środa, 14 października 2015

Czy instalacje nuklearne przyciągają UFO?Dr Donald A. Johnson


W wielu przypadkach, o obserwacjach UFO donoszono znad elektrowni jądrowych, ośrodków badawczych oraz baz wojskowych mających magazyny broni jądrowej i innych urządzeń nuklearnych.* Procentowo, lepsza część tych raportów była zrobiona w ściśle zakazanych rządowych laboratoriach i fabrykach, takich jak: Los Alamos, Oak Ridge, Hanford AEC[1] i Savannah River AEC. Raporty te sporządzali doskonale wykwalifikowani uczeni, członkowie personelu technicznego i wojskowi – mający wszelkie uprawnienia do ściśle tajnych prac.

W doskonale udokumentowanej serii incydentów na początku listopada 1975 roku, Nocne Światła i niezidentyfikowane „tajemnicze helikoptery” nawiedziły szerokie spektrum amerykańskich baz wojskowych i wyrzutni rakietowych w całej północnej części naszego kraju. Pomiędzy 27.X a 10.XI meldunki o pojawieniach się UFO nad składami broni jądrowej powtarzały się z Loring AFB w stanie Maine, Wurtsmith AFB w Michigan, Grand Forks i Minot AFB w Pn. Dakocie, i Malmstrom AFB w Montanie. W odpowiedzi na te wizyty UFO, podrywano dyżurne pary F-106 w okolicach Malstrom k./Great Falls, które to UFO widziano w okolicach składowisk broni jądrowej w Moore, Harlowton, Lewistown, a także w kilku składowiskach pocisków rakietowych wokół Malmstrom AFB[2].**

Podobny wzrost obserwacji wydarzył się w grudniu 1948 roku w Los Alamos, grudniu 1950 roku w Oak Ridge, lipcu 1952 roku w Hanford AEC, Savannah River AEC  i Los Alamos, sierpień 1965 roku w Warren AFB k./Cheyenne, WY; w marcu 1967 roku w Minot AFB, Malmstrom AFB i Los Alamos; sierpień 1968 roku w EllsworthAFB w Pd. Dakocie, sierpień 1980 roku w Warren AFB, Sandia Labs i Kirtland AFB, NM; grudzień 1980 roku w Benwaters RAFB[3], Suffok, Wielka Brytania; październik 1991 w Czarnobylu na Ukrainie i w Bazie Pocisków Rakietowych w Archangielsku w Rosji.

Doniesienia te pozwalają na wyciągniecie wniosku, że stojąca za UFO inteligencja interesuje się naszą bronią i energetyką jądrową. Jedna szczególnie ciekawa informacja sugeruje połączenie w jedno promieni świetlnych, które Oni ogniskują na tych nuklearnych materiałach.*** Wiele indywidualnych relacji opisuje promienie świetlne wysłane w dół przez NOL-e na bunkry magazynów broni jądrowej i podziemne silosy ICBM, najprawdopodobniej penetrując je pod powierzchnią.**** Na dodatek powstały niesprawdzone pogłoski od szeregowych żołnierzy, że telemetria pocisków rakietowych w kilku miejscach składowania i odpalania została zmieniona albo – jak to było w innych przypadkach – wprost nie nadawała się do niczego.*****

dr Donald A. Johnson

Niektórzy badacze sugerowali, że Ufiaści są bardzo zainteresowani bezpieczeństwem używania energii jądrowej i rozprzestrzenianiem broni A, H, N i dlatego właśnie mają te miejsca w szczególnej pieczy i pod szczególnie intensywną obserwacją. W czasie katastrofy w Czarnobylskiej EJ w dniu 26.IV.1986 roku, technicy donosili o tym, że zaobserwowali ognistą kulę, podobną w kolorze do brązu w odległości ok. 1000 ft/~330 m od zniszczonego reaktora w 4 Bloku EJ, w czasie maksimum pożaru, w 3 godziny od początkowej eksplozji. Dwa jaskrawoczerwone promienie wystrzeliły z UFO i skierowały się na płonący reaktor. Trwało to jakieś 3 minuty, potem znikły, zaś NOL powoli oddalił się w kierunku NW. Poziom skażenia zmierzony tuż przed pojawieniem się UFO wynosił 3 R/h, a po zniknięciu tych promieni spadł do wartości 0,8 R/h. Najwidoczniej UFO obniżył poziom radiacji.******

