piątek, 1 maja 2015

Przebudzenie Agharty?

Sejsmogram trzęsienia ziemi w Nepalu sporządzony w stacji sejsmicznej w Książu

W sobotę, 25.IV.2015 roku, o godzinie 11:11 NPT czyli 0 08:11 CEST/06:11 GMT, w Nepalu nastąpiło trzęsienie ziemi w środkowej części kraju. Wstrząsy miały siłę 7,9°R, ich epicentrum znajdowało się 80 km na zachód od Katmandu i 15 km pod powierzchnią ziemi.

O godzinie 11:46 NPT doszło do wstrząsu wtórnego o sile 6,7°R, w tym samym rejonie – 28°,24 N - 084°,74 E.

Po godzinie 11:56 NPT nastąpiła cała seria wstrząsów wtórnych o sile do 5,5°R przesuwających się w kierunku południowo-wschodnim.

W niedzielę, 26.IV, o godzinie 09:09 NPT trzęsienie ziemi o sile 6,7°R nawiedziło inny region Nepalu położony 77 km na wschód od Katmandu, epicentrum położone było na 27°,86 N – 086°,08 E, na głębokości 15 km. Zginęło najprawdopodobniej – dane na dzień 30.IV – około 5500 osób, a dalsze 11.000 jest poszkodowanych. Najsilniejsze trzęsienie ziemi w Nepalu miało miejsce w dniu 15.I.1934 roku, na pograniczu Nepalu i Indii (Bihar), gdzie ziemia zatrzęsła się z siłą 8°R i zginęło 11.000 osób.

Z Mt. Everest poszła seria lawin – zginęło w nich 19 osób – turystów.  Lokalizacja epicentrum trzęsienia ziemi w Nepalu i Agharty (Twoja Pogoda.pl)


Co tłumaczy te wydarzenia?


Ruchy tektoniczne, wybuchy wulkanów i tsunami coraz częściej będą nawiedzać Ziemię. Wszystko przez zmiany klimatu, które mogą uruchamiać uśpione wcześniej procesy geologiczne.

Przyczyny sobotniej katastrofy w Nepalu na pierwszy rzut oka wydają się dosyć niewinne. Zaczęło się od deszczy, które doprowadziły do wezbrania dużych rzeki w Indiach i Bangladeszu. Woda z kolei spowodowała wzrost ciśnienia na płyty tektoniczne na powierzchni ziemi. Efekt? Trzęsienie ziemi o sile 7,9°R, pogrążyło region w ruinie: nie żyje nawet 10 tys. osób, a miliony straciły dach nad głową. A zatem trzęsienia ziemi miały podłoże klimatyczne – jak twierdzą eksperci. Poza tym wciąż trwa zderzenie płyty subkontynentu indyjskiego z Płytą Azjatycką, które wypiętrzyło Himalaje i stworzyło płaskowyż Tybetu.
Zainteresowanych odsyłam do artykułu z „Newsweek Polska” - http://nauka.newsweek.pl/trzesienie-ziemi-w-nepalu-to-dopiero-poczatek,artykuly,362173,1.html)

Ale ta sprawa ma jeszcze swój inny aspekt i wcale nie jest powiedziane, że za tymi zjawiskami stoją tylko siły Przyrody.

Nie zapominajmy, że to właśnie tam, pod tym obszarem ma znajdować się tajemnicza podziemna kraina – legendarne królestwo Agharty/Agharti. A proroctwo, które cytował w swym bestsellerze „Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów” Antoni Ferdynand Ossendowski  wyraźnie mówi, że Agharta objawi się w czasie społeczno-politycznych przemian i niepokojów. Zob. - http://wszechocean.blogspot.com/2012/03/czy-nowa-wojne-rozpeta-atlantyda.html i inne. W świetle tych wszystkich tych przepowiedni, powrót Agartyjczyków na Ziemię ma nastąpić w 2029 roku.

Wedle różnych danych, Agharta czy też Szamballa (pojęcia te są często wymienne) ma znajdować się na pograniczu Nepalu, Tybetu/Xizang i stanu Uttarahand w Indiach, gdzie znajduje się święta góra czterech religii: buddyzmu, hinduizmu, dżinizmu i bön – Kajłas/Mt. Kailash/Devanagari/Kailaśa Parvata (6714 m n.p.m.) a także święte jeziora Manasorowar i Rakshastal – które są miejscem kultu buddystów i hinduistów. Na szczycie Kajłasu ma zamieszkiwać bóg Sziwa/Śiva. Jest to najświętsze miejsce na naszej planecie i tam właśnie miała znajdować się legendarna Szamballa – kraina przedwiecznej mądrości, zaś pod nią tajemnicza Agharta, która rozciąga się pod ziemią pod całą Azją Środkową, a wejścia do niej znajdować się mają właśnie tutaj i w okolicach tajemniczego jeziora Terie-chol w Rosji i w wodach Bajkału. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale Agharta jest czymś realnym w wizjach różnych mistyków Wschodu i Zachodu. Wejść do niej intensywnie poszukiwali niemieccy pseudonaukowcy z SS-Ahnenerbe na rozkaz SS-Reichsführera Heinricha Himmlera, także w Sudetach, Tatrach i innych górach świata. Na szczęście ich nie znaleźli… 


Komentarze KKK:


Trzęsienie ziemi w Nepalu i Indiach. Spadł i rozbił się bóg Śiwa – symbol CERN. Przypadek czy wskazówka przyczyn trzęsienia ziemi? w CERN jest 5 tablic w językach religii Wschodu. Symbolem jest bóg Sziwa. Trzęsienie ziemi w Indiach i Nepalu – to pierwsza tablica. Potem po kolei – Watykan też oberwie. Pęka płyta na Bałtyku… (Eleonora)


Osobiście bym się tym nie przejmował – wszak zmiany geologiczne nadejdą czy tak, czy siak i nie jesteśmy w stanie im się przeciwstawić. Po prostu trzeba się do nich przygotować. Przebudzenie i powrót Agharty? Możliwe, ale jestem zdania, że Aghartyjczycy są wśród nas i popychają nas do globalnego konfliktu podsycając lokalne antagonizmy, dzieląc ludzi i szczując ich na siebie, co widać choćby w Polsce czy Wielkiej Brytanii… - (Daniel Laskowski)