sobota, 11 stycznia 2014

CO SIĘ DZIEJE W USA?
Marcin Szerenos

W ostatnich miesiącach 2013 roku świat zelektryzowała wiadomość, że Department of Homland Security złożyło zamówienie na 1,600,000,000 sztuk amunicji. Według szacunków ekspertów taka ilość amunicji wystarczy na 20 lat intensywnych działań wojennych!

Co planuje FEMA?

Pod koniec 2013 r. przez najróżniejsze portale internetowe oraz blogi przetoczyła się dramatyczna informacja, wręcz ostrzeżenie, że rząd USA ukrywa coś ważnego przed społeczeństwem amerykańskim, lecz trwają przygotowania do tego, który ma się wkrótce wydarzyć. Odchodząca ze stanowiska sekretarza Homeland Security, Janet Napolitano, odsłoniła rąbek wielkiej tajemnicy. W pożegnalnym wystąpieniu w National Press Club w Waszyngtonie ostrzegała przed „bezprecedensową klęską żywiołową”. Nic więcej nie dodając.
Zgodnie z federalnym nakazem FEMA (Federal Emergency Management Agency - Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego) i DHS muszą przygotować się do pomocy mieszańcom metropolii amerykańskich na wypadek niebezpiecznych zmian pogodowych. To oficjalna wersja. Pod koniec 2013 roku zorganizowano szereg testów tego systemu i szkoleń oddziałów szybkiego reagowania. Wybudowano setki obozów na całym terenie Stanów Zjednoczonych, które wyglądają jak więzienia. Sama FEMA twierdzi, że obozy te są na wypadek jakiejś pandemii lub innego kryzysu.
Poza tym agencja rządowa zgromadziła setki tysięcy plastykowych trumien. Oficjalnie są to jednak pojemniki na mięso. Alex Jones, dziennikarz i publicysta, który od lat przygląda się działalności FEMA, uważa z całą stanowczością, że są to trumny dla obywateli Stanów Zjednoczonych, a opinia publiczna jest celowo wprowadzana w błąd. „Kongres Stanów Zjednoczonych przegłosował ustawę, która nakazuje Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego przygotować plan działania na moment, w którym dojdzie do masowej zagłady ludności, a także sytuacji, w której domy pogrzebowe, cmentarze i kostnice będą przeciążone w wyniku aktu terroru, klęski żywiołowej lub innej sytuacji kryzysowej” – powiedział w jednym ze swoich filmów.
Znany badacz tajemnic i publicysta, Rober K. Leśniakiewicz, zauważył ciekawą rzecz w rozmowie ze mną, że FEMA powstała w tym samym czasie co MCzS w Rosji (Ministerstwem Czerezwyczajnych Sytuacji). „Zadania ma niemal identyczne. Czyżby szykował się jakiś przewrót czy pucz?” - zastanawia się Leśniakiewicz. Do tego Rosja i USA podpisały niedawno umowę w myśl której dojdzie do wymiany personelu rosyjskiego i amerykańskiego służb, które miałyby działać w imię bezpieczeństwa.
Dlaczego w marcu 2013 roku DHS złożyło tak gigantyczne zamówienie na amunicję? Dodatkowo dokonano zakupu 14,200,000 ton wojskowych racji żywnościowych z wbudowanym podgrzewaczem pokarmu do Regionu III obejmującego stany - Pensylwania, Virginia, West Virginia, Delaware, Dystrykt Columbia, Maryland; 2,000,000 pojemników/saszetek z wodą z dostawą do Regionu III; 13,600,000 ton wojskowych racji żywnościowych z wbudowanym podgrzewaczem pokarmu do Austin w Texasie; 2100 samochodów odpornych na wybuchy min przeciwpancernych.
 Robert Leśniakiewicz wspomniał także, że działania rządu USA mogą być spowodowane np. przez najbliższą erupcję wulkanu Cumbre Vieja na Palma de Canaria albo supererupcję Yellowstone.

