czwartek, 4 października 2012

Nowa książka Istvána NemeregoWęgierski ufolog i propagator tematyki badań zjawisk anomalnych Pan István Nemere jest znanym autorem około 60 książek na różne tematy. Poza ufologią i zjawiskami anomalnymi jest on także esperantystą i tłumaczem – m.in. z języka polskiego. Właśnie dzięki temu miałem zaszczyt poznać go osobiście w czasie II Międzynarodowej Konferencji Ufologicznej w Budapeszcie w lutym 2000 roku.

Polskiemu Czytelnikowi jest znana jego sensacyjna książka pt. „Gagarin = kosmiczne kłamstwo?” (Bielsko-Biała 1990) oraz powieści sci-fi: „Klaustropolis” (1991), „Sprawa Kilyosa” (Warszawa 1984), „Operacja neutron” (Warszawa 1981). Szczególnie ta pierwsza z tu wymienionych „Gagarin = kosmiczne kłamstwo” wzbudziła wiele emocji, bowiem Autor podważa w niej dogmat o prymacie ZSRR w kosmicznym wyścigu lat 60. I ukazuje możliwość sfałszowania przez Rosjan jednego z największych wydarzeń w historii Ludzkości.


 Jego najnowsza książka nosi tytuł „Titkok Könyve 2013” („Księga sekretów 2013”) i jest poświęcona takim tajemnicom jak m.in.: reaktorom jądrowym z Proterozoiku, tajemniczym strukturom na Księżycu i Marsie, tajemnicy HAARP, obserwacjom UFO w Kosmosie, Pustej Ziemi i innym. W swej pracy Autor wykorzystywał także materiały zawarte w moich opracowaniach. Rzecz zatem zapowiada się interesująco i jest tylko jedno pytanie: czy znajdzie się ktoś, który to przetłumaczy…?