piątek, 18 maja 2012

Trwają tajemnicze masowe pomory zwierząt

Victor MartinezTrwają tajemnicze masowe pomory zwierząt, a do tego pojawiła się nowa tajemnicza choroba, która zabija tysiące ludzi w Ameryce Środkowej, co stanowi kolejny niepokojący sygnał końca świata roku 2012.W Peru miał miejsce masowy pomór ptaków i delfinów – rząd peruwiański przestrzega przed wychodzeniem na plaże po tajemniczym, wielkoskalowym pomorze 1200 pelikanów i 800 delfinów, które zmarły z niewyjaśnionych przyczyn…W dniu 9 maja 2012 r., AP podała w swym serwisie:Lima – Peruwiański minister zdrowia zwrócił się do ludności o to, by trzymała się z daleka od plaż na północ od Limy po ostatnim masowym pomorze pelikanów i delfinów. Ani minister, ani Peruwiański Instytut Oceanograficzny nie potrafi określić przyczyn tego masowego pomoru, i nie ma żadnych wskazówek, co do tego co spowodowało masową śmierć morskich ptaków i ssaków. Sobotni komunikat nie określa nawet, co jest zagrożeniem w czasie pobytu na plażach. Peruwiańska służba rolna podała w piątek, że pelikany zmarły wskutek ptasiej grypy, która może być niebezpieczna także dla ludzi.Od lutego br. 877 delfinów i 1200 pelikanów znaleziono martwe na peruwiańskich plażach. Padły one z nieznanych przyczyn. Miejscowi rybacy i restauratorzy powiedzieli, że sobotnie ostrzeżenie nie spowodowały zbytnich strat w ich interesach. Inną rzeczą jest to, że teraz mamy martwy sezon w Peru. Kontrole plaży w Limie nie wykazały żadnych martwych zwierząt na brzegach, ale służby sanitarne usunęły stamtąd ogromne ilości odpadków oraz śmieci – w tym opakowań plastykowych, butelek i kawałków drewna.Stare proroctwo Indian Hopi mówi:Kiedy ptaki będą spadały z nieba, a zwierzęta umierać, nowe plemię ludzi pojawi się na Ziemi, z wielu kolorów, klas i krajów, którzy dzięki swej działalności spowodują, że Ziemia stanie się na powrót zielona. Będą oni znani jako „Tęczowi Wojownicy”.Masowe pomory – wedle Wikipedii – rozpoczęły się na przełomie lat 2010/2011 i tak w okresie tym doszło do następujących incydentów:

v    W ostatni tydzień grudnia, znaleziono 83.000 martwych lub umierających ryb na 20 mi/32 km odcinku rzeki Arkansas River w odległości 100 mi/160 km na zachód od Beebe, AR. Jak się przypuszcza, była to jakaś epizootia.

v    Na krótko przed noworoczną północą, z nieba spadło 3000 – 5000 martwych ptaków w okolicach Beebe. Większość z nich umarła na ziemi. Ich zwłoki zostały przebadane przez laboratoria Arkansas Livestock and Poultry Commission, National Wildlife Heath Center w Madison, WI oraz University of Georgia. Uczeni doszli do wniosku, że ptaki padły w wyniku działania błysku i huku nielicencjonowanych fajerwerków, które odpalano w noc noworoczną.

v    Zjawisko to powtórzyło się następnego dnia, kiedy to padło kolejne 5000 ptaków. 

v    Pomiędzy 28.XII.2010 a 3.I.2011 roku znaleziono ponad 100 ton martwych ryb na plażach Brazylii.

v    3 stycznia znaleziono kolejne 500 martwych ptaków w Pointe Coupe Parish, LA.

v    W tym samym dniu znaleziono ok. 2 mln martwych ryb w Zatoce Chesapeake Bay, MD.

v    5 stycznia dziesiątki martwych ptaków znaleziono w Faenza we Włoszech. Ptaki padły najprawdopodobniej wskutek zatrucia farbą lub wskutek hipoksji.

v    W czasie weekendu 8/9 stycznia „ponad sto” martwych ptaków znaleziono na autostradzie Kalifornia Highway, zaś tysiące martwych ryb znaleziono w porcie w Chicago.

