niedziela, 30 grudnia 2012

Apel do ludzi-zwierzolubów!!!
Dr hab. Krzysztof Skóra - Zwierzolubom nie trzeba Go przedstawiać... Szef Fokarium w Helu, pasjonat, któremu trzeba pomóc...

TRWA GŁOSOWANIE NA OSOBOWOŚĆ POWIATU PUCKIEGO 2012...
JEGO ZWYCIĘSTWO BĘDZIE WIELKIM ATUTEM... 
GŁOSUJEMY DO 15 STYCZNIA KLIKAJĄC CODZIENNIE BEZ POTRZEBY LOGOWANA ITP. INNYCH PROCEDURlink do fb Fokarium

link do Fokarium

Dr Krzysztof Skóra, dyrektor Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, przedstawił śmiałą i bardzo ambitną koncepcję budowy Błękitnej Wioski. Projekt budzi niemałe emocje.

Zanosi się na to, że do Helu na Półwyspie Helskim za niespełna dziesięć lat ściągać będą dużo większe tłumy turystów, a naukowcy z kraju i zagranicy, specjalizujący się w badaniach fauny i flory Bałtyku, znajdą tam dogodne warunki do prowadzenia obserwacji.

Kto latem gości w Helu, zagląda do fokarium Stacji Morskiej UG, gdzie można popatrzeć na radośnie pluskające w basenie olbrzymie ssaki morskie. Część pięknych fok pochodzi już z własnej, uniwersyteckiej hodowli. Niektóre dorosłe osobniki – wyhodowane w Stacji Morskiej, bądź też wykurowane tam – już od kilku lat żyją na wolności w wodach Bałtyku. W taki sposób uniwersyteccy pracownicy naukowodydaktyczni od około dziesięciu lat realizują program hodowli i rehabilitacji szarych fok, niezwykle cennych ssaków morskich, których liczba w Morzu Bałtyckim w zatrważający sposób zmalała w ostatnich latach.