wtorek, 2 czerwca 2015

Kod BROKEN ARROW: Aneks 2 - zagadka 6 Tomahawków (3)

Kary dyscyplinarne, przesunięcia i odwołania z łańcucha dowodzenia USAF     


Starsi oficerowie, w tym trzech pułkowników i jeden podpułkownik spośród 70-osobowego personelu, który został zdyscyplinowany za to, że zezwolono na lot B-52H Stratofortess z 6 pociskami Cruise uzbrojonymi w głowice jądrowe na pokładzie, bez rozkazu przez całe Stany Zjednoczone, które to pociski nigdy nie powinny być załadowane pod jego skrzydła. [23]

Zgodnie z „Military Times”, George W. Bush Jr. został natychmiast o tym poinformowany. To jest oczywista procedura. To ilustruje ważność, jaką przywiązuje się do autoryzacji w procesie translokacji broni jądrowej. To część dwutorowego procesu uzyskiwania zezwolenia z Białego Domu.

Dowódca 5. Dywizjonu Amunicyjnego i dowódca 5. Skrzydła Bombowego – płk Bruce Emig został przeniesiony wraz z całą grupą starszych oficerów. To dowodzi, że łańcuch dowodzenia USAF jest wprost zamieszane w ten incydent. Żadnemu z tych starszych oficerów nie zezwolono na wydanie oświadczenia czy udzielenia wywiadu – jak twierdzą źródła w wojsku. Czy ci oficerowie otrzymają lukratywne odprawy? A może przydzielono ich z powrotem?  

Obawiam się, że to, jakie kary dyscyplinarne wymierzono tym starszym oficerom zamieszanym w incydent, tego nie dowiemy się nigdy.

„Pamięć” o tym incydencie została dokładnie wymazana właśnie poprzez reorganizację i czystkę w Minot AFB. Czystka w łańcuchu dowodzenia oraz tajemnicze zgony członków personelu zamieszanych w incydent wzbudza całą serię daleko idących pytań.

Są one zadane właśnie w tym artykule. I jeszcze raz najważniejszymi pytaniami w kwestii zaginionych pocisków atomowych są:
1.      Kto wydał rozkaz do lotu?
2.     Kto ten rozkaz potwierdził/zatwierdził?
3.     Co było celem tej operacji?
4.     Kiedy i gdzie miała ona być przeprowadzona?


Inne tajemnicze zgony: Czy ten incydent ma związek z amerykańskimi planami wojny z Iranem?


I kolejny tajemniczy zgon:

Charles D. Rieches – pracownik cywilny USAF. Został on znaleziony martwy w dniu 14.X.2007 roku. [24] Rieches był oficerem rezerwy lotnictwa i specjalistą nawigatorem wyspecjalizowanym w obsłudze elektronicznych przyrządów. Był on członkiem USAF Senior Exclusive Service i zastępcą asystenta sekretarza Sił Powietrznych ds. Akwizycji i Zarządzania. A zatem jak widać, stanowisko było bardzo ważne i znaczące w sprawie.

Najwidoczniej popełnił samobójstwo poprzez włączenie silnika samochodu w szczelnie zamkniętym garażu w Wirginii. Śmierć Richersa została połączona przez „The Washington Post” z jego oszukańczymi machinacjami i sprzeniewierzeniem. [25] „The Washington Post” donosił, że USAF poprosiły szefa Commonwealth Research Institute - CRI o pracę dla niego bez jakichkolwiek referencji, kiedy czekał on na oficjalne wyjaśnienia w sprawie jego awansu do Pentagonu. Richers wypowiedział się tak: Naprawdę nie zrobiłem niczego dla CRI oraz cały czas mi za to płacą. Pytanie, oczywiście, nasuwa się samo: czego ów szef CRI chciał w zamian za tą pracę od przyszłego od stycznia tego roku, pracownika Pentagonu? [26] Tajemniczy list od samobójcy wyrażający wstyd został opublikowany; był to akt skruchy ze strony człowieka biorącego pieniądze za nic nierobienie. Udostępniono go Senatowi USA, który zatwierdził jego awans.

W artykule w „Prawdzie”, analitycy z Rosyjskiej Służby Wywiadu powiedzieli, że samobójstwo Riechersa było tylko przykrywką i został on zamordowany za to, że był wmieszany w ten kontrowersyjny lot samolotu z bronią jądrową na pokładzie przez całe kontynentalne Stany.

