piątek, 19 września 2014

UFO czy nowe zabawki dużych chłopców w mundurach?
Ostatnimi czasy mamy nad Brazylią, Francją i innymi krajami kolejne obserwacje UFO. Są to jaskrawe jak flary Obiekty Dzienne I tak w dniu 9.IX.2014 roku zaobserwowano i sfilmowano formację świetlistych UFO nad Sao Paulo w Brazylii.


Dnia 12.IX formacja świetlistych obiektów dokonała „inspekcji chemtrails” nad morzem u wybrzeży Normandii, co sfilmowano z pokładu jachtu płynącego tamże.


W dniu 14.IX sfilmowano dziwne „flary” pokazujące się nad morzem w okolicy Helu, a jeszcze wcześniej podobne „flary” widziano i sfilmowano  nad Zatoką Gdańską.


Co ciekawe, także nad Jordanowem zaobserwowano dziwne zjawisko, a oto jego metryczka:

TYP INCYDENTU: NL
MIEJSCE: Jordanów -  49°38′57″N - 019°49′48″E
DATA: 14/15.IX.2014 r.
CZAS: 02:41 CEST/00:41 GMT
CZAS TRWANIA: ok. 1 s
ILOŚĆ OBIEKTÓW: 1
ŚWIADKOWIE: 1
ZDJĘCIA: nie było
PRAWDOPODOBNE WYJAŚNIENIE: meteor lecący w kierunku obserwatora

Warunki pogodowe były następujące:

TEMPERATURA POWIETRZA: +9,9°C
WILGOTNOŚĆ POWIETRZA: 80%
WIATR: lekki wiatr z S
CIŚNIENIE ATMOSFERYCZNE: 953/1006 hPa
ZACHMURZENIE: 0,0
WIDZIALNOŚĆ: dobra, widoczny Księżyc i najjaśniejsze gwiazdy 

Świadek początkowo sądził, że widzi błysk któregoś z satelitów Iridium, ale błysk był nieruchomy, a jego światłosiła była porównywalna z jasnością gwiazdy Aldebaran – czyli +0,85 mag. Być może był to jakiś meteoroid, który spłonął w atmosferze lecąc dokładnie w kierunku do obserwatora.


Czym były te wszystkie obiekty? Być może były to UFO albo… - jakaś nowa zabawka chłopców w mundurach. Nie zapominajmy, że w Europie znowu zapachniało prochem w związku z sytuacją na Ukrainie i w… Szkocji, która chce się oddzielić od Anglii. A zatem czekamy na dalsze obserwacje. Ich większość, czego jestem pewien będzie miała miejsce w okolicach baz wojskowych i poligonów. Jak wiadomo, Obcy interesują się naszą aktywnością militarną i jeżeli to Oni stoją za tymi wszystkimi zjawiskami, to będą kontynuowali swe obserwacje. 

=========


No i sprawa się wyjaśniła i jak donosi Maximus Irek Perma na FB – wszystkie te efekty są tylko i wyłącznie efektem przeprowadzanych nad polską ćwiczeń sił powietrznych – Polski i NATO. Pisze on:
A o to kolejna pomyłka i branie ćwiczeń wojskowych za UFO statki rakietowe manewry wystrzeliwanie flar oraz świetlnych celów w ramach ćwiczeń i poszedł rozgłos jako UFO , z daleka ciężko jest ocenić a jeszcze jak jest ciemno i filmujemy jak nam się wydaje tajemnicze światła które uważamy za ufo ,dziś jest bardzo łatwo o pomyłkę drony ,specyficznie oświetlone śmigłowce oraz samoloty można się nie źle nabrać , nagranie przedstawia ćwiczenia wojskowe następne, jak to widać z daleka i trzeci fragment to jest autentyczne nagranie UFO nad Poznaniem oryginalny film możecie zobaczyć pod wpisem Poznań UFO 23 Czerwiec 2013.