środa, 5 marca 2014

Satelity wykrywają UFO


George A. Filer III (MUFON)


Satelity USAF Neighborhood Watch mają wykrywać UFO?
- USAF wystrzelą dwa pierwotnie zaklasyfikowane jako satelity do badań przestrzeni kosmicznej na orbitę nie wcześniej niż za rok, które będą reprezentowały „znaczący postęp” w monitorowaniu z niemal-geosynchronicznej orbity, z której USA ma wiele swoich żywotnych interesów – powiedział gen. William Shelton, dowódca Air Force Space Command – Sił Kosmicznych USA.


Gen. Shelton uniósł welon nad programem satelitów GSSAP – czyli Geosynchronous Space Situation Awareness Program, w czasie swego wystąpienia w dniu 21.II.2014 r. na naukowym sympozjum AFA Air Warfare w Orlando, FL. Satelity te mające na pokładzie czujniki elektro-optyczne i funkcjonują w trybie „sąsiedniej obserwacji”, wykrywając zagrożenia w amerykańskiej przestrzeni kosmicznej, takie jak szczątki statków kosmicznych, nieaktywne satelity, czy statki kosmiczne potencjalnego nieprzyjaciela ukrywające się na orbicie i mogących Stanowic zagrożenie dla satelitów USA – powiedział Shelton.


Te dwa statki kosmiczne będą: „…dryfowały tuż nad i tuż pod pasmem GEO” i będą one „komplementarne do satelitów z systemu Space Based Satelite Surveillnace znajdujące się na orbicie od roku 2010 i amerykańskim naziemnym systemie czujników monitorujących kosmos” – powiedział Shelton. Ich pierwszym kontraktorem są Orbital Sciences. Ostatni stopień rakiety United Launch Alliance Delta IV wyniesie na orbitę te satelity z Cape Canaveral AFS na Florydzie. Dwa następne GSSAP satelity zmienią je gdzieś w roku 2016 – powiedział Shelton.


Krytycy dziwią się, dlaczego rząd USA odtajnił ten program i efektywnie powiadomił „naszych wrogów” o możliwościach technicznych tych satelitów. Jednakże – jak twierdzi Brian Weeden – doradca techniczny z Secure World Foundation i cytowany przez Reuters – to jest dokładnie to, czego życzy sobie administracja Obamy. On twierdził, że oni są „bardziej szczerzy, kiedy (jak mówią) odtajniono ten program w celu dokonania próby ataku na amerykańskie satelity.”              


Bardziej, niż złapanie przeciwników, którzy mogą wtargnąć do naszego systemu satelitarnego, Biały Dom preferuje dowiedzenie się tego, czy mają oni możliwość bliskiego monitorowania tych naszych satelitów.


Uwaga:

Rosja, Chiny, Indie, Japonia i UFO mają możliwość zestrzelenia naszych satelitów. Satelity GSSAP będą bardzo użyteczne do monitorowania UFO lecących i wylatujących do/z atmosfery Ziemi. (Z dossier GSSAP)


Moje 3 grosze


Jakoś dziwnie nie chce mi się wierzyć w te pokojowe zapewnienie Amerykanów, że te satelity – i wszystkie inne – będą pełniły tylko i wyłącznie funkcje obronne. Nie ma takiej opcji, bowiem każdy obiekt kosmiczny można użyć jako broń ofensywną – to wynika z samej natury ich kosmicznego bazowania.


Ciekawe jest stwierdzenie, że z satelity da się namierzyć UFO wlatujące do ziemskiej atmosfery i z niej wylatujące. Mówiąc prosto nie chodzi wcale o UFO, ale o rosyjskie i chińskie pojazdy kosmiczne – w tym także rakiety balistyczne. Jest to zatem kolejny krok w stronę „wojen gwiezdnych” w reaganowskim wydaniu. O to właśnie chodzi w tym programie i nic ponadto.   


Przekład z j. angielskiego –

Robert K. Leśniakiewicz ©