„Prawda” donosi, że: Analitycy z rosyjskiego wywiadu donieśli dzisiaj, że amerykańscy przywódcy wojenni spowodowali „samobójstwo” (sic!) jednego ze szczytowych urzędników USAF – Charlesa D. Riechersa – co stało się z powodu rozdźwięków pomiędzy amerykańskimi wojennymi „jastrzębiami”  a ich oficerami w wojsku, nad nuklearnym atakiem na Iran, wyglądającym już na bliski otwartemu konfliktowi zbrojnemu. [27]

Zgodnie z tym, co pisała „Prawda” – incydent ten miał związek z operacją przemytu broni jądrowej od wojsk USA w związku z rozpoczęciem wojny przeciwko Iranowi. (…) Cała ta sprawa wygląda na część wewnętrznej operacji utrzymywanej w tajemnicy przez większość wojskowych USA, ale po co?

Gen. Russel E. Dougherty nieco ponad miesiąc przed śmiercią Riechersa, generał rez. Russel Elliot Dougherty został znaleziony martwy w dniu 7.IX.2007 roku, w swoim domu w Falcon Landing – osiedla dla byłych wojskowych w Potomac Falls, Arlington, VA. [28] Był on jedną z osób najbardziej odpowiedzialnych za nuklearny arsenał armii USA, a także byłym dowódcą Dowództwa Lotnictwa Strategicznego – SAC i dyrektorem Połączonego Sztabu Planowania Celów Strategicznych  - JSTPS, który m.in. identyfikuje cele strategiczne na całym świecie. Zgodnie z jego nekrologiem w Minot AFB, znajdowała się wzmianka o samobójstwie, którego ślady zostały ujawnione. [29]

Russel Dopugherty w czasie swej militarnej kariery w USAF miał związki z planem Mutual Assured Destruction – MAD, zakładającym pełne spektrum dominacji i jak pokonać wroga, jak uniknąć wojny jądrowej używając inaczej broni jądrowej nuklearnego prymatu USA, wykorzystując efektów wiatrów i pogodę uwzględniając ich nieprzewidywalną naturę – na użycie broni A i H.

[Jest to jeden z wariantów wojny meteorologicznej z wykorzystaniem BMR do wywoływania letalnych efektów na wrogich terytoriach. Do czego może to doprowadzić, świat przekonał się po 11.III.2011 roku, kiedy to opad radioaktywny i skażone wody oceaniczne ze zrujnowanej elektrowni jądrowej Daiichi Fukushima I przemieściły się znad Japonii nad Kanadę, USA i Meksyk. Podobne efekty zaobserwowano po katastrofie Czarnobylskiej EJ w 1986 roku – uwaga tłum.]

Fakt, że głowice nuklearne zostały przymocowane do Cruise’ów może oznaczać, że ktoś chciał wziąć tą broń dla siebie, i albo chciał nią straszyć/szantażować, albo zamierzał jej po prostu użyć.


Ówczesne nominacje w Minot AFB


Kilku dowodzących oficerów w Minot AFB zostało świeżo nominowanych w czerwcu 2007 roku. Była to część standardowych procedur, ale terminy nie powinny być zignorowane.

Płk Robert D. Critchlow został przeniesiony tuż przed incydentem z Pentagonu do Minot AFB i nominowany na dowódcę 91. Grupy Operacyjnej – jednostki grupującej oficerów-rakietowców i będącej kręgosłupem 91. Skrzydła Kosmicznego. W Waszyngtonie był on zaangażowany w badaniach dla Congressional Research Services, a potem posłano go do Air Force Nuclear Response and Homeland Defense.

Płk Myron L. Freeman został przeniesiony z Japonii do Minot AFB w czerwcu 2007 roku. Został on postawiony na czele 91. Grupy Zabezpieczenia, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo arsenału nuklearnego tej bazy.

Płk Gregory S. Tims został zastępcą dowódcy 91. Skrzydła Kosmicznego w czerwcu 2007 roku. Jednakże został on przeniesiony do Minot AFB z Kalifornii prawie rok wcześniej.

Jeden z najstarszych stażem podoficerów, st. sierż. Mark R. Clark został przeniesiony do Minot AFB z Nebraski w czerwcu 2007 roku.

Płk Roosevelt Allen został także przeniesiony do Minot AFB z Waszyngtonu, by objąć dowodzenie 5. Grupy Zabezpieczenia Medycznego.

