środa, 17 grudnia 2014

Nietypowy przewodnik po SłowacjiNajnowsza książka dr Miloša Jesenský’ego stanowi nietypowy przewodnik po jego kraju rodzinnym. Pokazuje on inną Słowację – jako krainę zagadek i tajemnic, tajemniczych zjawisk, zadziwiających pomników z dawnej przeszłości, tajemniczych symboli i inskrypcji, niezbadanych podziemnych przestrzeni, przeklętych budowli, zadziwiających wydarzeń mrożących krew w żyłach.

Dowiesz się z niej Czytelniku o tragicznych klątwach, które opanowują ruiny starych zamków, o przedziwnych zjawiskach w domach miejskich katów, na miejscach dawnych tragedii, o skarbach, które czekają na szczęśliwego znalazcę…

Praca ta jest ekskluzywnym, tajemniczym bedekerem, który dla Was został sporządzony przez renomowanego badacza tajemnic, obejmuje 200 lokalizacji – od Abranoviec do Żyliny – i pół tysiąca poruszających zagadek.


Tyle wydawca. A od siebie dodam, że w miarę możliwości postaram się przybliżyć, na początku przyszłego roku, polskiemu Czytelnikowi tą niezwykłą pracę na blogu Xięgi Niewydane – WWW.hyboriana.blogspot.com, za uprzejmym zezwoleniem Autora.