Czy są jakieś dowody statystyczne, które wskazują na zwiększone zainteresowanie nuklearnym instalacjami? By to zrozumieć, musimy zobaczyć wykresy ilości obserwacji UFO po II Wojnie Światowej. Dane pobrano z bazy danych UFOCAT 2002. Porównuje się tu dane ze 164 hrabstw, gdzie znajdują się instalacje nuklearne z grupą kontrolną 164 hrabstw bez takowych. Pojęcie „instalacje nuklearne” mieści w sobie wszystkie magazyny broni jądrowej, fabryki, elektrownie, prywatne i rządowe laboratoria, w których pracuje się nad technologiami nuklearnymi. „Instalacją jądrową” może być mała elektrownia jądrowa taka jak w Vermont Yankee w hrabstwie Windham, VT; albo może być wielkimi zakładami przemysłu nuklearnego takimi jak Rocky Flats w hrabstwie Jefferson, CO; czy baza okrętów podwodnych o napędzie atomowym jak np. Bangor Naval Base w hrabstwie Kitsap, WA.

Grupa kontrolna hrabstw została wybrana na podstawie porównywalnego zasiedlenia porównywalnego z takim samym regionem kraju (Północny-Wschód, Środkowy Zachód, Południe, Góry i Zachodnie Wybrzeże) jak hrabstwa z instalacjami nuklearnymi, a także próbując wyłączyć kontrolną grupę hrabstw z bazami wojskowymi, które mogły mieć w tym czasie broń jądrową. Wyniki sugerują, że istnieje bardzo ważny związek pomiędzy istnieniem miejscowości z urządzeniami nuklearnymi, a ilością doniesień o Dalekich Obserwacjach UFO (DD, NL, RV) oraz Bliskich Spotkaniach (CE0 – CE6). Związek ten wzrasta w hrabstwach z mniejszą populacją, co zaowocowało potem powstaniem podziały na pięć zasadniczych kategorii:

a.     Hrabstwa z populacją ponad 500.000 mieszkańców;
b.    Hrabstwa z populacją od 225.000 do 500.000 mieszkańców;
c.     Hrabstwa z populacją od 101.000 do 225.000 mieszkańców;
d.     Hrabstwa z populacją od 50.000 do 101.000 mieszkańców i…
e.     …hrabstwa z populacją poniżej 50.000 mieszkańców.

Dla tych hrabstw z kategorii (d) ilość obserwacji UFO wynosiła 37,03 obserwacji na 100.000 ludzi dla hrabstw w których znajdowały się instalacje nuklearne, i jest to ilość o 2,61 razy wyższa niż w hrabstwach bez nuklearnych instalacji. Ogólnie rzecz biorąc, ilość obserwacji UFO wynosi 13,84/100.000 osób w hrabstwach z instalacjami jądrowymi i 9,59 dla hrabstw „nieatomowych”, ze współczynnikiem ryzyka wynoszącym ~1,44. Innymi słowy mówiąc, obserwacje takie mogły zdarzyć się 1,44 razy częściej w hrabstwach „atomowych” niż w „nieatomowych”.  Jeżeli idzie o CE, to ich ilość wynosi 2,58/100.000 osób w hrabstwach „atomowych” do 1,79/100.000 w hrabstwach nie-atomowych, ze współczynnikiem ryzyka wynoszącym znowu ~1,44. Dziewięćdziesiąt dwa hrabstwa „atomowe” są uważane za „gorące punkty” UFO mające 4 i więcej Bliskie Spotkania z UFO i Ufitami, kiedy tylko 70 spośród nie-atomowych hrabstw zostały odnotowane jako „gorące punkty” UFO.

A zatem odpowiedź na pytanie, czy UFO są przyciągane przez nasze instalacje nuklearne brzmi TAK. Istnieje różnica ilości obserwacji UFO wynosząca 3051 raporty z terenów hrabstw „nuklearnych”, co było do przewidzenia. Jeżeli idzie o CE, różnica ta wynosi 568 czego też się można było spodziewać.

