czwartek, 9 marca 2017

Fukushima gorsza niż Czarnobyl

George A. Filer III (MUFON)


Japońska katastrofa atomowa jest „o wiele większa od Czarnobyla” i mogłaby zmienić międzynarodową skalę INES używaną do mierzenia szkodliwości wypadków nuklearnych. Rosyjska ekspertka powiedziała:
- Czarnobyl był eksplozją „brudnej” bomby atomowej. Następną brudną bombą jest Fukushima i będzie nasz kosztować o wiele bardziej. W ekonomicznych i ludzkich pojęciach – powiedziała Natalia Mironova – inżynier termodynamik i antyatomowa aktywistka w Rosji. 

Czarnobyl, który raport ONZ z 2005 roku nazwał „najgorszym wypadkiem w historii przemysłowego pozyskiwania energii jądrowej” otrzymał 7°INES. Mironowa powiedziała – Czarnobyl ma siódmy stopień, miał jedynie uszkodzony jeden reaktor i trwało to tylko dwa tygodnie. Od czasu katastrofy w Fukushimie upłynęły lata i mamy aż cztery rozwalone reaktory, które stwarzają bardzo niebezpieczną sytuację – ostrzega ona. Grupy ochraniające środowisko takie jak Greenpeace twierdzą, że ponad 100.000 osób może umrzeć z tego powodu.

UFO mają sposób na pojawianie się przed, w czasie i p0 naturalnych katastrofach. W czasie ostatniego trzęsienia ziemi w 2011 roku, zaobserwowano wzrost aktywności UFO tuż przed katastrofą, z których wiele zaobserwowano także w czasie i po katastrofie w Japonii.

Dwie kule o średnicy piłek plażowych – jedna czarna a druga biała, a obie ciągnące za sobą krótkie ogony zaobserwowano z pokładu helikoptera, lecące nad 20 ft/~6,6 m wysokości falą nad brzegiem w Japonii. Zob. „Videos on Tsunami” na YT.com (Thomas Lee)Japońskie elektrownie jądrowe zrzucają radioaktywne ścieki do morza


Zanieczyszczone wody wylewane ze zrujnowanej elektrowni w Fukushimie stały się powodem do obaw o bezpieczeństwo żywności z morza i spowodowały rząd do ustanowienia limitów dozwolonego skażenia radioaktywnego ryb. Kompania, która jest posiadaczem elektrowni – TEPCO twierdzi, że wstrzymano wylewanie do morza wysoko radioaktywnej wody. 

Według AFP – TEPCO pompowało 300 ton wody gruntowej do filtrowania przed przepompowaniem do zbiornika. Jest ona testowana na radioaktywność, a potem wypompowywana do Pacyfiku. Kompania ta była wielokrotnie krytykowana za wylewanie wielkich ilości radioaktywnie skażonej wody do oceanu.

Przeciek zmniejszył się po tym jak firma zaczęła wlewanie ciekłego szkła do żwiru poniżej betonowej studni, która była źródłem przecieku. Promieniowanie jest około 5.000.000 razy wyższe niż dopuszczalne limity. Japończycy zabudowali 40%  swego wybrzeża wałami nadmorskimi, które miały tylko 33 ft/10 m wysokości. Gdy przyszło trzęsienie ziemi o sile 9,0°R i tsunami przeszło przez wały nadmorskie to generatory napędzane silnikami Diesla i pompy wodne na parterach elektrowni jądrowych zostały zatrzymane. Temperatura wzrosła do 2200°F/1204°C, co doprowadziło do eksplozji i pożaru w reaktorach. Pracownicy prawdziwi bohaterowie walki ze skutkami katastrofy próbowali zatrzymać przegrzanie, pożary, możliwość stopienia rdzeni reaktorów i radioaktywność. Pięć lat później promieniowanie zaczyna przepływać do Oceanu Spokojnego, powodując śmierć wielu rodzajów morskiego życia i stanowi zagrożenie dla ciebie, jeśli jesz ryby. 

Dr Celene Pascal z Uniwersytetu Amerykańskiego wykonała studium zawierające 2100 artykułów i innych publikacji  wypuszczonych przez „New York Times”, „Washington Post”, „Politico” i „Huffington Post”. Pascal znalazła tylko 6% z nich mówiących o ryzyku dla szerokiej publiczności. Jest to znaczące znalezisko skupiające się mediach w czasie największej nuklearnej katastrofy w historii Ludzkości, przed którą nie zabezpieczono ludności. („Nexus Magazine”)


Przekład z angielskiego - ©Robert K. F. Leśniakiewicz