czwartek, 12 lipca 2012

10 SPOSOBÓW NA MANIPULACJĘ SPOŁECZEŃSTWEM
Wszyscy kłamią...
Dr Gregory House 

Mariusz FryckowskiZACHOWAJ ARTYKUŁ - POLEĆ ZNAJOMYMJak zmanipulować opinię publiczną, czyli społeczeństwo? O, bardzo proste zadanie...., to jak zapalić papierosa... Słońcem. I. ODWRÓĆ UWAGĘKluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji.

 Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki.

 „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy.

 Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”).II. STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIETa metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych.

 Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności.

 (Przykład-spalenie Reichstgu, WTC...)Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.III.  STOPNIUJ ZMIANYAkceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 80. i 90.: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.IV. ODWLEKAJ ZMIANYKolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca.

 Do tego społeczeństwo, gawiedź, pospólstwo ma zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia.

 Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.V. MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKAWiększość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego?

 „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat.VI. SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJIWykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki.

 Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.VII. UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCISpraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia.

 „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała.”VIII. UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYMSpraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym. (Wystarczy pooglądać trochę filmów Disneya)IX. ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINYPozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań.

 Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań.

 A bez działań nie ma rewolucji!X. POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIEPrzez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom, a tą zarezerwowaną dla wąskich elit.

 Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną.

 Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.* * *Skądś to znamy - nieprawdaż? No właśnie - SKĄDŚ TO ZNASZ?

NO TO PAMIĘTAJ - TWOJA WOLNOŚĆ ZACZYNA SIĘ OD WYŁĄCZENIA TELEWIZORA, RADIA, WYRZUCENIA KOMÓRKI I KOMPUTERA... To są te smycze, którymi rządząca nami banda cwanych manipulatorów trzyma nas na uwięzi. To właśnie m.in. dzięki temu pozwalasz się okradać - ba! wydajesz na to swe przyzwolenie wierząc, że działasz w jakiejś dobrej sprawie.Pamiętaj - nie ma dobrych spraw, na Twej dobroci (a tak naprawdę naiwności – przez litość nie piszę o głupocie) zawsze ktoś żeruje. Ktoś zawsze Cię wykorzysta i oszuka. I na tym to właśnie polega! Przez ponad 20 lat tzw. „wolnej Polski” wmawiano nam, że wszystko jest dobrze, a jednocześnie okradano nas ze wszystkiego, co tylko można było nam odebrać. I to do tego stopnia, że Polacy w te brednie uwierzyli – ba! – są gotowi walczyć w ich obronie, jak za prawdę objawioną, z uporem godnym lepszej sprawy. A tymczasem rozwalano PGR-y, likwidowano cukrownie i kopalnie, doprowadzono do upadku stocznie… Teraz odbiera się ludziom ogródki działkowe, a jutro rozkradnie się Lasy Państwowe… Bezrobotnych pozbyto się wysyłając ich za granicę... 


Można tylko Polakom współczuć. Po raz któryś banda złodziei i cwaniaków zrobiła im wodę z mózgów wmawiając im, że są wolni. Zapomnieli tylko, że „wolność” (nawet w tak idiotycznym wydaniu, jak w Polsce)  nie jest za darmo i za nią się płaci. Właśnie płacimy… 

A jaki stąd wniosek? Nie ma Obcych, nie ma Kosmitów, a jeżeli nawet, to bardzo daleko - są tylko manipulatorzy robiący ludziom wodę z mózgów i dający złudną nadzieję, że może kiedyś dzięki Nim będzie lepiej na tym świecie. Inni straszą ludzi bajkami o końcu świata, ale sami dbają o swe dobra doczesne - a przecież nie wezmą ich na tamten świat...! Prawa wojny psychologicznej są identyczne w przypadku manipulacji społeczeństwem, jak i fanami - np. istnienia Obcych z Kosmosu.