Hipotezy

Wielu ludzi, których interesuje ten problem, uważa że naukowcy i politycy ukrywają prawdę o sytuacji w Parku Narodowym. Przewidywania odnośnie wielkości rezerwuaru magmy znajdującej się pod tym superwulkanem są wysoce niedokładne, większe niż dotychczas sądzono. Tak naprawdę sytuacja jest krytyczna, lecz władze nie chcą wzbudzać paniki wśród ludności. Mogłoby to doprowadzić do wielu nieprzewidzianych skutków, w tym zapaści gospodarczej części kraju, zamieszek, co jednocześnie odbiło by się na nowojorskiej giełdzie i uruchomiło efekt domina. Kryzys dotknąłby także Europę.
Park usytuowany jest na rozległym wulkanicznym płaskowyżu, pod którym na głębokości 7-17 km znajduje się komora magmowa dł. 72 km, szer. 30 km i głębokość 660 km. Za pomocą diagnostyki magnetotellurycznej ustalono, że 300 km pod ziemią również znajdują się silnie stopione skały. W przeszłości (przed ponad 2 mln lat; 1,3 mln lat i 640 tys. lat) dochodziło w tym miejscu do eksplozji superwulkanu, powodujących ogromne i rozległe zniszczenia. Ze względu na możliwość kolejnego wybuchu, kaldera jest monitorowana za pomocą rozmieszczonych na jej obszarze odbiorników GPS oraz pomiarów radarowych wykonywanych przez satelity. W obserwacje zaangażowane są zespoły uczonych z University of Utah w Salt Lake City oraz z US Geological Survey. Szacuje się, że kolejna erupcja o skali tej sprzed 640 tys. lat zniszczyłaby znaczną część Stanów Zjednoczonych i doprowadziła do ochłodzenia klimatu z powodu olbrzymich ilości uwalnianych do atmosfery tlenków siarki, które tworzą cienki welon kwasu siarkowego naokoło planety odbijający słoneczne światło przez wiele lat. Na skutek tego doszło by do ochłodzenia klimatu. Szacuje się, że około 5 miliardów ludzi umarłoby z głodu. Podobne skutki przyniósł wybuch superwulkanu Toba na Sumatrze ok. 75 tys. lat temu, stawiając na krawędzi zagłady gatunek Homo sapiens i ograniczając populację ludzką do zaledwie kilku tysięcy osobników.
Kolejna hipoteza wiąże się z terrorystycznym atakiem na Stany Zjednoczone, z detonacją głowicy atomowej w stolicy kraju, co miałoby spowodować krótkotrwały chaos, śmierć prezydenta i najważniejszych osób w państwie, przerwanie obrad polityków i zawieszenie dotychczasowych działań. Prawdopodobnie Armia USA chciałaby w jak najszybszym czasie wskazać winnych i odpowiedzieć na ten zamach również militarnie.
Brana jest pod uwagę również inna okoliczność - „cyber-atak”. Dość ciekawe informacje wypłynęły też z sektora finansowego. Okazuje się, że ok. 1000 banków zamierza wziąć udział w symulowanym takiego ataku. Ponoć ćwiczenia mają za zadanie wzmocnić obronę przed prawdziwymi działaniami hakerskich terrorystów. Gdy jesteśmy przy bankach. Stany Zjednoczone mają ogromny problem. Dług przekroczył 17 bln USD, informował „Puls Biznesu” pod koniec października 2013 roku. „Wzrost zadłużenia USA niepokoi ekspertów, którzy ostrzegają, że kraj zmierza w niebezpiecznym kierunku”.
Republikanie i demokraci nie zgadzali się w wielu kwestiach, lecz w końcu, na dzień przed wygaśnięciem zdolności rządu do emisji długu, doszło do porozumienia. „Zgoda republikanów na obsługiw9anie zobowiązań skarbu została przedłużona do 7 lutego 2014 roku. Od 15 stycznia mielibyśmy sytuację znaną m.in. z października 2013 r., czyli tzw. Shutdown - wstrzymanie finansowania niektórych zobowiązań rządu federalnego, wypłat dla niemal miliona pracowników budżetówki” - pisze Grzegorz Cydejko, dziennikarz „Forbesa”. Czy w lutym 2014 roku wszystko przebiegnie równie dobrze?
I jak długo można jeszcze ciągnąć tą chorą sytuację? Chodzą również plotki, że Stany Zjednoczone chcą wprowadzić nową walutę opartą na złocie i w ten sposób odciąć się od reszty finansjery. Temat ten powraca przy okazji 50. rocznicy zamachu na Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. Ponoć 35. prezydent USA chciał to uczynić, dlatego musiał zginąć. Ale to tylko jedna z 60. hipotez na temat przyczyny jego śmierci.

Nie daj się złapać

W filmie „Konspiracja Echelon” pada ciekawe zdanie. Jedna z głównych postaci informuje bohatera o najważniejszej zasadzie polityki, która brzmi: „Nie daj się złapać”. W sensie przyłapać. Jeżeli coś robisz, rób to z głową. Gdy ze świata polityki wylatuje ważny polityk, to zazwyczaj w mediach mówi się tylko o tym, jednak w zakulisowych rozgrywkach następuje wietrzenie pokoi.
Większość inteligentnych osób zdaje sobie sprawę, że telewizja przedstawia nam w istocie teatr, a politycy przywdziewają maski i są jak aktorzy, grają w sztuce swoje role. Prawda bardzo ciężko przebija się do opinii publicznej, a czasem brzmi tak niewiarygodnie, że o ironie istnieje mała szansa, aby ktoś w nią uwierzył.
Wszystko wskazuje na to, że Ameryka przygotowuje się na stan wojenny. Jakie to będzie mieć konsekwencje dla nas, okaże się za kilka miesięcy. Ale zapewne nigdy nie dowiemy się, czy było to planowane działanie, czy naturalna kolej rzeczy.

2013-11-24, Warszawa