v    14 stycznia ok. 200 martwych krów znaleziono na pastwisku w okolicach Stockton, WI. Właściciel stada powiedział szeryfowi, ze bydło padło wskutek infekcji IBR lub BVD. Próbki wysłano do madison w celu ustalenia przyczyny śmierci.

v    7 marca miliony małych ryb znaleziono na akwenie King harbor w okolicach Redondo Beach, CA. Dochodzenie wykazało, że ławica sardynek padła wskutek przyduchy w basenie portowym. Władze określiły ten wypadek jako „niezwykły, ale nie niewyjaśniany”.Resztę można zobaczyć na mapach zamieszczonych w Internecie:    

oraz wideo:


Kolejna sprawa – 1 stycznia 2011 roku wszystkie zainteresowane organizacje odnotowały kolejne masowe pomory zwierząt na świecie, i tak:

v    Tajemniczy pomór pszczół miodnych na Florydzie. W czasie 1 dnia stwierdzono śmierć ponad 20 rojów.

v    Podobną rzecz stwierdzono także w Kanadzie, gdzie w ciągu 48 godzin padło kilkanaście rojów pszczół....

v    Historia powtarza się znowu – tuziny martwych ptaków spadło z nieba na Beebe, AR, w dniu 31 grudnia 2011 roku! Wszystko wskazywało jednak na to, że ptaki otruły się czymś…

v    …tymczasem 30 martwych ptaków znaleziono hrabstwie Montgomery, KY oraz…

v    …podobne zjawisko zaobserwowano także w stanie Utah, gdzie martwe ptaki zaległy na jednym z parkingów 15 grudnia 2011 roku.

v    Masowe padnięcie ptaków stwierdzono także w Chinach 20 stycznia 2011 roku.

v    Setki tajemniczo padłych ptaków znaleziono w okolicy Dacono, CO.

v    55 bizonów padło z tajemniczej przyczyny na farmie w hrabstwie Cayuga, NY.

v    Ponad 200 martwych krów znaleziono na polu w Wisconsin.

v    40.000 martwych krabów znaleziono na plażach w Anglii.

v    Masowe zgony młodych delfinów w Zatoce Meksykańskiej martwią uczonych.

v    264 martwe delfiny butlonose znaleziono na brzegach północnego Peru, 10 lutego 2012 roku. Władze tego kraju poszukują przyczyn tego masowego pomoru. Martwe zwierzęta znaleziono na 103-kilometrowym odcinku wybrzeża.

v    Ponad 300 martwych ptaków znaleziono we Włoszech.

v    Dziwne światła uśmierciły tysiące ryb w Kolumbii w dniu 25 stycznia 2011 roku!

v    Masowe śnięcie ryb w Cedar, B.C. na wyspie Vancouver w Kanadzie.

v    Tysiące martwych ryb pływa koło jednej z australijskich zapór wodnych, donosi „The Extinction Protocol” z 21 kwietnia 2011 roku.

v    Dalszy ciąg tajemnicy – kolejne masowe śnięcia ryb w Australii.

v    Dziesiątki martwych ryb znaleziono w basenie portowym Ventura Harbor, według relacji Johna Hartunga z KABC TV Chanel-7, 19 kwietnia 2011 roku.

v    Kolejny incydent z Kalifornii: miliony małych ryb zostało wyrzuconych przez fale w okolicach Redondo Beach, CA.

v    2 stycznia 2012 roku, 40.000 lb/~20.000 kg tysięcy martwych śledzi wyrzuciło morze w okolicach Tromsø w Norwegii i do dziś dnia właściwie nie wiadomo, jaka była przyczyna tego pomoru… Mieszkańcy Tromsø nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy to rankiem w Sylwestra ujrzeli 10 – 20 ton martwych śledzi na brzegach morza. […] Istnieje wiele hipotez na temat przyczyn tego nieszczęścia, ale prawda jest nadal NIEZNANA

v    Kolejne masowe śnięcie ryb miało miejsce w okolicach Acapulco w Meksyku. Czy istniał jakiś związek pomiędzy tym, a japońskim tsunami z 11 marca 2011 roku?

v    Tysiące martwych ośmiornic wyrzuconych przez morze w Portugalii.

v    Cztery dni z rzędu: 17 martwych pawi znaleziono w Wankaner w Indiach.

v    Dziesiątki martwych pelikanów zmarłych z powodu nieznanej infekcji znaleziono na plażach w okolicach Jacksonsville, FL, 7 stycznia 2011 roku.

