środa, 13 sierpnia 2014

Legendarne Syreny – czy istnieją naprawdę?Mity i legendy Syreny

Syrenka występuje w folklorze na całym świecie, zwłaszcza w Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Syrenka to legendarny stwór: od pasa w górę to piękna kobieta, od pasa w dół jest ubrana w piękne rybie łuski. Jej całe ciało jest piękne i atrakcyjne, ale dzięki niemu może ona szybko i łatwo uciec. Zgodnie z tradycją, nie mają one duszy jak morze, jest bezlitosna, zwodnicza, próżna, piękna i okrutna, przeżywająca miłość i rozpacz, i wiele innych uczuć. Czy ten obraz jest prawdziwy, czy fałszywy?


Te ostatnie obrazy przedstawiają rzekomo złapaną Syrenę i wyglądają zbyt podejrzanie. Nie ma żadnych danych o okolicznościach zrobienia tych zdjęć.
Według naukowców, 95% rzeczy we Wszechoceanie jest jeszcze nieodkryte. Tego nie widzą ludzkie oczy. Wszechocean to jest największa część Ziemi, obejmuje on ponad 70% jej powierzchni. Jest on również odpowiedzialny za regulowanie temperatury i warunki pogodowe na całym świecie. Hydrosfera wspiera wszystkie żyjące organizmy na naszej planecie. My widzieliśmy tylko jej 5%, ale co najważniejsze, ile i gdzie nie widzieliśmy?


Syrenka zwykle zaliczana do legendarnych organizmów wodnych charakteryzuje się wyglądem – jej górna część ciała jest ludzka, dolna to rybi ogon, a ich wygląd jest w ogóle bardzo różny. Czasami z Panny Wodnej przeistoczy się w inny kształt. Syrenki według legend i baśni emanują pięknem czarując głównie kobiety. Kilka badań sugeruje, że na początku Syreny wykształciły się z Australopiteka i wybrały do życia środowisko wodne. Potem, w toku rozwoju Ludzkości zapomniano o tej gałęzi ewolucji człowieka i żyje ona tylko w mitach i legendach.


Moje 3 grosze: komentarze moich przyjaciół

Jako że sprawa wydawała mi się ciekawa, a zdjęcia autentyczne – chociaż nie podano miejsca i czasu ich zrobienia, zwróciłem się przeto do moich przyjaciół z zapytaniem, co o tym sądzą. No i otrzymałem takie odpowiedzi:

·        E tam, autentyczne Syreny powinny mieć sutki na swoich piersiach, żeby ich dzieci nie pomarły z głodu J. To fałszywka! – Clas Svahn, Szwecja

·        Dziękuję za interesujące fotografie i informacje. Poruszyłeś znów stary temat. Jest on bardzo ważny. Syreny są naszym marzeniem. Ta piękna twarz przypomina o pięknie ciała. Te zdjęcia przedstawiają całą Syrenę i jej fragmenty. Zrobiono je w celu pokazania komuś. Są one zdumiewające. Ale te fotografie nie są naukowe, jeżeli jest to ciało żyjącej istoty. W celu zapewnienia naukowej ścisłości, powinno się wykonać zdjęcia z zoomem ukazujące strukturę skóry, połączenia obu części ciała i ogona, itp. – Kiyoshi Amamiya, Japonia


·        To fragment dekoracji z filmu „Piraci z Karaibów – Na nieznanych wodach” (2007), zob. -  http://vk.com/wall-40188769_2251 - Chen Li, Tajwan
·        Fotka jest zapewne fałszywką, ale dobrze zrobioną, tym niemniej podobnie jak Ty wierzę w istnienie Syren i Wodnych Ludzi, więc nie zdziwię się, jak któregoś dnia ktoś wreszcie zrobi zdjęcie prawdziwej Syrenie… J - Daniel Laskowski, Anglia.

Sprawdziłem na stronie podanej mi przez Chen Li i faktycznie – jest to tylko wizja Syrenek z powołanego przezeń filmu. Ale podobnie jak Daniel Laskowski wierzę w istnienie Wodnych Ludzi i nie odpuszczę tej sprawy, jak długo będę w stanie…         Przekład z j. chińskiego – Robert K. Leśniakiewicz ©