To będzie udziałem przyszłych pokoleń. Również przestaną istnieć południowe części stanów Karolina i Georgia. Wody jezior (Wielkich Jezior – przyp. aut) wleją się przede wszystkim do Zatoki Meksykańskiej. Rejon (Virginia Beach) będzie w liczbie bezpiecznych, takimi też będą niektóre rejony stanów Ohio, Indiana i Illinois, a także większa część wschodu i południa Kanady. W tym samym czasie, większa część zachodnich ziem podlegnie zniszczeniom, które oczywiście będą miały miejsca w innych krajach.

W Yellowstone N.P.

[Zainteresowanych odsyłam do książki dr Leszka Szumana pt. „Tajemnice astrologii”, Warszawa 1992; w której widzenia te są dokładnie opisane i zinterpretowane, podobnie jak wizje wszystkich przyszłych wojen. I co najciekawsze w wizjach niektórych przepowiada czy przyszłości przewija się motyw Amerykanów i Rosjan ramię w ramię walczących z „żołnierzami o żółtych twarzach” (Chińczycy?, Koreańczycy? Japończycy?...), których uda się pokonać przy pomocy małych rakiet. Polecam także opracowania  zakopiańskiego pisarza i psychotronika Jerzego Łataka na temat wizji Caycego i ich interpretacji, zob. - http://www.edgarcayce.hg.pl  – przyp.tłum.]

Przez długie lata te przepowiednie nie były brane na serio, ale teraz klimat zmienił się zasadniczo – w stronę pocieplenia wskutek działania EGO. I w ostatnim czasie coraz częściej nadchodzą informacje o coraz większej wulkanów Południowej i Północnej Ameryki. Niedawno nadeszła wiadomość, że znany Park Narodowy Yellowstone zaczęły opuszczać zwierzęta, zaś sejsmolodzy uprzedzają przed narastającym zagrożeniem erupcji wulkanu Yellowstone. A nie tak dawno pojawiły się informacje o potężnym wybuchu wulkanu w Chile.

[Yellowstone jest tzw. superwulkanem, którego erupcja może doprowadzić do emisji co najmniej 2500 km³ materiału wulkanicznego w atmosferę, a także gazów i innych ekshalacji wulkanicznych, które mogą drastycznie zmienić klimat naszej planety w stronę tzw. „zimy powulkanicznej” – uwaga tłum.]

Cayce także mówił, że po tych wszystkich wstrząsach planeta ulegnie wielkim zmianom, ale Rosja straci najmniej ze wszystkich krajów. To właśnie ona będzie ośrodkiem nowej cywilizacji, której centrum znajdzie się w Zachodniej Syberii.

Ilość materiału wulkanicznego wyrzuconego przez erupcje i Supererupcje wulkaniczne

Ciekawym faktem jest, że w naszym kraju ma miejsce intensywne zagospodarowanie Syberii i Dalekiego Wschodu – a więc przepowiednia zaczyna się spełniać. Dodam, że nie tylko Cayce przepowiadał wielka przyszłość Rosji, ale także inni wizjonerzy z przeszłości, ale o tym opowiem w moim następnym artykule.


Opinie Przyjaciół


Emma Popik: Bardzo dziękuję za materiał, który przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Znam tekst Łazariowa, który mówi o odrodzeniu duchowym, które przyjdzie z Rosji. Mnie osobiście niepokoi fakt wymierania rasy białej i dominacji kolorowych. Mam nawet taką powieść, kiedy cywilizacja zmienia kolor. Napisałam w niej o wielu innych sprawach, ale za wcześnie, a to nie jest dobrze, gdyż idee nie trafią do umysłów, przejdą niezauważone. Pewien naprawdę mądry i życzliwy mi krytyk powiedział: "Wiem, że masz fantazję, ale to niemożliwe". Już się wszystko sprawdza. Jakoś ciągle nie mogę się zabrać do tej książki, by ją przejrzeć, ciągle coś staje nie przeszkodzie, pilniejsze zamówienia, choćby i teraz. Przyrzekłam, że zrobię pewną powieść. No i tak jakoś.

Wydaje mi się, że USA są w stanie schyłkowym.

Daniel Laskowski: Każda pliszka swój ogonek chwali. Rosjanie widzą Rosję na czele narodów świata, Polacy są Willkenridami narodów a Polska ich Chrystusem, o Żydach już nie wspominając, którzy w ogóle mienią się narodem wybranym. Prawda wygląda zaś tak, że jedni ludzie zawsze chcieli panować nad światem i innymi ludźmi, co zawsze kończyło się fatalnie dla jednych i drugich. Z Rosją jest tak – to wielki i wspaniały naród, z tradycjami i kulturą – i niestety – fatalnymi rządami. Osobiście życzę im jak najlepiej.

Faktycznie Rosja może mieć swe wielkie pięć minut w historii, kiedy dojdzie do katastrofy wulkanicznej na terytorium USA (a nie zapominajmy, że znajduje się tam aż pięć Superwulkanów!), katastrofy oceanicznej – ataku superfal tsunami wskutek osuwisk na Hawajach i Kanarach (o czym zresztą pisałeś onegdaj) – a teraz wyobraź sobie synergiczne działanie fal tsunami i Supererupcji! To byłby koniec USA. Fizyczny. Ludzie musieliby uciekać do Kanady i Meksyku, a część z nich do Europy i Azji – w tym do Rosji także.

No i ta wojna, o której wspominał dr Szuman – ona jest możliwa, bo centrum handlu i gospodarki światowej przesunie się na basen Pacyfiku i to może się stać zarzewiem przyszłego konfliktu – jak w grze „SSN” wg Toma Clancy’ego. […]   


Tekst i ilustracje – „Tajny XX wieka” nr 21/2014, ss. 14-15

Przekład z j. rosyjskiego – Robert K. Leśniakiewicz ©