niedziela, 12 czerwca 2011

UFO: Megaściema nad Hawajami
Jeden z moich znajomych zwrócił moją uwagę na film znajdujący się pod tym linkiem: 
http://beforeitsnews.com/story/606/366/UFO_Footage_Over_Hawaii:_You_Wont_Believe_Your_Eyes.html 
Przeczytałem tam pierwej następujący tekst:


UFO sfilmowane nad Hawajami - nie uwierzycie własnym oczom!


Wtorek, 3 maja 2011 r. 09:52


Spójrzcie tylko! Iluminaci nieźle się bawią swoimi nowymi zabawkami! Nie będę więcej UFO-sceptykiem. Proszę - niech mi ktoś udowodni, że jest to fałszerstwo. Czy ktoś może to zrobić? Proszę przejrzeć to video od początku do końca, będziecie oglądać je ze zdumieniem. 


Film przedstawia całą flotyllę "orbów" nad bazą wojskową Hawaii w kwietniu 2011 roku. 

Zdumiewający zapis filmowy ukazujący pięć obiektów latających nad terenami wojskowymi w Makua, poza miastem Honolulu na wyspie Oahu w archipelagu Hawajów został puszczony w Internecie oraz na tuzinach forów ufologicznych. Komentatorzy i badacze porównywali tą flotyllę NOL-i  widoczną na zapisie z obserwacjami formacji UFO zarejestrowanymi w Japonii przed, w czasie i po trzęsieniu ziemi i tsunami w tym kraju.


Obserwacje UFO nad instalacjami wojskowymi były udokumentowane przez dziesiątki badaczy jak np. Robert Hastings, który napisał i wygłosił relacje o obserwacjach NOL-i, w szczególności nad terenami baz broni rakietowo-jądrowych. Setki żołnierzy rezerwy przybyło i potwierdziło fakt obcej penetracji nuklearnych instalacji wojskowych w czasie ich służby. 


* * * 


Brzmi to pięknie, a wideo jest wprost urocze! Tylko że sfałszowane i to od A do Zet!


Wystarczy sobie to obejrzeć na dużym monitorze w zwolnionym tempie i od razu widać, że film był obrabiany i latające kropki - najprawdopodobniej zwyczajne balony w kolorze białym lub srebrzystym, były retuszowane, że sprawiało to wrażenie znikania i pojawiania się w przestrzeni powietrznej nad Hawajami. Na załączonych kadrach widać te obiekty, a na kadrze z 5 minuty i 4 sekundy widać, jak obiekt "znika" zamazany na tle chmury. Bo właśnie obiekty te zawsze znikają na tle chmur, a nie niebieskiego nieba... Zastosowano tu retusz polegający na tym, że jasne kropki są zasłaniane fragmentami tła, co wychodzi na powiększeniach kadrów. Oczywiście film jest fałszerstwem i co do tego nie ma dwóch zdań. Takie to UFO i taka to "ufologia"... 


Nawiasem mówiąc film został zdjęty z YT z powodu roszczeń do praw autorskich niejakiego Davida Arnolda. A na pewno dlatego, że ktoś mu jednak udowodnił fałszerstwo...