v    Dziesiątki małych pingwinów błękitnych zginęło na Nowej Zelandii.

v    Życie morskie zamiera – delfiny i lwy morskie wymierają wzdłuż wybrzeży Kalifornii – Laylan Connelly, w „Orange County Register” z 18 kwietnia 2011 roku.

v    Setki martwych fok na Labradorze, Kanada.

v    Morska tajemnica: wolontariusze z Redwood City, CA, znaleźli martwe rekiny lamparcie i lwy morskie w przerażających ilościach. Informacja z 23 kwietnia 2011 roku.

v    Kolejny pomór uderzył w zwierzęta morskie. Setki ogromnych „słoniowatych” kałamarnic wyrzuciło morze w hrabstwach San Clemente, San Diego i  Orange, CA, 23 września 2011 roku.

v    Setki martwych wielorybów znaleziono na odległej plaży – zob. wideo: http://www.youtube.com/watch?v=PNIjab6ACko&feature=email

v    55 wielorybów wyrzuciło się na brzeg na Cape Cod.

v    24 stycznia 2012 roku. Kolejna masowa śmierć waleni – 90 wielorybów wyrzuciło się na brzeg z czego 34 zmarły na plażach Nowej Zelandii. Przyczyny ich postępowania pozostają NIEZNANE. 90 waleni wyrzuciło się na brzeg w miejscu, w którym miesiąc wcześniej wyrzuciło się z morze 7 wielorybów.

v    Następnych 107 waleni wyrzuciło się na brzeg na plaże Steward Island, Nowa Zelandia.* * *A u nas?Wydaje mi się, że nie trzeba daleko szukać jakichś czynników pozaziemskich, interwencji UFO/USO czy – szczególnie modne ostatnio – zwalanie wszystkich ziemskich bied na generalny Koniec Świata i Armagedon w grudniu 2012 roku, co opowiadają szczególnie cwani hochsztaplerzy zbijający kasę na głupocie swych wyznawców. Myślę, że za znaczną częścią tych dziwnych wypadków stoi (bez)rozumna działalność człowieka (ponoć) rozumnego. O zanieczyszczeniu i zaświnieniu plastykami Pacyfiku już pisałem. To oczywiste, że zwierzę, które naje się takich odpadów MUSI umrzeć.  A u nas w Polsce? - przypomnę tylko sprawę ekobomby w Brodnicy, gdzie w beczkach przywieziono i składowano bez jakichkolwiek zabezpieczeń szczególnie toksyczne i żrące substancje. Przypomnę sprawę z Podhala, gdzie austriacko-polski team oszustów „utylizował” całymi beczkami toksyczne odpady wwożone całymi tirami z Austrii. Polska po 1989 roku stała się jednym wielkim śmietnikiem całej Europy. W import tego toksycznego paskudztwa są zamieszani nawet ludzie ze świecznika i celebryci, co choćby widać na następującym przykładzie z ostatnich dni podanym przez Onet.pl:PRZYJEMNYCH WCZASÓW NAD BAŁTYKIEM


Były pracownik kancelarii Wałęsy i działacz Solidarności sprowadził do Gdańska 14.000 ton HCB - żrącego i silnie rakotwórczego odpadu chemicznego z Ukrainy (!). Spalenie odpadów zajmie 2 lata, przechowywane są w workach (!) 100 m od wybrzeża Bałtyku. Pomorski Urząd Marszałkowski zalegalizował to bezprawie.

Dziennikarzy zaalarmował mieszkaniec Gdańska, który zaobserwował setki ukraińskich ciężarówek zwożących śmierdzące materiały chemiczne. Na workach znajdowały się oznaczenia Heksachlorobenzenu, w skrócie HCB.

