sobota, 17 grudnia 2011

Raport z Międzynarodowego Kongresu Ufologicznego w Hong Kongu (1)

 Poster Kongresu
 Uczestnicy w czasie dyskusji panelowej
Prelegenci


Kiyoshi Amamiya

Fragment konferencji prasowej z 9 grudnia 2011, w g. 15:00-18:00. W czasie tej konferencji omówiłem działalność Roberta Hastingsa. Mówiłem także o jego objaśnieniu problemów z amerykańskimi ICBM, które stały się punktem zainteresowania Ufitów. Podałem także wyjaśnienie, dlaczego te ICBM stały się bezużyteczne:

Pytanie dziennikarki: W jaki sposób UFO uniemożliwiło odpalenie pocisku rakietowego?

Moja odpowiedź: Wyrzutnia i sam ICBM są naszpikowane elektroniką, której praca została zakłócona poprzez pojawienie się UFO. To właśnie UFO wyłączyło urządzenia elektroniczne przy użyciu jakiegoś pola siłowego, najprawdopodobniej magnetycznego. Jeżeli idzie o mnie, to też miałem okazję zaobserwować rotacje igły magnetycznej kompasu w czasie pokazania się UFO.

* * *

Międzynarodowy Kongres Ufologiczny miał miejsce w dniu 10 grudnia 2011 roku, w godzinach 10:00 – 20:00 w International Trademar Center 3F w Hong Kongu. Organizatorem i sponsorem był Pan Moon Fong, prezes UFO Hong Kong oraz Pan Yun Hai z tejże organizacji. Udział wzięli:
Pan Laszlo Novak – Australijczyk pochodzenia węgierskiego;
Prof. Sun Shi Li z Chin
Prof. Lu Ying Zhong z Tajwanu
Prof. Chen Gongu z Chin
Pan Zhang Jing-ping z Chin
Pan Kiyoshi Amamiya z Japonii.

Mój referat nr 1:

UFO i atom w książce Roberta Hastingsa

W moim wystąpieniu posiłkowałem się prezentacją PPT w postaci 18 slajdów zawierających zdjęcia i wykresy. Moim zamiarem jest przedstawienie książki Roberta Hastingsa pt. „UFOs and Nukes”.

Po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroszimę, wykonano nad nią kilkanaście zdjęć dziwnych fenomenów świetlnych. A oto zdjęcie trzech obiektów przelatujących poprzez centrum eksplozji.

UFO najprawdopodobniej obserwowały także test bomby wodorowej na Pacyfiku.

Dziwne wydarzenie miało miejsce w Londynie, nad Wielką Brytanią w roku 1954, kiedy to na ekranie radaru ukazała się formacja UFO tworząca napis – U = Z, co może oznaczać że U (czyli uran) jest Z (czyli ostateczną zagładą Ziemi).

Amerykański pisarz Robert Hastings napisał 600-stronicową książkę o swych 35-letnich badaniach. Przeprowadził on wywiady ze 130 rezerwistami USAF w ciągu tych 35 lat. autor widział formację UFO złapaną przez radar w czasie swej pracy w jednej z baz USAF. Operator radaru pokazał mu te UFO na ekranie.

W roku 1948 zielony BOL ukazał się w okolicach Los Alamos. Dr Lincoln La Paz – dyrektor Instytutu Meteorytowego oświadczył, że ów BOL nie był żadnym meteoroidem czy innym naturalnym fenomenem. Wielu badaczy sądzi, że UFO kontroluje nasze bronie nuklearne.

Inny ufolog Daniel Wilson badał relacje o UFO z poligonu atomowego w Newadzie. Ich rezultaty przekazał on Robertowi Hastingsowi.

UFO ukazują się nad polami startowymi ICBM. Ich ukazanie się daje fizyczne efekty, które z kolei mają wpływ na systemy ostrzegania.