Płk Bruce Emig – teraz były dowódca 5. Skrzydła Bombowego, został także przeniesiony do Minot AFB z Ellsworth AFB, SD, w czerwcu 2007 roku. Płk Emig był także dowódcą w Minot AFB.

Płk Cynthia M. Lundell, teraz były dowódca 5. Grupy Obsługi, grupy będącej odpowiedzialną za załadunek/rozładunek do/z samolotów B-52H Stratofortess została ściągnięta z bazy NATO w Europie Wschodniej w czerwcu 2007 roku.

Czy te nominacje były czasowe? Czy mają one jakiś związek z sześcioma „utraconymi” pociskami nuklearnymi?

Przed incydentem z utraconymi pociskami, załoga bazy Minot spotkała się z prezydentem i szefem sztabu USAF.

W dniu 15.VI.2007 roku, prezydent George W. Bush Jr. spotkał się ze starszymi oficerami z Minot AFB i McCornell AFB w Wichita, KS, w czasie wizytacji zakładów Boeing’s Integrated Defense Systems. Wśród oficerów był mjr Daniel Giacomazza z 5. Dywizjonu Wsparcia Operacyjnego.

Senator z Kansas – Patrick Roberts był tam także obecny. Kiedy zasiadał w Senackim Komitecie ds. Wywiadów  w latach 2002 – 2007, (senator) Roberts blokował próby zbadania wszystkiego na temat manipulacji wywiadu w czasie wojny w Iraku, nie gwarantował on prawdziwości taśm dla prezydenta Busha, a także innych dowodów na stosowanie tortur przez CIA – zgodnie z doniesieniami AP. [30] Tenże sam raport wskazuje na to, że prezydent USA był w Wichita w celu zabiegania o polityczne wsparcie i zatrzymał się w nowym Boys and Girls Club of America by pokryć koszty podróży do Wichita na pokładzie Air Force One na kampanię wyborczą Robertsa.

Źródła wojskowe doniosły, że B-52H Stratofortess poleciał do Wichita by inżynierowie z Boeinga mogli rzucić nań okiem w celu zrobienia przeróbek samolotów wojskowych dla nowego programu militarnego. [31] Niczego nie powiedziano o jakimś prywatnym spotkaniu pomiędzy prezydentem Bushem Jr. czy kimś z jego prezydenckiego sztabu z personelem z Minot AFB. Jednakowoż istnieją doniesienia o spotkaniach pomiędzy rodzinami wojskowymi a prezydentem USA w jego biurze na pokładzie Air Force One.

Generał Moseley – szef sztabu USAF – odwiedził Minot AFB w dniach 14-15.III.2007 roku, na miesiąc wcześniej zanim lotnicy z Minot udali się do Wichita. [32] Gdyby jakaś tajna misja była przygotowana, to te wydarzenia grałyby główną rolę w fazie rekrutacyjnej dla ważnej, wewnętrznej operacji specjalnej. Idąc dalej, żołnierze z Minot spotkali się symbolicznie z gen. Moseleyem lub oficjelami z Białego Domu po to, by przekonać ich, że ich misja jest sankcjonowana przez najwyższych stopniem i funkcją urzędników Stanów Zjednoczonych.CDN.

-------------

[23] Baxter – “US Hits…” Op. cit.
[24] “Air Force Official Found Dead” w “The Tribune-Democrat”, 16.X.2007 r.; Ginger Thompson & Eric Smith – “Top Air Force Official Dies In Apparent Suicice” w “New York Times”, 16.X.2007 r.
[25] Robert O’Harrow Jr. – “Air Force Arranged No-Work Contract: Expert Question Official’s Deal With Nonprofit” w “The Washington Post”, 1.X.2007 r. s. A01
[26] Ibidem.
[27] “Top US Air Force Official ‘Suicided’ [sic] As Iran Wars Nears” w “Prawda”, 16.X.2007 r.
[28] Yvonne Shinhoster Lamb – “Obituaries: Russell E. Dougherty” w “The Washington Post”, 13.X.2007, s. B06.
[29] “General Dougherty, Former SAC Commander, Dies” w “The Bombardier”, 21.IX.2007 r.
[30] Deb Reichmann – “Bush Raises Money For Kansas Senator”, AP. 15.VI.2007 r.
[31] “Warbirds Meet Commander In Chief” w “Minot AFB Public Affairs”, 22.VI.2007 r.
[32] “Staff Sergeant Trevor Tiernan, CSAF Visits Minot” w “Minot AFB Public Affairs, 16.III.2007 r.