- To jedna z 22 takich substancji na świecie. Spośród dziesiątek tysięcy chemikaliów są tylko 22, których stosowanie jest zakazane przez konwencję międzynarodową. HCB może uszkadzać wątrobę, system immunologiczny i ogranicza wzrost liczby urodzeń. To bardzo agresywna substancja, jeśli umieścimy ją w normalnej beczce skoroduje ją i przedostanie się na zewnątrz – wyjaśnił dziennikarzom John Vijgen, dyrektor międzynarodowej organizacji zajmującej się likwidacją przeterminowanych pestycydów oraz HCB.To prawda, ta firma nazywa się PORT SERVIS , właścicielem jest Krzysztof Pusz , prawa ręka Wałęsy. Ale czy to był działacz Solidarności to wątpię Zmieniał piórka w zależności od sytuacji. Był w kilku partiach i każdego lizał po tyłku. Zezwolenie wydał na spalanie Piotr Tybuszewski z Urzędu Miasta Gdańsk. Są to nie tylko szczelnie zamknięte beczki ale i big bagy tzw. worki , w których są śmiercionośne substancje. PORT SERVIS mieści się koło falochronu Portu Północnego, wokół mamy dzielnicę Nowy Port, Stogi, Zaspę, Śródmieście Gdańska. Chemikalia zwożone są z Niemiec i Ukrainy, podejrzewamy że mogą być to odpady elektrowni jądrowych. Ale żeby było tragiczniej, udziałowcem w tej firmie jest Michalczewski, nasz bokser.I jak to skomentować nie używając wulgaryzmów? Doprawdy, w słownictwie cywilizowanego człowieka nie ma wyrazów dostatecznie obelżywych, by mogły wyrazić to, co normalnie myślący człowiek czuje do czegoś takiego. Heksachlorobenzen – C6Cl6 to toksyczny środek grzybobójczy. W USA jest on zakazany od 1966 roku. W latach 1955–1959 spowodował w Turcji zatrucie od 3000 do 4000 osób, z czego 500 osób zmarło. Poszkodowane osoby spożywały chleb wytworzony z ziaren przeznaczonych do celów rolniczych, do których dodany był 10-procentowy roztwór heksachlorobenzenu w celu zatrzymania rozwoju grzybów. Środek wywołał u ofiar porfirię skórną późną. W niektórych wioskach zmarły prawie wszystkie karmione piersią dzieci w wieku poniżej dwóch lat, których matki spożywały skażony chleb. U jednej z matek zawartość HCB w lipidach w mleku wynosiła 20 ppm, co przekracza przeciętny poziom zanieczyszczenia ludzkiego mleka około 2000 razy. Ten związek chemiczny ma niską toksyczność, ale jest niebezpieczny dlatego, że kumuluje się w tkankach tłuszczowych powoli zatruwając organizm.[1] A co na to władze?Prezydent miasta przesłał wyjaśnienia do dziennikarzy, i ja takie otrzymałam. Zazwyczaj on wydawał zezwolenia na takie składowanie, oczywiście odmawiał. Ale coś się zmieniło i teraz tym zajmuje się Urząd Wojewódzki. Prezydent już się do nich zwrócił o załatwienie  sprawy. Myślę, że zostanie rozwiązane pomyślnie, tj. wszystko ulegnie szybkiej utylizacji. Nie wymieniano żadnych nazwisk, nie mogę więc się w tej sprawie wypowiedzieć – pisze Pani Emma Popik komentując tą całą aferę. Innych wypowiedzi nie cytuję, bo są bardzo emocjonalne i doskonale oddają uczucia ich autorów...Obawiam się, że to jest przede wszystkim sprawa dla CBA, bo w grę wchodzą ogromne pieniądze. A gdzie jest kasa, tam zaraz znajduje się ktoś, kto ją daje i bierze na lewo. Przykład niedawnego procesu posłanki z PO Sawickiej pokazuje, że im ktoś jest wyżej na drabinie społecznej, tym jest bardziej podatny na korupcję – a rządzący establishment broni swych wpływów i przywilejów na całym świecie – co doskonale ilustruje obrona interesów byłej premier Ukrainy, którą za machloje skazano na 7 lat więzienia, a w której obronie postawili się europejscy politycy. No cóż – broni swój swego poprzez knajacką solidarność…   Uogólniając można powiedzieć, że lwia część tych wszystkich tajemniczych zgonów zwierząt jest spowodowana skażeniem środowiska naturalnego przez ludzi, których to środowisko obchodzi dokładnie tyle, co mnie zeszłoroczny śnieg. A ginące zwierzęta i ludzie? A kogo to obchodzi, niech zdychają, najważniejsze że oni się nachapią! I lody się kręcą non-stop.Do czasu.Przekład z j. angielskiego –

