czwartek, 1 sierpnia 2013

UFO nad Częstochową i Białymstokiem?


Foto nr 1 - Nocne Światło nad Częstochową

W dniu wczorajszym (31.VII) od jednego z moich znajomych na FB, Pana B.G. z Niemiec otrzymałem zgłoszenie o obserwacji wzrokowo-technicznej UFO nad Częstochową.  Oto treść informacji i zdjęcia:


Zdjęcie nr 2 - NL nad Częstochową

Był to trójkątny obiekt ale nie tak jak w przypadku UFO/amerykańskiego projektu „Aurora” które mają światła na rogach tylko jedno mocne pulsujące światło na środku następnie to pulsujące światło opuściło trójkąt, zatoczyło koło i wróciło cały obiekt (trójkąt) wisiał kilkanaście minut nad Częstochową potem dość szybko się przemieszczał, ale za każdym razem "stawał" w miejscu, bez hamowania następnie odleciał z bardzo dużą szybkością. Zdjęcia są słabe bo robione komórką, ale na zbliżeniu widać czarny trójkąt i ostre światło pośrodku.

Foto nr 3 - po odlocie NOL-a

Metryka zdjęć wskazuje na to, że wykonano je w dniu 10.VII.2013 r. o godz. 20:43 CEST. Na powiększeniach widać jakiś ciemny, wielokątny obiekt z ostrym światłem pośrodku. Niestety, więcej szczegółów nie udało się uzyskać i mamy za mało danych, by coś orzec na pewno. Być może był to rzeczywiście jakiś Nieznany Obiekt Latający nad tym miastem. Więc może ktoś jeszcze to widział? Przyznaję, że ta sprawa mnie zaciekawiła, szczególnie dlatego, że fotografujący WIDZIAŁ na niebie tego NL-a i jego ewolucje.

Pseudo-UFO nad Białymstokiem

Tymczasem inny znajomy z FB, Pan R.S.K. z Białegostoku nadesłał mi zdjęcie UFO obok słońca. I w tym przypadku jest to jedynie słoneczny „blick” na soczewkach aparatu fotograficznego telefonu komórkowego (a szkoda!!!), ale jakże efektowny! Stanowi ono doskonałą ilustrację błędów fotograficznych, które są potem brane za UFO.