piątek, 21 listopada 2014

Listopadowa anomalia termiczna

Początek listopadowej anomalii termicznej

Przyczynek do artykułu Pietra Liumkinsona na temat Potopu i EGO:

Niektórzy tzw. „uczeni” twierdzą, że Efekt Globalnego Ocieplenia – EGO, to wymysł ekologów i szwindel ludzi zwanych przez nich eko-oszołomami związanymi z różnymi ruchami ochrony Przyrody, a którzy są dla wielkiego biznesu energetycznego obstaklami ekologicznymi i ochroniarskimi komplikatorami, które należy usunąć i wyeliminować z gry o wielkie pieniądze. Bo tylko o nie w tym wszystkim chodzi.


A jednak EGO istnieje i, mało tego, coraz bardziej się potęguje. Zgodnie z tym, co mówią klimatolodzy i ekolodzy – narastający EGO będzie się objawiał coraz bardziej nasilonymi negatywnymi zjawiskami pogodowymi, takimi jak: burze, trąby powietrzne i wodne, huragany, anormalne opady atmosferyczne, powodzie, osunięcia ziemi, itd. itp. Jak dotąd – realizuje się najgorszy scenariusz przez nich przewidywany. Temperatura atmosfery znów wzrosła i we Włoszech mamy powodzie, w USA sypie śnieg, a w Polsce halny masakruje podhalańskie miejscowości… Ale znowu – jak zapewniają nas sprzedajni tzw. „uczeni” – nic się nie dzieje i wszystko jest pod kontrolą. A co się okazuje? – ano to, że nic nie jest pod kontrolą i Przyroda przestaje powoli być przewidywalna.Tegoroczna listopadowa anomalia termiczna zaczęła się pod koniec października, kiedy to pojawiły się u nas pierwsze przymrozki, kiedy nocna temperatura spadła do -3,7°C, a dzienna trzymała się pomiędzy +2,5 do +3°C.
Potem zaczęło być ciekawiej, bo od 1.XI zamiast robić się coraz zimniej było na odwrót – temperatury dzienne i nocne szły w górę! Jednocześnie zawiało z południa i wiatr halny spowodował to, że w dniu 10.XI stwierdziłem, że w Jordanowie zakwitły… forsycje! Zresztą wykres temperatur mówi więcej, niż tysiące słów.

Oczywiście taka sytuacja nie mogła trwać zbyt długo i w dniu dzisiejszym – czyli 18.XI – zachmurzyło się niebo, wiatr zawiał z kierunku północno-zachodniego i temperatura przysiadła przy +3°C, spadł deszcz i w górach zabieliło śniegiem. Jak na razie anomalia się skończyła. Prognozy wskazują na powrót do normalności – spadek temperatur i opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Zima w USA - temperatury podane w stopniach Fahrenheita

Śnieżyca nadchodzi nad Nowy Jork 


Tylko na jak długo?...  

Ilustracje:

"Gazeta Krakowska"
Internet