W ostatnich studiach z użyciem danych z amerykańskich hrabstw, wyciągnięto wnioski z doniesień o obserwacjach i Bliskich Spotkaniach z UFO. Te hrabstwa, które mają większe zasiedlenie i posiadające mieszkańców z wyższym wykształceniem, jak się okazało przekazywały więcej informacji o UFO.*******

Według danych zawartych w „1960 US Census”, średni procent dorosłych (powyżej 25 lat życia) z wyższym wykształceniem w 164 hrabstwach „atomowych” wynosił 43,7%. To porównano z 38,9% w 164 hrabstwach „nie-atomowych”. Ogólnie rzecz biorąc, wydaje sie być oczywistym, że hrabstwa „atomowe” mają większy potencjał naukowy, i ten fakt może być odpowiedzialny za tak małą różnice odnotowane pomiędzy tymi grupami. Czy ta mała różnica w poziomie wykształcenia może wyjaśnić ten cały nadmiar doniesień o obserwacjach UFO i CE z nimi, to wydaje się być wątpliwe.

No i zostaliśmy z nieco kłopotliwym faktem. Najwidoczniej doniesienia o UFO napływają częściej z okolic instalacji nuklearnych, które są bardziej kontrolowanymi rejonami naszego kraju. Biorąc pod uwagę, że motywacje inteligencji stojącej za UFO, przyjmując iż UFO są inteligentnie kierowane, nie są zbyt dobrze znane, nie powinniśmy się tym martwić. Biorąc pod uwagę długą historię najazdów UFO na wrażliwe, ściśle tajne i pilnie strzeżone instalacje nuklearne, i biorąc pod uwagę to, że wydarzenia z dnia 11.IX.2001 roku otworzyły nam oczy na możliwość wykorzystania elektrowni atomowych do aktów terroru atomowego – wydaje się, ze siły bezpieczeństwa wewnętrznego powinny skierować swą uwagę na doniesienia o UFO nad instalacjami nuklearnymi. Nie ma znaczenia, jak przyjazne byłyby zamiary Ufiastych, gdybym był nowym dyrektorem ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego, z całą pewnością zwróciłbym uwagę na ten problem.    
      

-------


Źródła i przypisy autora:

*Baza danych UFOCAT 2002 zawiera 289 doniesień z miejsc zakodowanych jako „Pociski” albo „Nuklearne” instalacje. Te raporty datowane od marca 1944 roku, to napowietrzne spotkanie w Yakima, WA, nieopodal od dużego zakładu przetwórczego plutonu w czasie II Wojny Swiatowej w Hanford – do ostatniego napowietrznego spotkania w październiku 2001 roku nad elektrownią jądrową w hrabstwie Kent w Anglii. Przynajmniej 52 z tych incydentów jest relacjami o Bliskich Spotkaniach.
**Dla „UFO Research” (1985). Rządowe dokumenty traktujące o przelotach nad bazami wojskowymi w 1975 roku, ss. 98-100.
***Gestin Pierre (1973). “Phenomena Spatiaux”, lipiec 1973, s. 26 (Loqueffret, France, luty 1961).
****Gross Loren (1982). “UFOs: A History 1950: April – July”. Fremont, CA: Author, s. 34 (Dugway Proving Grounds, UT, 25.IV.1950 r.); ( Hall, Richard H. (2001). “The UFO Evidence Volume II: A thirty-year report”. Lanham, MD: Scarecrow Press (Bentwaters AFB, 27.XII.1980 r.)
***** Keyhoe Donald E. (1973). “Aliens from Space: The real story of Unidentified Flying Objects”, Garden City, NY: Doubleday, ss. 10-11 (Minot AFB, 5.III.1967 r.); Hall, Richard H. (2001). “The UFO Evidence Volume II: A thirty-year report”, Lanham, MD: Scarecrow Press, s. 333 (Malmstrom AFB, 16.III.1967 r.).
****** Stonewell, Paul (1998). “The Soviet UFO Files”, New York: Quadrillion Publishing, ss. 68-69.
*******Saunders, David R. (1972). “Some new lines for UFO research”, MUFON 1972 Conference Proceedings. 17.VI.1972 r., ss. 139-145.


Przekład z j. angielskiego – Robert K. Leśniakiewicz ©