niedziela, 24 grudnia 2017

UFO nad Tenri i St. MaartenDonosi nam Kiyoshi Amamiya z Tenri:


Ujrzeliśmy Nocne Światło

W dniu 27.XI.2017 roku, o godzinie 17:50 wyszliśmy z separatki naszej córki Shimy i schodziliśmy po schodach.

Kiedy moja żona i ja opuściliśmy szpitalny hall, ujrzałem „gwiazdę” bardzo jasną, położoną na górze i nieco w prawo. Przesuwała się powoli w kierunku północnego-wschodu. Wycelowałem aparat fotograficzny w jej stronę i zacząłem robić zdjęcia.

Świecący obiekt przesunął się przez tarczą Księżyca (w konstelacji Wodnika). Pewna kobieta wyszła także ze szpitala o także obserwowała Nocne Światło.
- To jest spadająca gwiazda – rzekła.

Obiekt poruszał się wciąż. Potem zasłonił go dach szpitala. Zmieniłem pozycję i patrzyłem nań poza dachem szpitala. Jednakże tam już nie było tego światła.
- To trwało jakieś trzy minuty – powiedziała moja żona patrząc na zegarek. A oto zdjęcia tego NL:   Drugi ciekawy przypadek – tym razem Obiektu Dziennego – udało mi się znaleźć na YT, na filmiku ukazującego okolice lotniska na St. Maarten na Karaibach – zob. https://www.youtube.com/watch?v=XBWCPxnkyPA. Mniej więcej w połowie filmu pokazano podejście do lądowania i lądowanie Boeinga-747 Jumbo Jet w barwach chińskiej kompanii CATHAY PACIFIC CARGO z Hong Kongu, o numerze rejestracyjnym B-LJE. 

I tu rzecz ciekawa – w 5 minucie i 6 sekundzie na ujęciu pokazującym podchodzącego do lądowania Boeinga nieco w lewo i na górze widać jasny punkt, który przypomina kulkę zawieszoną w powietrzu. Żeby było ciekawiej, to ten obiekt błyska nieregularnie białym światłem, co wyraźnie widać na filmie.
Co to było? Ptak? – być może, ale ptaki regularnie łopoczą skrzydłami i przesuwają się, zaś ten obiekt jest jakby nieruchomy. Może to inny samolot? Gdyby tak było, to światło byłoby stałe i zmieniałoby pozycję. Balon? Możliwe, ale też nie wisiałby nieruchomo. Tak czy owak, ten obiekt wypełnia definicję UFO – Nieznany Obiekt Latający…


Czy ktoś może ma jakiś pomysł?