Robert K. Leśniakiewicz ©  Źródła:
 1. http://www.huffingtonpost.com/2012/05/06/peru-bird-deaths-government-warns-beaches_n_1491033.html   1. http://www.ratedesi.com/video/v/YM70qsirSso/WHEN-THE-BIRDS-FALL-FROM-THE-SKY...-MOHAWK-PROPHECY!!!-link
 2. http://en.wikipedia.org/wiki/2010%E2%80%932011_midwinter_animal_mass_death_events 
 3. http://tampa.cbslocal.com/2011/09/30/millions-of-bees-mysteriously-die-in-florida/ 
 4. http://www.news24.com/SciTech/News/20-000-bees-die-in-Canada-20110212 
 5. http://news.yahoo.com/dead-blackbirds-fall-again-arkansas-town-043354759.html
 6. http://poleshift.ning.com/profiles/blog/show?id=3863141%3ABlogPost%3A610429&commentId=3863141%3AComment%3A822133&xg_source=activity
 7. http://news.yahoo.com/thousands-birds-crash-landing-utah-152219107.html  
 8. http://english.ruvr.ru/2011/01/21/40584234.html  
 9. http://denver.cbslocal.com/2011/01/20/mysterious-bird-deaths-investigated-near-dacono/  
 10. http://auburnpub.com/news/local/article_6ca7410c-24ac-11e0-80dc-001cc4c03286.html  
 11. http://www.channel3000.com/news/26501937/detail.html   
 12. http://www.cbsnews.com/8301-503543_162-20027655-503543.html   
 13. http://www.huffingtonpost.com/2011/01/06/dead-crabs-wash-ashore-by_n_805211.html
 14. http://www.cnn.com/2011/US/02/24/gulf.dolphins/index.html?hpt=C1  
 15. http://www.abc.net.au/news/2012-02-11/hundreds-of-dead-dolphins-wash-ashore/3824802?section=world  
 16. http://mypetnews.com/search/300+doves+die+italy
 17. http://www.youtube.com/watch?v=klTfTvPCS_I&feature=player_embedded 
 18. http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/forum.cgi?read=198438
 19. http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2011/04/21/thousands-of-dead-fish-float-dead-in-australian-dam
 20. http://www.fishingworld.com.au/news/fish-kill-exposes-marine-park-sanctuary-myth
 21. http://abclocal.go.com/kabc/story?section=news/local/ventura_county&id=8081041  
 22. http://latimesblogs.latimes.com/lanow/2011/03/millions-of-fish-likely-died-of-oxygen-depletion-not-pollution-redondo-beach-officials-say.html
 23. http://www.svd.se/nyheter/utrikes/hav-av-sillar-strandade-i-norge_6746305.svd?adapt_wid=sc_svd_w2&adapt_group=1&adapt_ma=0&adapt_mp=0&fcId=4  
 24. http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1365538/Japan-earthquake-Swarms-fish-coast-Acapulco-caused-tsunami.html#ixzz1GYVqOuBW
 25. http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8438477.stm  
 26. http://timesofindia.indiatimes.com/city/rajkot/17-peacocks-found-dead-in-Wankaner/articleshow/7386715.cms
 27. http://jacksonville.com/news/metro/2011-01-17/story/pelicans-turn-sick-dead-jacksonville-coast
 28. http://www.stuff.co.nz/environment/4569240/Dying-birds-stir-extinction-fears
 29. http://www.sott.net/articles/show/227421-California-Dead-dolphins-and-sea-lions-along-coast
 30. http://news.sympatico.cbc.ca/local/nfld/hundreds_of_dead_seals_in_labrador/8a0967ab
 31. http://www.mercurynews.com/san-mateo-county/ci_17913460?nclick_check=1  
 32. http://sciencedude.ocregister.com/2011/09/22/100s-of-squid-wash-up-in-san-clemente/138843/  
 33. http://www.cbsnews.com/stories/2011/09/23/national/main20110713.shtml
 34. http://www.dailymail.co.uk/news/article-130552/Battle-save-beached-whales.html#ixzz1Hsuz23t7
 35. http://www.heraldsun.com.au/news/world/ninety-whales-stranded-on-new-zealand-beach/story-e6frf7lf-1226251927371
 36. http://www.stuff.co.nz/national/4681611/107-stranded-whales-die-on-Stewart-Island