Ten incydent jest jednym z wielu incydentów. Incydent ten miał wielu naocznych świadków z wysokimi kwalifikacjami. Jednym z nich jest kpt. rez. USAF Robert Salas

Pewnej nocy w 1967 roku, pracował on na stanowisku kontrolnym ICBM na polu startowym Oscar. Naraz zadzwonił do niego dowódca warty, który zawiadomił go, że kilka posterunków zameldowało o dziwnych światłach latających na niebie nad LCF Oscar.
- Sir! Jedno z nich zawisło nad bramą wjazdową! Czerwone UFO! Zawisło tam!
W tej samej chwili rozległ się alarm na stanowisku odpalania ICBM. Salas spojrzał na panel odpalania pocisków. Sześć czy osiem na dziesięć pocisków zostało wyłączonych z gotowości bojowej.

Kontrolując uszkodzony ICBM znajdujący się w silosie E2 w 1967 roku, dwóch pracowników widziało krąg światła niewiadomego pochodzenia. Jeden z nich zdobił zdjęcie swoim aparatem fotograficznym. Po powrocie do bazy zameldowali o wszystkim swoim przełożonym z USAF, którzy z kolei skonfiskowali świadkowi aparat fotograficzny i film.

W dniu 3 lipca 1966 roku w Ellsworth AFB miała miejsce awaria systemów elektrycznych w silosie pocisku Minuteman. Cały system silosu i pocisku po prostu „padł”. Albert Spodnik i drugi pracownik zauważyli dziwne światło wiszące nad platformą załadunkową. Silos pocisku znajdujący się w odległości 4 mil (6,4 km) przed nimi został oświetlony przez UFO. Obiekt ten następnie widziano jak zniżył się i usiadł za ogrodzeniem silosu. Po 30 minutach UFO wystartowało gwałtownie w górę pionową „świecą”. Potem nad to miejsce przyleciał duży helikopter. Przylecieli nim m.in. dowódca bazy, dowódca skrzydła oraz dowódca jednostki ICBM.

Materiały z 21. rozdziału książki Roberta Hastingsa
pt. „Strumienie światła”

Wczesnym rankiem, 27 grudnia 1980 roku dwóch wartowników ujrzało dziwne światła poza tylną bramą bazy RAF w Woodbridge. UFO miało pulsujące czerwone światło na swym czubku. Kiedy wartownicy zbliżyli się do obiektu, ten odleciał manewrując pomiędzy drzewami i znikł im z oczu. Ich meldunek o tym incydencie został przyjęty przez dowódcę bazy komandora Charlesa Halta. Ten z kolei sprowadził ekipę żandarmerii wojskowej, która dalej przeprowadziła dochodzenie w tej sprawie trzech doskonale widocznych NOL-i. Kmdr Halt mówi:
- Jeden z nich był okrągły i nadlatywał z ogromną prędkością. UFO zatrzymało się nad nami i wysłał w dół cienki jak ołówek strumień światła. Wyglądało to jak promień lasera. Potem UFO odleciał z powrotem w kierunku Bentwaters wciąż wysyłając ten „laserowy promień” w pobliżu składowiska głowic nuklearnych.

Incydent z UFO koło Bentwaters WSA spowodował usuniecie dwóch jednostek broni jądrowej z bunkra w celu ich skontrolowania. W bunkrze znajdowały się taktyczne głowice jądrowe. Dwie z nich zostały zabrane po incydencie z UFO i przesłane do USA samolotem C-54 Galaxy w celu ich dokładnego zbadania.

Wiele UFO zaobserwowano po katastrofie w Czarnobylu na Ukrainie.

Następne takie incydenty z NOL-ami mają miejsce w Japonii, a zaczęły się po katastrofie w Fukushima I EJ. Żołnierze obsługujący broń jądrową niejednokrotnie obserwowali inteligentną aktywność UFO. Są to badania przeprowadzane przez pozaziemską Inteligencję. Wygląda na to, że NOL-e pojawiły się także nad Fukushimą.

CDN.